Kolik látky na čalounění židle: 5 efektivních tipů

Poté, co jste se rozhodli upgradovat tuto starou židli, kterou si uchováváte, bude další výzvou, se kterou se můžete setkat, vědět, kolik látky na přečalounění židle. Je důležité vyhnout se odhadování bez řádného měření, protože to budou buď dvě věci – příliš mnoho nebo příliš krátké.

Můžete namítnout, že je lepší mít víc než dost než naopak. Mít jen dost materiálu pro svůj projekt však může být nákladově efektivní. Peníze můžete místo toho použít na jiné věci, protože upřímně řečeno, čalounění může být někdy nákladné.

Pokračujte ve čtení, protože diskutujeme o několika radách, abyste věděli, kolik látky budete potřebovat, jaké materiály použít a bezpečnostní doporučení při čalounění!

Jaké látky použít při čalounění?

< lt; Polyester

Polyester je nejběžnější volbou látky při rekonstrukci nábytku. Tento typ tkaniny je známý svou trvanlivostí a nenákladnou údržbou. Snadno se čistí a odolává i mírnému oděru.

Bavlna

Dalším nejčastěji používaným v čalounění je bavlna. Jedna věc, která dělá z bavlny dobrou čalounickou látku, je její měkká struktura, díky které chcete na této židli zůstat navždy. Je také nejlevnější!

Koža

Pokud chcete něco vkusnějšího, zkuste použít kůži! Může to trvat velmi dlouho, v závislosti na kvalitě kůže, kterou budete používat. Na rozdíl od jiných tkanin odolává skvrnám, rozlití a zvířecí srsti.

Tipy, jak zjistit, kolik látky na projekt čalounění

1. Posuďte svou židli

Jakmile dokončíte plán svého projektu čalounění, první věc, kterou budete chtít udělat, je posoudit vaši židli. Design, vzor a osobní styl práce výrazně ovlivní, kolik látky budete potřebovat. Pokud se jedná o volánky nebo nějaké skládání navíc, měli byste si koupit více yardů látky.

2. Zkontrolujte svůj rozpočet

Po prohlídce židle a sepsání poznámek o tom, jak by měla vypadat, zkontrolujte, zda nákup několika yardů této látky spadá do vašeho rozpočtu. Čalounění je nákladný proces a budete chtít co nejvíce ušetřit peníze. Ujistěte se však, že to neovlivní kvalitu vašeho projektu!

3. Záleží na tom, jaký druh židle

Rozměry látky, kterou budete potřebovat, budou také záviset na typu židle, na které pracujete. Například základní klubová židle může vyžadovat asi 7 yardů látky. Materiál však bude také spoléhat na některé konkrétní detaily, které možná budete chtít do křesla vložit.

Dalším příkladem jsou jídelní židle, což jsou židle, které se často čalouní. U tohoto typu židle se budete muset podívat na vzor, ​​protože většina jídelních židlí má složitý design, který může vyžadovat více látky.

4. Ještě nevyhazujte starou látku

Nejlepší způsob, jak zjistit, kolik látky bude vaše čalounění vyžadovat, je podívat se na použitý starý materiál. Před vyhozením by bylo nejlepší jej nejprve změřit, abyste měli odhad, kolik budete při nákupu nového potřebovat. Tím se však ještě nezastavujte.

Zde je důležité poznamenat, že může také pomoci, pokud přidáte pár palců jako příspěvek. Někdy se stará tkanina může zmenšit. Pro jistotu přidejte dostatek místa a ušetří vám čas, než se znovu vydáte do obchodu.

5. Změřte si to sami

Pokud je příliš pozdě a už jste vyhodili starou látku, nebojte se! Stačí si vzít měřicí pásku, tužku a poznámkový blok. Poté pečlivě změřte každou část židle, která bude vyžadovat látku.

Měli byste také poznamenat, že další design může vyžadovat několik dalších yardů pro látku. Musíte také dávat pozor, abyste nedávali příliš mnoho příspěvků, aby nedošlo k plýtvání penězi a materiálem samotným.

Jak být v bezpečí při čalounění?

Přestože se čalounění může zdát jako poměrně bezpečný projekt, je stále důležité mít na paměti několik bezpečnostních rad před jeho provedením. Za prvé, noste ochranné pomůcky, jako jsou rukavice a obličejovou masku, zvláště pokud budete používat některé produkty, jako jsou silná lepidla. Nebudete chtít mít na rukou ty extra silné lepidla.

Můžete také být velmi opatrní při manipulaci s některými nástroji na čalounění, jako jsou sešívačky, kleště nebo stolní pila. Při řezání dřeva si určitě nasaďte ochranu očí, protože uvolňuje dřevěný prach, který může představovat zdravotní riziko. Podle CCOHS může dřevěný prach nebo dřevěné hobliny dráždit oči, hrdlo a nos, což vede k respiračním problémům.

Závěr

I když může být náročné vědět, kolik látky na přečalounění židle je, není to nemožné. Pokud se jen vyzbrojíte správnými informacemi a budete postupovat podle našich výše uvedených tipů, určitě vám to pomůže přijít na to! Nezapomeňte, že množství látky bude záviset na typu židle, na které budete pracovat.