Kdy může dítě používat vysokou židli? 9 Ideálních funkcí, které je třeba zvážit

Nejbezpečnější věk, kdy může dítě používat vysokou židli, by byl kolem 4 až 6 měsíců. Někteří rodiče nechávají své děti sedět na vysoké židli mnohem dříve, než je doporučený věk, což může být způsobeno tím, jak rychle se vyvíjejí kosti jejich dětí. Sezení na vysoké židli jim dává větší sociální rozvoj, protože se obvykle účastní rodinných aktivit.

Kdy je vaše dítě připraveno na vysokou židli?

1. Krk

Než necháte své dítě sedět na vysoké židli, musíte se nejprve ujistit, že jeho opěrka hlavy a krku je velmi stabilní. Musíte být schopni nechat své dítě sedět vzpřímeně bez jakékoli pomoci polštářů. Někteří již mohou být schopni podepřít hlavu, když sedí vzpřímeně, ale může to trvat jen několik minut, takže se musíte ujistit, že jsou schopni sami.

2. Ramena

Jakmile se ujistíte, že vaše dítě může sedět a podporovat hlavu, musíte zkontrolovat jeho rameno. Děti by také měly mít možnost udržet svá ramena rovná nebo rovná, jakmile začnou sedět vzpřímeně. Měli by se umět pohybovat kolem paží, aniž by byli nevyvážení.

Začínáme s dítětem

Než necháte své dítě dlouho sedět na vysoké židli, nechte ho na něm několik minut sedět. Tato praxe je zvykne na jejich malý trůn a může snížit jejich strach z výšek. Můžete jim také dát plastové talíře, lžíce a vidličky na hraní a nechat je sedět na vysoké židli.

Nechte své dítě sedět v oblasti, kde se cítí jako součást rodinné konverzace. Sociálně si uvědomuje, že mohou komunikovat s lidmi, ale mějte na paměti, že by měli sedět na vysoké židli dostatečně daleko od nebezpečí, jako jsou ostré předměty. Bezpečnost vašeho dítěte je stále vaší nejvyšší prioritou bez ohledu na to, co dělá.

Funkce bezpečných vysokých židlí

1. Nastavitelnost

Vysoká židle vašeho dítěte by se měla přizpůsobit vašemu dítěti do věku 3 let. Tato funkce usnadňuje úsporu peněz, protože díky tomu je židlička trvanlivá, ale stále použitelná.

2. Snadno se čistí

Poté, co nakrmíte dítě, může být úklid velmi stresující, zvláště pokud se jeho židle čistí obtížně. Hledejte vysoké židle, které zajistí snadné čištění, a to i pouhým setřením povrchu.

3. Pohodlí

Mějte na paměti, že vaše dítě je velmi citlivé v raném věku, zejména v šesti měsících. Vyberte si vysoké židle s polstrovanými sedáky a stupačkami, které vašemu dítěti poskytnou pohodlný pocit při sezení.

4. Certifikace

Vysoké židle, které jsou certifikovány důvěryhodnými asociacemi pro kojence, jsou židle. Tyto certifikace vám zajistí, že vaše dítě bude v bezpečí i při jídle.

5. Bezpečnost

Kromě pohodlí, které by vysoké židle měly vašemu dítěti poskytovat, by tyto měly mít bezpečnostní popruhy, které zajišťují snadné zapínání a odepínání. Tyto funkce by neměly být příliš těsné ani příliš volné, protože děti bývají velmi hravé a mohou se pohybovat vsedě.

6. Velikost

Vysoké židle by neměly ve vašem domě zabírat příliš mnoho místa, zvláště pokud máte jen malé místo. Jděte na vysoké židle, které pojmou oblasti nebo rohy, aniž by zabíraly příliš mnoho místa.

7. Mobilita a stabilita

Existují vysoké židle vybavené kolečky, které usnadňují přesun z jednoho místa na druhé. Pokud má vaše židle tuto funkci, nezapomeňte zablokovat kola, když na ní dítě sedí. Křeslo by mělo být také stabilní, aby se zabránilo převrhnutí, když se vaše dítě příliš pohybuje.

8. Zásobník

Pro snadné čištění byste měli zásobník pohybovat a zvedat jednou rukou. Ovládání by nemělo být příliš těžké, protože to může způsobit další poškození, když je vynucené odstranění.

9. Snadné použití

Uložení a vyjmutí dítěte z vysoké židle by pro vás nemělo být obtížné. Vyberte si vysokou židli, která má snadný přístup pro vás i vaše dítě.

Bezpečnost vysokých židlí

Zde je několik tipů, jak udržet dítě v bezpečí na vysoké židli:

  • Nejlepší by bylo, kdybyste nenechali své děti bez dozoru, když sedí na vysoké židli.
  • Umístěte vysokou židli do blízkosti osoby, ať už vy nebo rodinný příslušník.
  • Židle by měla být stabilní a před použitím ji musíte pravidelně kontrolovat.
  • Zajistěte zámky skládacích vysokých židlí
  • Dětskou židli vždy zkontrolujte, než na ní dítě posadíte.
  • Nezapomeňte své dítě připoutat, jakmile ho umístíte do vysoké židle.

Závěr

Kdy může dítě používat vysokou židli? Děti mohou používat vysokou židli od 6 měsíců nebo mladší, v závislosti na jejich vývoji.

Vždy se ujistěte, že jsou pohodlní a v bezpečí a jsou fyzicky připraveni přejít na vysokou židli, aby se předešlo nehodám a zraněním. Tyto židle také usnadní vám a vaší rodině společné jídlo.