Jakou barvou vymalovat obývací pokoj s šedou pohovkou

Pokud si nejste jisti, jakou barvou vymalovat obývací pokoj šedou sedací soupravou, vyberte si z těchto čtyř barev stěn. Jsou bílé, hnědé, modré a zelené. Možná vás dokonce překvapí, že jsme zjistili, že bude fungovat i šedá!

Kromě stěn je další velkou plochou v obývacím pokoji podlaha. Doporučujeme vědět, jaký barevný koberec se hodí i k šedé sedací soupravě, protože je stejně vlivný. To vám také pomůže vytvořit stylové barevné schéma pro efektivnější zdobení obývacího pokoje.

Jakou barvou mám vymalovat svůj obývací pokoj šedou pohovkou?

Bílá

Jedna z nejbezpečnějších barev pro vymalování vašeho obývacího pokoje, pokud máte šedou pohovku, je bílá. Je pochopitelné, že při představě této barevné kombinace můžete usoudit, že by obývací pokoj mohl vypadat příliš nevýrazně. Jednobarevné schéma je však jedním z trendů, kterému bude dlouho trvat, než se dostane ze stylu.

Výhodou použití bílé je, že vám umožňuje experimentovat také s jinými barvami. Umožní vyniknout šedé sedací soupravě a pomocí různých barev můžete místnost spojit. Naučte se například, jak vyzdobit zeď za gaučem, aby prostor nevypadal prázdný a nudný.

Hnědá

Další neutrální barva, která bude vypadat dobře pro obývací pokoj, pokud máte šedý nábytek, je hnědá. Zvažte použití hnědé jako barvy, pokud chcete přidat teplo do chladné šedé pohovky. Můžete si dokonce vybrat z různých odstínů hnědé podle konkrétního tónu šedé, který na gauči máte.

Mezi barevnými pohovkami, které ladí s béžovými stěnami, je šedá. Tato kombinace je perfektní, pokud chcete kombinovat lehkost bílé a intenzitu hnědé. Poté můžete do místnosti přidat další odstíny šedé nebo hnědé ve formě koberce, záclon nebo jiných dekorací a vytvořit stylové neutrální barevné schéma.

< RTIModrá

Vybarvěte obývací pokoj modrou barvou, aby doplnil vaši šedou sedací soupravu a vytvořil tak útulnou atmosféru. Tato směs barev bude dokonce vypadat mnohem lépe, pokud použijete modrou se šedým podtónem. Nezapomeňte, že obývací pokoj by měl být také příjemný, kromě toho, že vypadá temperamentně, a modré stěny vám to mohou pomoci dosáhnout.

Další odstín modré, který bude dobře vypadat s šedým nábytkem, je světle modrá. Stejně jako bílá by mělo být snadné stylovat zbytek místnosti, pokud máte světle modré stěny. I jako nezkušený designér budete mít různé způsoby, jak vyzdobit modré stěny.

< ltgreen>/hd

Jakou barvou namalujete obývací pokoj šedou sedací soupravou, pokud chcete elegantní vzhled? Zelená nemusí být tak běžná jako neutrální barvy jako bílá a béžová pro stěny. Překvapením však může být, když jej spárujete se šedým nábytkem.

Některé tmavé odstíny zelené mají stříbrný podtón, díky čemuž jsou vynikající pro šedé pohovky. Nezapomeňte do místnosti poskytnout světlo, protože tmavě natřené stěny mohou působit ponurým dojmem. Místo toho použijte velká okna, aby dovnitř pronikalo přirozené světlo, nebo použijte lampy a další položky, které místnost rozjasní.

Můžete namalovat obývací pokoj šedou pohovkou?

Věděli jste, že šedou barvou můžete také namalovat obývací pokoj šedou sedací soupravou? Je na čase opustit víru, že šedá automaticky znamená bezútěšný. Místo toho mohou šedé stěny vytvořit sofistikovaný styl, pokud použijete správné odstíny.

Vyberte si šedou barvu světlejší, než je šedá barva vaší pohovky. Výsledný vzhled obývacího pokoje bude moderní a minimalistický. Pokud chcete více nápadů, zvažte kontrolu inspirace šedým obývacím pokojem od profesionálních designérů a možná překvapíte sami sebe.

K jakým akcentním barvám patří šedá?

Neutrální barva šedá bude dobře ladit s akcentovými barvami, jako je červená, žlutá, fialová, růžová a oranžová. Poskytnou kontrast a vizuální zajímavost místnosti, zejména při použití s ​​šedou pohovkou. Při aranžování polštářů na gauč zvažte výběr jedné nebo dvou akcentních barev.

Všimněte si, že nejste omezeni na používání těchto akcentních barev přímo na šedém gauči. Můžete je použít pro položky v místnosti poblíž pohovky, abyste získali hloubku a rozmanitost. Například ozdobte rozkládací stůl za gauč ozdobami nebo dokonce rámečky v odvážných odstínech červené, žluté, fialové, růžové nebo oranžové.

Jsou stylové šedé kupé?

Je bezpečné říci, že šedé pohovky jsou stylové a dokonce mají potenciál stát se nadčasovými. Koneckonců, šedá je neutrální, takže můžete pohovku spárovat s různými barevnými schématy, aniž by vypadala na místě. Pokud jsou trendem roku tmavé barvy a následující bude vyžadovat přechod na světlé barvy, nemusíte v obývacím pokoji vyměňovat šedou pohovku.

Závěr

Gratulujeme, právě jste dočetli cenné rady pro zdobení obývacího pokoje šedým nábytkem. Chcete -li zrekapitulovat, jakou barvou vymalovat obývací pokoj šedou sedací soupravou, můžete se rozhodnout pro bílou, hnědou, modrou nebo zelenou. Vytvářejí vynikající barvy stěn spárované se šedým gaučem a výběr mezi nimi bude záviset na tématu, které chcete do obývacího pokoje.

Nezapomeňte přidat hloubku pomocí červené, žluté, fialové, růžové a oranžové barvy akcentu v místnosti. A jako bonus jsou zde barevné závěsy, které se hodí k šedé sedací soupravě. Doufáme, že se vám tento článek líbil a přejeme šťastné zdobení!