Kolik látky potáhne pohovka? Nejlepší způsob odhadu

Odpověď na to, kolik látky potáhne pohovka, bude záviset na velikosti vašeho nábytku. Pohovky se liší rozměry a možná budete muset přidělit další materiál pro další funkce modelu. Naučíte se například přidat do měření více látky při výrobě potahů na pohovky na pohovky se zaoblenými pažemi.

V tomto krátkém, ale obsáhlém článku objevíte nejlepší základní odhad, který vám pomůže získat správnou metráž pro vaši pohovku. Diskutujeme také o některých běžných častých dotazech ohledně přečalounění pohovky. A pokud máte více času, dejte tomuto průvodci měřením pro pohovky skluzavky čtení, protože vám pomůže více s odhady.

Kolik látky potřebuji na zakrytí pohovky?

Dva yardy na stopu a jeden a půl yardu na polštář

Množství metráže na pokrytí pohovky je obvykle 12 yardů. Tento materiál by měl stačit na typickou pohovku dlouhou asi 6 stop. Z tohoto základního odhadu můžete přidat dva yardy na stopu nebo jeden a půl yardu na sedací polštář.

Jeden a půl yardu pro sukni a dva yardy pro všívání

Všimněte si toho, že někteří lidé dělají potah na sedací polštáře odděleně od potahu samotné. V takovém případě závisí vaše tkanina na polštářích na stylu potahu a velikosti polštáře. Za zmínku také stojí, že chcete rozdělit jeden a půl až dva yardy materiálu na další detaily na gauči, jako je sukně nebo všívka.

Dva yardy navíc, pokud dodržujete vzor látky

A konečně počítejte s tím, že budete potřebovat další dva yardy, pokud látka, kterou použijete, má vzory, které musíte dodržovat. Pamatujte, že použití potahu, kde musíte odpovídat designům, není tak jednoduché jako používání pevných tkanin. Možná budete muset vyrobit více kusů a poté je spojit; proto mít dva yardy navíc je skvělým doplňkem požadované metráže.

Kolik látky potřebuji na pokrytí 3místné pohovky?

Očekávejte, že budete potřebovat kdekoli od 12 do 20 yardů, pokud chcete přikrýt třímístnou pohovku. Důvodem této rozsáhlé řady je to, že neexistují žádné standardní rozměry pro třímístný gauč. Pohovku musíte změřit bez ohledu na počet polštářů, které má.

A co menší pohovky? Jedna pohovka může vyžadovat až 9 yardů, zatímco dvoumístná pohovka by měla být pokryta 15 yardy látky. Tyto metráže jsou opět odhady a možná budete potřebovat více nebo méně než tato čísla.

Jaká je standardní šířka čalounické látky?

Přestože neexistuje žádná standardní šířka tkanin sama o sobě, textilie používané pro čalounění v USA obvykle měří 54 palců. S ohledem na to můžete očekávat, že budete potřebovat kdekoli od 13 do 22 yardů látky, v závislosti na typu pohovky. Pohovka se dvěma polštáři bude vyžadovat 16 yardů, zatímco pohovka se šesti polštáři bude potřebovat 22 yardů, pokud je materiál čalounění široký 54 palců.

Bylo by však nejlepší, abyste obchod přesto požádali, abyste se vyhnuli problémům s určováním velikosti. Dvůr látky může být široký od 48 do 110 palců. Vezměte na vědomí tento tip na nákup, zvláště pokud plánujete přikrýt koženou sedací soupravu látkou, kde bude určitě patrné špatné uchycení z nedostatečných materiálů.

Je levnější znovu čalounit gauč nebo koupit nový?

Možná by bylo rozumnější koupit nový gauč místo čalounění poškozeného. Pokud to děláte profesionálně, musíte zaplatit za materiál, jeho kvalitu a práci. Čalounění může stát 800 $ nebo více, v závislosti na velikosti nábytku.

Koženou sedací soupravu však můžete také čalounit, pokud budete mimořádně opatrní. Můžete ušetřit na práci a materiály si vybrat sami. Ti, kdo považují svůj gauč za dědictví, by si mohli myslet, že stojí za to přepolstrovat nábytek kvůli jeho hodnotě.

Jak si vyberu látku na čalounění?

Výběr vhodné látky pro čalounění závisí na vašich preferencích a potřebách. Například ti, kteří milují lenošení na gauči, by měli používat měkké látky jako len a bavlnu. Naopak můžete potřebovat materiály smíchané s polyesterem, abyste ušetřili čas během čištění.

Zvažte nejen vizuální přitažlivost, ale také zda látka vydrží i vaše návyky a životní styl.

Jaká je nejtrvanlivější potahová látka?

Stačí zkontrolovat dvojité tření, abyste věděli, jak odolná je tkanina. Například se rozhodněte pro materiál, který vydrží 10 000 až 25 000 dvojitých odření, aby nedošlo k předčasnému opotřebení. Tento rozsah je to, co musíte očekávat od položek domácího nábytku.

Pokud se však vaše pohovka používá pro komerční podniky, budete potřebovat 100 000 až 250 000 dvojitých drhnutí. Čím vyšší je dvojité tření, tím odolnější bude materiál.

Závěr

Než půjdete nakupovat látky, měli byste udělat správný odhad metráže, kterou budete potřebovat. Abychom zrekapitulovali tuto příručku o tom, kolik látky potáhne pohovka, přidělíte dva yardy na stopu a přibližně stejnou částku na další detaily pohovky. Nespoléhejte však pouze na tyto odhady, protože vždy je lepší pohovku nejprve změřit.