Jak zabránit kočkám čůrat na sedadlo

Existuje několik důvodů, proč může vaše kočka čůrat na místa, kde by neměla. Stejně jako kočky mohou přestat používat podestýlku kvůli stresu, zdravotnímu stavu nebo jednoduše proto, že balíček není dostatečně často čištěn. Jak tedy zabránit tomu, aby kočky čůraly na loveseat?

V závislosti na zdroji potíží s odpadkovým boxem vaší kočky můžete potřebovat pomoc veterináře. Můžete svou kočku vyzvat, aby použila podestýlku místo koberce nebo kusu nábytku tím, že udělá pár věcí.

Přečtěte si, jak zabránit tomu, aby vaše kočka čůrala na nevhodná místa!

Jak zabránit kočkám čůrat na loveseat?

Rozpoznávání běžných problémů s odpadkovým boxem

Podívejte se například na to, jak často čistíte kočičí podestýlku. Pokud je jejich podestýlka nečistá, když potřebují odejít, mohou kočky začít používat jiná zařízení. Špinavá bedna může být vina za to, že vaše kočka čůrá tam, kde by neměla.

Kromě toho, že každý den naberete kočičí pelíšek, měli byste ho jednou týdně vyčistit teplou vodou a neparfémovaným mýdlem nebo jedlou sodou. Po dokončení krabici osušte a do obsahu přidejte čerstvou podestýlku.

Udržujte kočičí podestýlku v čistotě s automatickou podestýlkou.

U vás doma spočítejte počet odpadkových boxů, které máte k dispozici. Ještě jeden balíček, než je počet koček ve vaší domácnosti, je nezbytný. V případě tří koček jsou vyžadovány čtyři boxy. Tři kočky mohou odmítnout používání odpadkového koše, pokud existují pouze dva odpadkové koše.

Zkontrolujte, zda má vaše kočka snadný přístup ke stelivu. V ostatních případech kočky močí mimo určené toalety, protože musí urazit velkou vzdálenost, aby se tam dostaly, nebo proto, že je pro ně vstup a výstup robustní.

Postavte své kočičí podestýlky v oblastech, kde je může rychle dostat, jako je horní a dolní úroveň.

Zkontrolujte, zda si vaše kočka všimne blížících se osob nebo zvířat a rychle uteče. Kočky nemají rády, když jsou zahnané do kouta. Krabice se sníženými hranami usnadní starším kočkám vstup a výstup z boxu.

Pokud je vaše kočka v určitých oblastech náchylná k močení, umístěte do těchto oblastí boxy. Na vině může být vrh, který použijete. Kočky se však mohou vyhýbat používání odpadkového koše, protože nenávidí vůni nebo texturu steliva nebo proto, že je odpadkový koš příliš plný, než aby jej mohli použít.

Chcete -li dosáhnout nejvýraznějších výsledků, zvažte možnost poskytnout své kočce různé typy hrudkovaného steliva v mělké posteli. Postavte vedle sebe dva boxy, každý s jiným druhem podestýlky pro kočky. Na konci dne zkontrolujte, kterou z nich vaše kočka použila.

Rozložte mělké lůžko. Obecně lze říci, že kočky mají rády podestýlku s 1 až 2 palce podestýlky.

Zkoumejte, zda vám box s podestýlkou ​​pro kočku nepřináší nepohodlí. Velikost nebo forma balení může některé kočky odvrátit. Pokud je vaše kočka nepohodlná, může se krabici vyhnout. Je důležité zkontrolovat podestýlku vaší kočky, abyste zjistili, zda jsou viníkem vložka a kapuce.

Nezapomeňte vzít v úvahu také velikost pelíšku vaší kočky! Pokud je zařízení příliš malé, můžete jej omezit.

Zkoumají možné zdravotní a behaviorální problémy

Zhodnoťte problémy s kočičím odpadkem, abyste zjistili, zda je možnou příčinou stres. Všechny tyto faktory mohou způsobit, že vaše kočka bude nervózní a vyhne se používání odpadkového koše. Podstýlka by měla být uchovávána v polotmavé, klidné, odlehlé oblasti.

Vaše kočka bude méně nakloněna používání svého boxu, pokud je umístěna v hustém provozu. Pokud chcete, aby se vaše kočka cítila klidněji, zkuste místo toho použít difuzéry Feliway. Tento produkt uvolňuje uklidňující aroma, což je pro některé kočky přitažlivé.

Vezměte v úvahu aktuální nebo předchozí zdravotní problémy vaší kočky. Lékařská anamnéza vaší kočky může například vysvětlovat, proč vaše kočka nevyužívala podestýlku. Pokud si myslíte, že je vaše kočka nemocná, vezměte ji co nejdříve k veterináři.

Včasná léčba nemoci může pomoci předcházet problémům s odpadkovým boxem a ušetřit vaší kočce bolest a trápení. Například infekce močových cest a intersticiální cystitida koček jsou dvě typické příčiny močení vaší kočky mimo box.

I po léčbě infekce mohou infekce močových cest vést k tomu, že se kočka vyhne používání odpadkového koše. Vaše kočka by stále mohla spojit odpadkový box bolestí a vyhýbat se mu.

Další převládající příčinou averze ke stelivovému boxu je intersticiální cystitida koček. Kočky trpící intersticiální cystitidou koček mohou močit v podestýlce, protože potřebují močit častěji.

Averze ke smetí může být také způsobena ledvinovými kameny nebo zablokováním močových cest vaší kočky. Při používání podestýlky může vaše kočka křičet nebo naříkat a strach z nepohodlí může přetrvávat i po terapii.

Mějte na paměti, že léčba těchto problémů co nejdříve je klíčová pro prevenci dlouhodobé averze vaší kočky vůči odpadkovému boxu.

Závěr

Toto jsou kroky, jak zabránit kočkám čůrat na loveseat. Můžete experimentovat s jiným boxem nebo stelivem, box čistit častěji, hrát si s kočkou poblíž boxu, instalovat další boxy a dělat další věci, které odradí vaši kočku od močení mimo box.