Jak zrenovovat koženou sedačku

Kůže je materiál s dlouhou životností, i když po určité době může vykazovat příznaky opotřebení. Je to poněkud frustrující, protože kůže je docela drahá tkanina a oprava potrhaných krytin může být nákladná. Otázkou je, jak renovovat koženou sedačku?

Kožený nábytek potřebuje pravidelnou obnovu, aby vypadal a vypadal jako nový. Kůže navíc stárnutím ztrácí vlhkost, což může způsobit praskliny a viditelné opotřebení.

Co je to Loveseat?

Sedadlo v lásce obvykle vypadá podobně jako malý gauč a má pohodlnou polohu pro dvě osoby. Ideální pro místa příliš malá pro velkou pohovku, ale přesto je třeba je umístit.

Na rozdíl od úspory místa bude mnoho lidí ve svých domech používat sedačky lásky, aby jim dodalo atmosféru a popularitu. Sedací soupravy jsou často dodávány jako součást obývacích pokojů s dalšími komponenty, jako jsou pohovky. Je skvělé si užít mazlení nebo si číst knihu se svou láskou.

Kůže

Kůže je robustní, pružný a trvanlivý materiál vyrobený chemickým ošetřením zvířecích kůží a kůží, aby se zabránilo poškození.

Skot, ovce, kozy, jezdecká zvířata, buvoli, prasata a prasata a vodní stvoření, jako jsou tuleni a aligátoři, jsou nejrozšířenějším zdrojem kůže.

Kůže je odolná a lze ji použít k výrobě různých produktů, jako jsou oděvy, obuv, peněženky, nábytek, nářadí a sportovní vybavení. Výroba kůže se provádí více než 7 000 let a Čína a Indie jsou dnes největšími světovými producenty kůže.

Chcete se tedy dozvědět, jak renovovat koženou sedačku? Máme pro vás průvodce krok za krokem:

Před zahájením jakýchkoli oprav byste však měli určit kvalitu kůže a stáří sedačky. „Kožený nábytek, podobně jako pneumatiky na autě, se může opotřebovat a zhoršit až do okamžiku, kdy jej nelze opravit.

Je tedy možné opravit kožené čalounění? Můžete opravit kožené čalounění. Pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak na to.

Jak zrenovovat koženou sedačku?

Krok 1

Čištění kožené sedačky

Odstraňte veškerý prach nebo úlomky z lavičky vysáváním. Nejprve vyčistěte celý povrch sedací soupravy, zalezte do jakýchkoli zákoutí a trhlin kolem polštářů nebo područek, abyste se ujistili, že je pohovka bez nečistot.

Pokud nemáte vysavač s kartáčovým nástavcem, můžete pohovku vyčistit pomocí běžného vysavače. Abyste však předešli dalšímu poškození nebo znečištění kůže, nevyvíjejte příliš velký tlak.

Krok 2

Chcete -li zajistit požadovaný vzhled, naneste malé množství prostředku na čištění kůže na malou oblast kůže na spodní straně pohovky a nechte ji uschnout.

Krok 3

Pokud je to možné, rozeberte nábytek odstraněním polštářů nebo jiných odnímatelných částí.

Krok 4

Navlhčete hadřík z mikrovlákna nebo lešticí nebo lešticí nástavec na rotačním nástroji a masírujte jej na kůži, dokud nezačne pěnit. Hadřík z mikrovlákna je pružný a nepoškrábe vaši kůži.

Krok 5

Pomocí suchého ručníku z mikrovlákna odstraňte čistič. Odstraňte jakýkoli viditelný nebo přebytečný čisticí roztok suchým hadříkem z mikrovlákna. Zcela otřete sedací soupravu, abyste ji vysušili a zabránili pronikání vlhkosti do kůže.

Krok 6

Kůže obsahuje oleje, které musíte pravidelně vyměňovat. Pomáhají udržovat čalounění hladké a pružné na dotek, ale trvalé používání může degradovat jeho vlastní vlastnosti.

Proto je důležité na váš gauč aplikovat speciální kondicionér, který mu dodá nový život a zabrání jeho vysychání a rozdělování.

K navlhčení kůže použijte vlhký hadřík z mikrovlákna nebo lešticí nebo lešticí podložku rotačního nástroje. Utěrkou krouživými pohyby otřete povrch, zapracujte kondicionér do kůže a odstraňte přebytečný materiál.

Použijte nízkou rychlost a pohybujte špičkou po povrchu v mnoha směrech pomocí rotačního elektrického nářadí.

Krok 7

Před použitím nechte kondicionér několik hodin namočit.

Krok 8

Nechte pohovku přirozeně uschnout a vyhněte se jí na ní, dokud se nespálí. Výsledkem je, že materiál zůstane vytvarovaný do obrysů vašeho gauče bez vrásek.

Tento proces můžete urychlit otevřením několika dveří a oken, aby mohl váš domov cirkulovat čerstvý vzduch.

Tipy

Nikdy nepoužívejte vodu ani domácí čisticí prostředky, které nejsou označeny kůží, protože by mohly způsobit zmatek. Místo toho kůži upravte olejem.

Dávejte pozor na potenciální nebezpečí pro vaši koženou sedací soupravu. Měli byste také dávat pozor na jakékoli předměty, které by mohly poškrábat nebo odřít vaši koženou sedací soupravu.

Klíče, nůžky a dokonce i knoflíky na oblečení, spony a knoflíky mohou způsobit poškození, které byste možná nečekali, takže si dávejte pozor, pokud chcete udržovat svoji nádhernou koženou sedačku v dobrém stavu.

Závěr

Shrneme -li otázku, jak renovovat koženou sedačku. Kožená sedačka je investice. Správná péče je nezbytná.

Lidé jsou ohromeni sledováním, jak se jejich nákladný a nádherný kožený gauč postupem času zhoršuje. Lidé by si však měli uvědomit, že je velmi možné opravit nábytek pomocí základních postupů.