Jaká hustota pěny pro pohovky: průvodce nákupem

Odpovědí na hustotu pěny pro polštáře na pohovce je vysoká hustota. To znamená, že pěna by měla mít hustotu alespoň 1,8, aby se na polštářích pohovky cítil a cítil co nejkvalitněji. Proč je to ideální hustota, budeme diskutovat podrobněji níže.

Proč byste se ale měli dozvědět o hustotách pěny? To vám pomůže s nákupem pohovky, a pokud potřebujete opravit sedací polštáře, budete vědět, jaký materiál si pořídit. S tím, co bylo řečeno, pojďme rovnou na to.

Jaká hustota pěny je nejlepší pro pohovky?

Nejlepší hustotou pěny na sedací polštáře je vysoká hustota nebo hodnocení nad 1,8 . Můžete očekávat, že nábytek s vysokou hustotou v rozmezí 2,0 až 2,5 bude dražší, protože výrobce použil méně vzduchu a více materiálu. Považujte to však za hodnotnou investici, protože to znamená, že sedací polštáře vydrží déle než materiály s nižší hustotou.

Proč je pěna s vysokou hustotou ideální pro sedací polštáře? Pohovkové polštáře jsou náchylné k opotřebení kvůli konstantní hmotnosti, kterou na ně během sezení působí. Vzhledem k tomu, že pěna s vysokou hustotou využívá otevřené buňky zabalené těsně u sebe, udrží svůj tvar déle, aby poskytla podporu a pohodlí potřebné na pohovce.

Je pěna s vysokou hustotou?

Pěna s vysokou hustotou je pevná a obvykle se používá na spodní vrstvu matrací. Tento typ pěny však bude díky své odolnosti optimální pro sezení. Kromě toho pevnost pěny s vysokou hustotou v polštářích na pohovce stále poskytuje pohodlí, protože časem měkne.

Jak často používáte pohovku, vlákna v pěně se také uvolní. A co je na pevném polštáři výhodné, nebude příliš měkké a neztratí schopnost expandovat. I když je možné povislou pohovku opravit doma, bylo by mnohem lepší, kdyby gauči trvalo několik let, než bude potřeba vyztužení překližkou pod ním.

Je pěna s vysokou hustotou pohodlná?

Pěna s vysokou hustotou je pevná a odolná, ale přesto neohrožuje pohodlí. Majitelé domů by mohli předpokládat, že jeho pevnost bude odpovídat nepohodlnému používání pohovky, ale je to naopak. Pamatujte, že vysoká hustota umožňuje vzduchu procházet otvory v pěnových buňkách mnohem snadněji.

Díky tomu získáte lepší oporu při sezení na gauči. Pokud sedíte na velmi měkkých polštářích, klesnete dále, než je potřeba k udržení dobrého držení těla. Vaše kolena budou výše než polštáře a bude to nepříjemné po delší dobu.

Jak dlouho vydrží pěna s vysokou hustotou?

Pěna s vysokou hustotou může vydržet kdekoli od 5 do 10 let. Čím vyšší je hustota materiálu, tím déle bude trvat, než ztratí svou strukturu a stane se nepohodlným. Vždy kupujte nábytek, který používá polštáře s hodnocením 1,8 nebo vyšším, protože jeho životnost závisí na hustotě a ne na pevnosti.

Také byste měli zvážit tloušťku pěny a pokud se jedná o pěnu s vysokou odolností (HR). Například jádro z pěny HR o hustotě 1,8 s tloušťkou 4 palce vydrží dva roky, zatímco jádro z pěny 1,8 s hustotou 1,8 palce o tloušťce 5 palců vydrží 3 roky. Kromě toho obalení pěnového jádra polyesterovým vláknem Dacron pouze zvyšuje tloušťku, ale neovlivní očekávanou životnost materiálu.

Proč na hustotě pěny záleží při nákupu polštářů na pohovku?

Kvalita a trvanlivost sedacích souprav je ovlivněna jejich hustotou. Je však běžnější předpokládat, že pevnost je faktorem, který určuje kvalitu gaučových polštářů. I když je pěna s vysokou hustotou pevná, pamatujte, že pevnost a hustota nejsou totéž.

Výrobci mají tendenci označovat své pohovky jako zvlášť pevné, i když používají pěnu s nízkou hustotou. Kupující by si mohli myslet, že extra pevný pocit, který získají na gauči, znamená, že bude také dlouho trvat, ale bude překvapen, když se po několika letech rychleji propadne. Při nákupu pohovky proto nezapomeňte místo hustoty zkontrolovat hustotu, abyste se ujistili, že získáte dobrou životnost.

Jaká je nejlepší pěna na sedáky?

Nejlepší pěna pro sedáky by měla mít hustotu nejméně 1,8. Polštáře sedací soupravy často klesají rychleji, protože při každém použití působí rovnoměrným tlakem, takže je nejlepší koupit něco trvanlivého, jako je pěna s vysokou hustotou. Pěny s nižší hustotou budou naopak přijatelné na ostatních částech gauče, jako jsou polštáře na zádech a pažích.

Nejlepší typ pěny pro sedáky bude také záviset na tom, zda bude pohovka používána uvnitř nebo venku. Interiérový nábytek je nejlepší s polyuretanovou pěnou s vysokou hustotou HR, zatímco venkovní pohovky mohou používat pěny s otevřenými a uzavřenými buňkami. První zabrání hromadění vlhkosti uvnitř, zatímco druhý neabsorbuje kapalinu.

Závěr

Hustota pěny je hlavním faktorem, který je třeba zvážit, pokud chcete gauč, který bude trvat dlouho. Jakou hustou pěnu na sedací polštáře byste si tedy měli pořídit? Optimální volbou je vysoká hustota nebo hodnoty 1,8 a vyšší.

Jsou dostatečně pevné pro podporu a dlouhověkost, aniž by obětovaly pohodlí. Také byste měli zvážit tloušťku a zda je pěna odolná vůči vysoké odolnosti. Doufáme, že vám tento článek pomohl s nákupem sedacích souprav, ale pokud potřebujete vyměnit své polštáře, zde je nejlepší pěna, kterou lze použít na sedací polštáře.