Jak změřit látku pro malou otočnou židli

Tkanina. Je to slovo, které už mnoho z nás někdy slyšelo, ale kolik lidí ví, kolik látky potřebují na svou malou otočnou židli? Pokud jste jedním z těchto lidí, nebojte se. V tomto blogovém příspěvku se naučíte, jak měřit látku pro malou otočnou židli!

Kroky k měření látky pro malou otočnou židli

Krok první: Změřte, jak široké je sedadlo vaší židle. Měřte z jedné strany na druhou měřicí páskou a zjistěte, kolik palců je. Ujistěte se, že měříte v sudých palcích, například 12 nebo 14.

Pamatujte, že toto měření nezahrnuje, jak daleko se opírá zadní část židle! Pokud si nejste jisti, jak svou židli změřit, vezměte ji v úvahu a budete mít lepší nápad.

Moje sedačka je například 13 palců široká, takže na potah mé malé otočné židle bych potřeboval dokonce 14 yardů látky.

Druhý krok: Změřte, jak dlouho opěradlo židle klesá v nejširším místě. Toto měření nezahrnuje, jak daleko područky jdete!

Tento krok by měl být proveden měřením, kolik palců je od místa, kde se setkává s jednou stranou, a poté s počtem palců také na druhé straně (pro celkem dvě řady). Toto měření plus půl palce na stopu, abyste věděli, kolik látky potřebujete. Pokud je moje šířka například 44 palců, potřebuji celkem 22 yardů.

Krok třetí: Změřte, jak dlouho se zadní část židle zvedne v nejužším místě. Toto měření nezahrnuje, jak daleko klesají vaše područky! Pokud je moje šířka například 15 palců široká, potřeboval bych na svůj malý otočný potah židle pouhých 17 yardů.

Moje sedadlo je široké 13 palců, takže bych na svůj malý otočný potah židle potřeboval dokonce 14 yardů látky.

Krok čtvrtý: Změřte, jak dlouho se opěradlo židle zvedne v nejširším místě. Toto měření nezahrnuje, jak daleko klesají vaše područky!

Měření, kolik palců je od místa, kde se setkává s jednou stranou, a kolik palců také na druhé straně (celkem pro dvě řady). Použijte toto měření plus půl palce na stopu, abyste věděli, kolik látky potřebujete. Pokud je moje šířka například 15 palců široká, potřeboval bych na svůj malý otočný potah židle pouhých 17 yardů.

Krok pět: Znovu zkontrolujte, kolik látky máte

Tento krok by měl být proveden po nastříhání látky, aby se zajistilo, kolik zbude. Můžete to provést změřením toho, kolik yardů materiálu je na šířku, a poté změřit délku, jak dlouho by to trvalo, kdyby visel rovně dolů na obou stranách (pokud není tak široký). To vám řekne, kolik je třeba přidat nebo ubrat z ostatních měření potahu sedadla.

Pokud moje měření opěradla mé malé otočné židle přijde s úhlopříčkou 17 „, potřebuji celkem 18 yardů, takže vím, že budu potřebovat minimálně další yard. Pokud některá část tohoto výpočtu zahrnuje sčítání palců dohromady, vždy zaokrouhlete NAHORU !

Moje původní výpočty vyšly na šířku látky na 34 palců, takže to mohu snadno zkrátit na 33.

Kolik yardů látky potřebuji na přikrytí klubové židle?

Klubové židle jsou často vyrobeny z látky a vyžadují o něco více látky než obvykle, protože mohou být poměrně velké. Budete chtít zdvojnásobit měření židle, abyste měli dostatek látky na její zakrytí.

Pokud je však vaše klubová židle na menší straně, pak vám může stačit jeden yard látky nebo materiál o velikosti 50 palců.

To znamená, že pokud má vaše otočná židle vnější průměr (OD) 32 palců dlouhý a 18 palců široký, pak byste potřebovali alespoň dva yardy, abyste se ujistili, že je dostatečné pokrytí shora dolů.

Jaká je nejlepší látka na přikrytí pohovky?

Při výběru nejlepší látky na pohovku je třeba vzít v úvahu několik věcí: jak tvrdá by měla být a jak často na ní budou lidé sedět.

Vysoce odolné látky, jako jsou venkovní koberce nebo potahové textilie, by fungovaly dobře, pokud žijete v domě, kde po celý den pobíhají domácí mazlíčci nebo děti, zatímco lehčí materiály by mohly lépe vyhovovat někomu, kdo nemá tolik děti nebo zvířata, která s nimi žijí doma.

Pokud si nejste jisti, jaký typ materiálu je pro vaši situaci ten pravý, existuje snadný způsob, jak vyzkoušet, jak velké opotřebení může kryt snést.

Jak pečovat o látku na židli

Jednou z nejdůležitějších částí péče o tkaninu židle je její čištění. U čalounění vyrobeného z odolné textilie, jako jsou venkovní koberce nebo vysoce odolné potahové látky, stačí pravidelně vysávat a dávat pozor, aby se vám nábytek nerozlil tekutinami – i když jsou zakryty ochrannou podložkou. Místo toho použijte snadno odstranitelný odstraňovač skvrn, který neobsahuje agresivní chemikálie.

U lehčích materiálů používejte jemné mýdlo smíchané s vodou, aby nedošlo k poškození materiálu, zatímco před vysáváním na slunci drhnete z povrchu jakékoli skvrny, aby zaschlo, aniž by znovu zvlhlo. Tento typ potahu vždy schne, než suší v sušičce, což může časem způsobit větší poškození a také snížit jeho životnost.

Udržujte svůj nábytek ostrý tím, že před každým použitím použijete na povrch váleček na vlákna – a nezapomeňte zkontrolovat, zda se pod ním hromadí prach. Příležitostné vakuum obou povrchů, polštářů a švů také udělá zázraky, když je udržíte čerstvé!