Kolik látky efektivně přepolstruje křeslo?

Estetiku svého domova můžete srovnat s vědomím, kolik látky lze na čalounění křesla použít. Navíc získáte šanci přizpůsobit si svůj domácí nábytek přidáním preferovaného materiálu a požadovaného vzoru čalounění.

Než však přejdete k vzrušující části výběru správné barvy a krásných designů vašeho nově čalouněného křesla, musíte udělat jeden důležitý úkol. To je znát délku látky, kterou budete používat.

Nikdo nechce mít nedostatečnou zásobu tkanin, dozvědět se o tom, až když je projekt téměř hotový. Přitom opravdu chcete utratit příliš mnoho peněz za přebytečné látky, které nakonec přistanou na harampádí? Hlavu vzhůru, tento článek bude vaším konečným průvodcem maximalizací všech zdrojů, které máte.

Dvě metody identifikace velikosti látky při čalounění čalouněním

Správné měření křesla s opěradlem je zásadní, pokud čalouníte poprvé. Naštěstí jsme objevili dva snadné způsoby, jak zjistit velikost vaší látky.

Metoda č. 1. Změřte povrchy a boky židle

Změřte spodní sedadlo opěradla křesla. Najděte šířku, délku a výšku polštáře. Ujistěte se, že ve svém záznamu uvedete další tři až čtyři palce, protože části tkanin musí být použity pro přílohy a skládání.

Změřte paže židle. Vezměte na vědomí, že budete muset změřit vnější i vnitřní paži nebo obě strany. Stejně jako ten druhý byste také museli přidat další palce, protože tato část látky bude zastrčená.

Změřte opěradlo židle. U tohoto budete opět muset změřit vnitřní a vnější zadní části. Při hledání výšky a šířky těchto částí zvažte velikost rámu.

Změřte křeslo křesla. Tato židle se neříká křidélko, pokud ne pro svá křídla. Je tedy nutné, abyste našli dostatek látky na pokrytí výšky a šířky křídla.

Po získání měření z různých částí je všechny sečtěte. Měření součtu musí být vyděleno 35, aby vaše data byla v yardech. Nakonec můžete jít do obchodu a hledat stejný počet yardů.

Metoda č. 2. Změřte starou látku

Tato metoda je snadná a nemusíte počítat. Můžete to udělat tak, že jednoduše odstraníte starou látku a položíte ji na podlahu. Stará tkanina musí ležet na nové tkanině.

Poté můžete konečně vysledovat vzor staré látky k nové. Poté můžete začít stříhat novou látku. Jen se ujistěte, že při řezání přidáte prostor.

A je to! Nyní máte potahovou látku, aniž byste ji museli měřit.

Je lepší znovu čalounit nebo koupit novou židli?

Můžete si myslet, že nákup nové židle je mnohem lepší než čalounění staré židle. Pokud se však rozhodnete koupit novou židli, budete muset vynaložit pouze další výdaje a zbytečně utratit peníze, které jste použili na nákup staré židle.

Pokud se rozhodnete přepolstrovat křeslo na opěradle, máte sílu ve svých rukou. Zde jsou některé z různých výhod, které můžete získat, když se rozhodnete čalounit svou židli:

  • Udržujte design své židle v trendu – Čalounění vaší židle vám umožní vybrat si návrhy, které budou vyhovovat aktuálnímu trendu.
  • Je zaručeno, že vaše židle je pevná a kvalitní – Staré židle jsou ve srovnání s nově vyrobenými židlemi robustnější. Nechcete nahradit ročník něčím, co se vyrábí ve velkém.
  • Šetří životní prostředí – Koupě dalšího kusu nábytku znamená, že je posečen další strom.

Jaká je nejlepší látka na čalounění?

Vybírat můžete z mnoha typů potahových látek:

  • Bavlna – Přestože jsou levné, mnozí to stále používají kvůli pohodlí, které poskytuje.
  • Hedvábí – Na rozdíl od bavlny je hedvábí velmi drahé a musí být použito v malých kusech nábytku, pokud nechcete hodně utrácet.
  • Vlna – Je známo, že vlna je robustní a odolná. Nerozbije se snadno a nebojí se skvrn.

Rozdíl mezi běžnými tkaninami a potahovými látkami

Běžné textilie jsou také známé jako univerzální látky. Je lehký a většinu času ho lze vidět u závěsných výrobků, jako jsou závěsy, povlaky na polštáře a další.

Naproti tomu potahové látky jsou objemnější a těžší. Navíc se snadněji udržují a mohou trvat celý život.

Závěr

Možná máte nejnovější sadu polštářů, ale víte, kolik látky lze použít na čalounění křesla? Není nic jiného, ​​než dát vintage a starožitnému nábytku nový život. Nepropásněte to pro celý svět!