Kolik reupholster židle: 8 běžných typů židlí

Židle mohou být starožitné kousky, které byste chtěli místo výměny čalounit, a proto se v tomto článku budeme bavit o tom, jak moc čalounit židli. Poté se budeme zabývat tím, kolik utratíte, faktory, které musíte vzít v úvahu, a mnoha dalšími!

Zaujalo vás to? Čtěte dále, abyste se dozvěděli více!

Cenové rozpětí čalounění židlí

V průměru se od vás očekává, že utratíte přibližně 50 až 2 000 dolarů za čalounění židle. Náklady na látku jsou asi 50 až 70 dolarů za yard, zatímco náklady na práci jsou asi 40 až 100 dolarů za hodinu. Výběr materiálu pro čalounění může zvýšit náklady o 10-20%, zatímco další funkce mohou zvýšit celkové náklady o 20-30%.

Faktory, které musíte vzít v úvahu

Nejprve musíte zkontrolovat, zda je židle stále v dobrém stavu. Zkontrolujte spodní rám židle, zda je z kvalitního materiálu.

Zkontrolujte také, zda má židle stabilní konstrukci a neporušené rohové vzpěry. Přirozeně kontrolujte nenapravitelná poškození.

Dále zvažte, jaký typ židle plánujete při čalounění. Různé typy židlí mají různé náklady. Zde je několik příkladů židlí, které lze znovu čalounit:

 • Křeslo
 • Kůže
 • La-Z-Boy
 • Barová stolička
 • Lehátko
 • Stolování
 • Zpětná vazba
 • Kancelář atd.
 • Musíte se vypořádat s dalšími faktory: kvalitou a cenou látky, výběrem materiálu, vyzvednutím a doručením, opravami rámu a dalšími zvláštními funkcemi.

  Tkaniny na čalounění

  Neexistuje jediná ideální tkanina na čalounění židle. Musíte však zvážit úroveň používání, své preference a podobně.

  U židlí, které se používají denně, byste přirozeně potřebovali odolnou tkaninu. U židlí v soukromých prostorách můžete jít s něčím méně stabilním.

  Druhy tkanin

  K čalounění lze použít dvě kategorie tkanin. Jsou to typy přírodních a syntetických tkanin. Přírodní druhy tkanin pocházejí z rostlinných vláken a živočišných produktů.

  Pod tímto typem máte bavlnu, kůži, směs bavlny, len, vinyl a hedvábí.

  Bavlna a směsi bavlny jsou pevné látky a lze je použít ve společných prostorách. Mezitím prádlo a hedvábí nejsou tak pevné a snadno se vrásky. Proto se lépe používají v soukromých oblastech.

  Kůže je další robustní materiál, který se také snadno čistí. Vinyl je podobný kůži, ale je levnější a lépe ovladatelný.

  Po typech přírodních tkanin máme typy syntetických tkanin. V této kategorii máme acetát, mikrovlákno, akryl, nylon, umělé hedvábí, polyester a olefin.

  Většina těchto typů tkanin je vhodná pro těžké nošení. Příkladem jsou akrylát, mikrovlákno, nylon, olefin a polyester.

  Acetát napodobuje hedvábí, ale je odolnější. Stále se však mačká a bledne, a proto jej nelze použít v rušných oblastech.

  Rayon je na druhé straně alternativou lnu, bavlny a hedvábí. Je odolnější než jeho přirozené protějšky, ale stále se mačká.

  Kdy byste měli čalounit židle?

  Čalounění židlí je volbou šetrnou k životnímu prostředí, ale někdy to stojí víc než jen nákup nového nábytku. Je lepší nejprve prozkoumat, proč židli čalouníte.

  Zvažte, zda je to dědictví, které chcete zachovat, pokud jste k němu připoutáni a dostatečně robustní, aby se dalo snadno čalounit. Může být také přizpůsoben, a proto nejste ochotni to nechat být. Pro výběr čalounění židlí existují různé praktické i sentimentální důvody.

  Na druhou stranu, pokud je nábytek levné kvality hned od začátku, je lepší jej nahradit novým nábytkem. Můžete se také rozhodnout vyměnit židli, pokud nevyhovuje vaší estetice, jako by byla ve vaší místnosti příliš velká nebo nevkusná. Také pokud potřebujete novou židli v krátkém období a máte omezený rozpočet, rozhodněte se pro koupi nové.

  Zvládnete to sami?

  Do určitého bodu ano. Například v situacích, kdy je rám křesla nepoškozený, je v pořádku si to udělat sami. Pokud chcete vyměnit látku, můžete to také udělat sami.

  Před zakoupením materiálů však nezapomeňte odstranit látku ze židle, kterou budete čalounit. To proto, abyste věděli, kolik látky potřebujete. Je také vhodné koupit pro jistotu tři yardy látky navíc.

  Měli byste být také připraveni strhnout židli do základů. To znamená, že musíte odstranit látku a polstrování.

  Polstrování je určitě špinavé, ale je to součást práce. Poté musíte zkontrolovat rám židle, zda nepotřebuje opravu. Pokud si nejste jisti, že to zvládnete sami, můžete vždy požádat o pomoc odborníka.

  Závěr

  Celkově vzato existují různé faktory, které je třeba vzít v úvahu při dimenzování toho, jak moc se má čalounit židle. Samozřejmě musíte také přemýšlet, jestli stojí za to utratit za čalounění nebo si koupit nový nábytek.

  Výběr nového čalounění je však odpovědnou volbou pro životní prostředí. Pokud je to také dědictví, vaši lidé by vám poděkovali za jeho zachování.