Jaká barevná pohovka s hnědým kobercem? 6 pohovek k vyzkoušení

Pokud si nejste jisti, jakou barevnou pohovku s hnědým kobercem získat, máme šest doporučení, která určitě budou fungovat. Jsou bílé, červené, oranžové, modré a zelené. Dokonce jsme zjistili, že hnědá pohovka se dobře spáruje s hnědým kobercem!

Ostatní barvy se mohou zdát zastrašující, ale pamatujte, že hnědá je univerzální. Totéž funguje, i když to obrátíte, jak je vidět na tom, jakou barvu má koberec s hnědou pohovkou.

Jaký barevný nábytek se hodí k hnědému koberci?

Bílá

Pokud si stále nejste jisti, jakou barevnou pohovku si pořídit, zvažte, zda doplnit podlahu z hnědého koberce bílým gaučem. Tato barva samozřejmě nepřichází v úvahu, pokud máte často děti, domácí zvířata nebo návštěvy, ale gauč můžete mít ve svém intimnějším domě. Bílá a hnědá jsou také perfektní kombinací, protože se snadno upravují a zdobí jinými barvami.

Na pohovce máte na výběr různé odstíny bílé. Nebojte se použít ostře bílou nebo něco tmavšího s hnědým nebo šedým podtónem, protože hnědý koberec je v podstatě prázdné plátno. A ve zbytku místnosti můžete experimentovat s jinými neutrálními barvami nebo dokonce odvážnými barvami s mírou.

Hnědá

Pryč jsou dny, kdy monochromatické barevné schéma místnosti znamená matné. Místo toho spárujte svůj hnědý koberec s hnědou pohovkou jiného odstínu, pokud chcete něco nadčasového. A jako bonus se nemusíte starat o znatelné nečistoty a skvrny na hnědém nábytku.

Můžete se rozhodnout pro hnědý kožený gauč, který v obývacím pokoji vytvoří vintage atmosféru. Nezapomeňte do prostoru vnést světlo otevřením oken nebo přidáním reflexních dekorací. A konečně, tip na zdobení od návrhářů při navrhování monochromatické místnosti je mít různé textury.

< ltg Červená a pohovka k sobě dobře ladí, a proto není divu, když si představíte, že se červená pohovka krásně spáruje s hnědou podlahou. Kombinace těchto dvou pomáhá vytěžit ze sebe to nejlepší a činí místnost vizuálně atraktivnější. Můžete dokonce zvážit použití různých neutrálních barev, když se rozhodujete, jaké barevné stěny spárovat s červenou pohovkou, abyste ji více vyvážili. Hnědá podlaha s kobercem a červenou pohovkou je v prostorném obývacím pokoji neuvěřitelně nádherná. Pokud můžete místo více upravit, použijte větší dveře a okna k vytvoření příjemnější atmosféry. Jinak vínová je další barevná možnost, pokud se vám zdají jiné odstíny červené příliš světlé.

Orange

Červená není jediná barva, kterou můžete použít na pohovku s hnědým kobercem, pokud chcete útulný obývací pokoj. Oranžový gauč bude vypadat skvěle s hnědou podlahou, protože má větší teplo. Poté do koberečků, stolků a rámů v blízkosti pohovky vložte další odstíny hnědé.

Pokud se vám zdá oranžová příliš riskantní, můžete si vždy vybrat ty s hnědým podtónem. Poté přidejte další židle s oranžovým akcentem nebo pohovku do středu místnosti s oranžovým gaučem. Tato technika se nazývá plovoucí sedací souprava v obývacím pokoji, aby se v půdorysu rýsovaly různé oblasti.

< RTIModrá

Modrá je barva královské rodiny a bude také perfektní barvou pohovky s hnědým kobercem. Modrá a hnědá nemusí při představě hned působit přitažlivě, ale toto párování vypadá moderně a stylově. Použijte tmavší odstíny modré nebo šedé podtóny a experimentujte s čalouněním pohovky.

Poté do obývacího pokoje přidejte více modré barvy, aby se vše promíchalo. Zvažte například zdobení stěny za pohovkou uměleckými díly, které používají modrou nebo dokonce vzorovanou podložku pod gauč jiným odstínem modré. Také by se vám mohlo líbit spárování hnědé podlahy s kobercem s hnědými dřevěnými stěnami a modrý nábytek dodá monochromatickému obývacímu pokoji potřebný jas.

< ltgreen>/hd

Interiéry v zemském tónu jsou trendem, který uvidíte ještě dlouho. Spárování zeleného gauče s hnědým kobercem vám tedy pomůže dosáhnout této aktuální barevné palety. S ohledem na tuto barevnou kombinaci nezapomeňte použít přírodu jako inspiraci.

Použijte dřevěné akcenty, přidejte různé pokojové rostliny nebo umělecká díla, která líčí přírodu kolem obývacího pokoje. S tímto motivem můžete mít dokonce akcentní barvy červené, žluté a oranžové. A pokud chcete zvýraznit nádherný odstín zelené, který máte na nábytku, položte pod něj šedý koberec.

Hodí se černý nábytek k hnědému koberci?

Černý nábytek může vypadat skvěle s hnědým kobercem, ale dodá místnosti světlo. Nechcete vytvářet ponurý interiér. Vyzkoušejte černé rozkládací stoly a skříňky spárované s hnědými pohovkami a židlemi.

Hodí se šedý nábytek k hnědému koberci?

Šedý nábytek s hnědým kobercem je skvělým způsobem, jak vytvořit moderní obývací pokoj. Obě barvy jsou neutrální, takže tato kombinace je vhodná pro začátečníky. Zkuste si po obýváku pohrát s jinými odstíny šedé a hnědé, nebo přidejte trochu bělavé barvy, které to trochu rozjasní.

Závěr

Hnědou podlahu s kobercem lze snadno ozdobit a při čištění nebude nijak pečlivá. V tomto článku jsme se dozvěděli, jakou barevnou pohovku s hnědým kobercem obsahuje bílá, hnědá, červená, oranžová, modrá a zelená. Můžete také mít černý nebo šedý nábytek, pokud do obývacího pokoje zavádíte světlejší barvy.

Doufáme, že tento průvodce stylem podnítil vaši kreativitu, a dejte nám vědět v komentářích, pokud máte další tipy, o které se můžete podělit s ostatními dekoratéři.