Kompletní průvodce, jak sladit křeslo s pohovkou

Na první pohled se zdá, že lehátka a pohovky jsou dva zcela odlišné kusy nábytku. Ale pokud se nad tím zamyslíte, tyto dvě položky se ve skutečnosti mohou navzájem doplňovat několika způsoby.

Když například dáte pohovku na jednu stranu místnosti a polohovací křeslo na druhou stranu, vydá vzduch, který je útulný a relaxační. Tento článek bude diskutovat o tom, jak sladit křeslo se sedačkou tím, že se ujistíte, že mají doplňkové barvy nebo styly.

Tipy, jak sladit křeslo s pohovkou

#1. Pravidlo číslo jedna je zajistit si pohovku a křeslo s doplňkovými barvami. Pokud má například křeslo jako hlavní barvu tmavě hnědé kožené čalounění, měl by být váš gauč v opačném odstínu nebo tónu, jako je světle opálený.

Doporučuji jít do světlejších odstínů dřevěného nábytku, protože by dobře fungoval v obývacím pokoji s vysokými stropy.

#2. Pravidlo číslo dvě je zajistit, aby vaše lehátko a pohovka měly doplňkové styly. To znamená, že byste měli hledat položky, jako je čalounění, látky nebo vzory, které se navzájem doplňují.

Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je výběr nábytku, na kterém je stejné množství ozdob. Pokud máte například gauč se čtyřcestnými vázacími páskami, vyberte si lehátko se stejným počtem ozdob.

#3. Pravidlo číslo tři je zajistit, aby váš nábytek ladil se zbytkem interiéru a barev vašeho pokoje. Nejsnadněji to provedete výběrem nábytku, který má stejné barevné schéma jako váš pokoj.

Pokud například máte ve svém obývacím pokoji modrou pohovku, pak by dávalo smysl jít do něčeho, na čem jsou buď zelené nebo hnědé barvy.

#4. Pravidlo číslo čtyři je vybrat si čalounické vzory a látky, které k sobě ladí. To znamená zvolit neutrální vzory tkanin, jako jsou pruhy nebo plédy, a na pohovce a lehátku držet stejný vzor.

#5. Pravidlo číslo pět je zajistit, aby se v místnosti neshodovaly materiály. To obvykle znamená, že pokud máte kožený nábytek, pak by bylo nejlepší, kdybyste to nespojili s něčím jako gauč IKEA, protože jsou vyrobeny ze dřeva.

#6. Posledním krokem je sladit styl nábytku, což znamená, že byste měli jít s tím, co se vám a vašim rodinným příslušníkům líbí. To znamená, že pokud každý v domácnosti upřednostňuje plyšovou sedací soupravu, bude to nejlepší jak pro vnitřní obytné prostory, tak pro venkovní místa, jako jsou verandy nebo paluby. “

Jak sladíte pohovku a křesla?

#1. Pravidlo číslo jedna je zajistit, aby pohovka a křeslo měly podobnou estetiku. To znamená, že pokud se chystáte na něco s více klasickým vzhledem, pak jděte se staromódním gaučem nebo křesly.

#2. Pokud je váš styl uhlazenější, bylo by nejlepší sladit to s elegantním nábytkem, jako jsou současné pohovky.

#3. Pokud jde o barvy, můžete jakoukoli barvu sladit s čímkoli jiným a jediným pravidlem je, že nábytek by měl být nějakým způsobem sladěn. “

Jak sladíte pohovku a sedací soupravu?

Sladění pohovky a sedačky je ve skutečnosti jednou z nejjednodušších kombinací, protože je můžete buď sladit s barvami, nebo jít pro styl. Můžete se rozhodnout mít dvě odpovídající pohovky, což znamená, že oba kusy budou ve stejné barvě, ale v různých stylech.

Jaký druh pohovky se dobře hodí k křeslu?

Dokud je nábytek nějakým způsobem sladěný, můžete sladit jakoukoli velikost nebo styl.

Pokud jde o tradičnější vzhled, možná budete muset sladit křesla se staromódním gaučem nebo milostnými sedáky.

Někteří lidé rádi sladí pohovky a židle, ale pokud jde o styl, chcete, aby byli podobní, takže by to dávalo smysl.

Pokud hledáte modernější vzhled, budete chtít sladit křesla s něčím podobným, jako je pohovka nebo sedačka.

Co mohu umístit za svůj gauč uprostřed místnosti?

Když máte velkou místnost, někdy stačí, aby byl prostor útulnější, a to tak, že přidáte něco za svůj gauč.

Před okno můžete umístit komodu nebo nějaké dekorativní předměty, které lidem pomohou, aby si nevšimli, že na této straně místnosti kromě nábytku nic jiného.

Další možností je umístit konzolový stůl, který má nahoře zásuvky pro skladování a regály.

Můžete se také rozhodnout místo toho použít pohovku uprostřed místnosti, což bude užitečné, pokud chcete další posezení nebo jako opěrku nohou při sledování televize.

Možností je mnoho, záleží jen na tom, k jakému vzhledu se chystáte a kolik místa je k dispozici.