Jak znovu čalounit kancelářskou židli: 5 jednoduchých kroků

Opotřebovává se vaše oblíbená židle na stůl a přemýšlíte, jak čalounit kancelářskou židli? To lze provést odstraněním opotřebované židle a připojením nové látky. Je to tak jednoduché.

Dnes jsme tu, abychom probrali všechny podrobné kroky, které pro tento proces budete potřebovat. Připravte se, aby tato stará židle vypadala, jako by ji nedávno přinesli z obchodu.

Kroky při opravě kancelářské židle

Stáří, skvrny a slzy mohou snadno způsobit, že vaše kancelářská židle bude trhnutím očí. Každý z nás touží po dokonalém pracovním prostoru, tak proč bychom se měli usadit na opotřebované kancelářské židli?

Zde je několik užitečných kroků, které můžete dodržovat.

Krok č. 1. Shromážděte své materiály a nástroje dohromady

Příprava je dřív než cokoli jiného. Před spuštěním tohoto projektu zajistěte, abyste získali vše, co potřebujete, abyste se vyhnuli zbytečným spuštěním v obchodě. Můžete si vytvořit seznam všech těchto položek a nejprve zkontrolovat, zda je u vás doma k dispozici.

Nejprve si vyberte látku podle svých preferencí. Venkovní tkanina je hladší než potahová tkanina, ale nikdy se nemůžete mýlit při výběru bavlněných.

Ujistěte se, že tkanina, kterou budete používat, je odolná vůči skvrnám, zpomalující hoření a odolává poškození sluncem. Po výběru požadovaného materiálu se postarejte o následující položky:

  • Kleště
  • Sada šroubováků
  • Nůžky na textil
  • Sešívačka

Na seznam můžete také přidat lepicí pistoli nebo lepidlo ve spreji, které novou látku bezpečně připevníte k židli. Po shromáždění těchto materiálů jste připraveni na další krok!

Krok č. 2. Demontujte kancelářskou židli

Než začnete židli rozebírat, měli byste si ji vyfotit. Vezměte na vědomí, jak židle vypadá, zejména pokud jde o umístění šroubů a šroubů.

Spolu s touto příručkou můžete využít i návod k použití židle. Pokud žádný není, můžete použít své vnímání.

Začněte rozebírat svou kancelářskou židli na područkách, pokud nějaká má. Odstranění těchto prvních věcí vám může přinést prospěch a ušetří vám potíže, pokud to uděláte jiným způsobem.

Pomocí šroubováku uvolněte tyto části. Otočte židli a odšroubujte základní části. Po loketních opěrkách a základně by pro vás bylo mnohem jednodušší oddělit opěradlo a sedadlo.

Krok č. 3. Odstraňte staré čalounění a sponky

Pomocí kleští nebo zvedače sponek odstraňte staré sponky, které najdete v obrysu látky židle. Zde se můžete uvolnit, pokud nechcete zachránit starý materiál.

Jakmile odstraníte sponky, je čas oddělit čalounění od židle.

Krok č. 4. Vytvarujte nové čalounění ze sedačky

Nyní máte šanci přemýšlet, jestli svou starou pěnu změníte na novou. Ať už jste se rozhodli to změnit nebo ne, nyní můžete na svou kancelářskou židli dát novou látku. Začněte tvarováním čalounění měřením kolem sedadla.

Měření nemusí být přesná. Měli byste však nechat alespoň čtyři palce, aby se připevnily k základně. Přebytečnou látku odstřihněte nůžkami na látky.

Krok č. 5. Upevněte látku do židle

Složte látku do zadní části sedací části. Opatrně jej připevněte a ujistěte se, že je rovnoměrně rozložen. Tento krok může být náročný, ale trpělivost vás může zvládnout.

Pořiďte si stříkací lepidlo nebo lepicí pistoli a položte je na okraje látky. Poté jej sešijte.

Krok č. 6. Znovu sestavte kancelářskou židli

Dlouhý proces je únavný, že? Nyní můžete svou kancelářskou židli znovu sestavit. Podívejte se na obrázek kancelářské židle, který jste dříve pořídili, a znovu jej takto smontujte.

Opatrně vložte šrouby a části židle do správných poloh. Nebojte se dělat do látky díry.

Kolik látky potřebuji na čalounění židle?

Po pravdě řečeno, množství látky závisí na velikosti vaší židle. Vědět, jak správně změřit správnou metráž vašeho projektu, poskytuje bezpečnost a svobodu provádět úpravy.

Mohu znovu čalounit stávající tkaninu?

Pokud vás zajímá, jak je únavné odstraňovat starou látku, je to pro vás dobrá zpráva! Stále je však třeba zvážit několik věcí.

Za prvé, pokud je tkanina, kterou budete znovu používat, tmavší než ta, kterou položíte na vrch, pravděpodobně to nebude uklidňující pro oči. Za úvahu stojí i hmyz. Nepřemýšlejte dvakrát o výměně své látky, jakmile bude vykazovat známky rostoucího ekosystému.

Pokud je vše v pořádku, můžete postupovat podle výše uvedených kroků kromě třetího.

Závěr

Vědět, jak čalounit kancelářskou židli, vám přinese mnoho výhod. Kromě toho, že vám ušetří utrácení více peněz, vám také pomůže znovu získat pocit kontroly nad svým pracovním prostorem.

Kromě toho je čalounění kancelářské židle ekologické. Je to velká pomoc při snižování skládkového odpadu na Zemi a také poskytuje rekreaci.

Zastrašování, které může poskytnout z předvídavosti, ale je to přímý úkol. Přestože dokončení může trvat mnoho dní, výsledek by stál za to.