Jak vyrobit vestavěnou sedačku

Už jste někdy viděli ty gauče, které nejsou ani příliš velké, ani příliš malé? Tito jsou známí jako loveseats. Díky své velikosti a tvaru je sedadlo v lásce velmi jednoduché. Proto popíšu, jak vyrobit vestavěnou sedačku, jaké materiály a nástroje potřebujete a jaké jsou procesy.

Když ve svém obývacím pokoji potřebujete velký a pohodlný kus nábytku, logickým přístupem je pořídit si vestavěný sedák nebo jakýkoli nábytek. Ale co dělat to sami?

Ano, je to jedinečný koncept, ale získává na popularitě, protože kutilové vytvářejí nové, inovativní vestavěné nápady v lásce, které se snadno a příjemně konstruují. Ale než se naučíme, jak vytvořit vestavěnou sedačku, projdeme si několik pojmů.

Co je to Loveseat?

Pohovka byla původně navržena tak, aby seděla, protože ženy nosily tak velké šaty s vrstvami, spodničkami a šaty, že je obyčejná židle nemohla držet pohromadě. Loveseats jsou přítomny od 17. století a hostily mnoho rande večerů pro páry po celých Spojených státech amerických a dokonce i daleko.

Je to dáno hlavně velikostí sedací soupravy, která obvykle pohodlně usadí pouze dvě osoby; poskytuje intimní podmínky sezení pro jednu osobu a její významnou osobu. Proto se mu říkalo „milostné sedadlo“.

Spíše než podporovat mazlení a něhu, byl navržen tak, aby poskytoval více vynikajících míst k sezení pro ženy, protože móda byla pro velkoplošné sukně s obručemi.

Jak vidíte, sedačka v lásce byla navržena tak, aby byla velmi funkční. Byl postaven z masivního dřeva a nebyl čalouněný, jako tomu bylo u originálů.

Jak vytvořit vestavěnou sedačku?

Pohovku si můžete vyrobit ze starého gauče, který nejenže doplní váš stávající nábytek, ale také se hodí do oblasti, do které jej chcete umístit. Jednoduše postupujte podle těchto kroků a postavte sedátko ze starého nábytku.

Krok č. 1:

Odstraňte staré sponky z potahové látky pomocí odstraňovače sponek nebo plochého šroubováku. Starý materiál může být nyní odstraněn. Odstraňte zbytky vaty a pěny, pokud jsou špatně tvarované, protože je třeba je vyměnit.

Pomocí měřicí pásky změřte délku gauče, který chcete převést na milostnou sedačku, a označte místo pastelkou nebo tužkou.

Krok č. 2:

Zkraťte pohovku na délku sedačky pomocí pily s vratným pohybem a poté sejměte rameno pohovky: Brouste okraje gauče a loketní opěrku.

Před sestavením vyvrtejte otvory pomocí menšího vrtáku, aby dřevo nepraskalo. Poté pomocí vrtačky našroubujte rameno do zbytku pohovky.

Krok č. 3:

Určete příslušné množství vatelínu, pěny a látky na základě konečné velikosti sedačky. Poté si zakupte potřebné zásoby pro zpětné získání gauče. Nakonec změřte a odstřihněte pěnu a látku, aby se vešly na kus nábytku.

Krok č. 4:

Omotejte pěnu přes rameno, záda a sedací části sedačky. Zabalte ho do igelitu a sešijte sponkovou pistolí. Látku odstřihněte pomocí šicího stroje a položte ji přes pěnu a gauč.

Krok č. 5:

Zakryjte zadní část gauče. Sešijte horní část sedačky lásky a látku kolem skrytého spodního okraje. Razítko označte na rubové straně materiálu, začněte nahoře a postupujte dolů až dolů a po stranách.

Skryté části naskládejte na obě strany látky loketní opěrky. Umístěte materiál na vnitřní okraj lavice, překlopte jej a sešívací stolek pod něj sešijte.

Druhý přístup obsahuje pokyny pro stavbu gauče od nuly. Tímto způsobem vyrobíme naši pohovku z palet.

Krok č. 1:

Vytvořte si základnu ze dřeva o velikosti, jakou chcete, aby měl váš gauč. Vytvořte je tak, že je diagonálně sešroubujete. Upevněte dvě úhlopříčky uprostřed proti sobě, abyste zajistili bezpečné sezení.

Krok č. 2:

Přišroubujte palety k základu. Pro další zabezpečení jej zašroubujte šikmo. Poté jejich vzájemným vrtáním svisle spojte dvě palety vzadu, aby fungovaly jako vaše opěradlo. Abyste se vyhnuli budoucím nehodám, zajistěte, aby byly správně přišroubovány.

Krok č. 3:

Poté, co vložíte palety, obrouste je, abyste se vyhnuli drsnému a špičatému povrchu. Dále nalaďte gauč, abyste získali lesklou a ještě hladší strukturu. Další možností je použít barvu k přidání barvy na váš gauč, pokud je to žádoucí. Je jen na vás, abyste jej navrhli tak, aby odpovídal vašim polštářům.

Krok č. 4:

Nakonec přidejte polštáře, které odpovídají vašemu gauči. Buďte nápadití a zakomponujte polštáře, deky, a dokonce i plyšová zvířátka. Máte možnost přidat svému novému nábytku rozměr a eleganci.

Jsou místa k sezení účinná nebo praktická?

Loveseats nejsou jen pro páry. Výrobci tvrdí, že tyto pohodlné pohovky se prodávají lépe než kdy jindy, protože v dnešních domácnostech mají mnoho praktických aplikací. Tato flexibilní velikost funguje skvěle jak v nových domovských skvělých prostorách, tak v malých obývacích pokojích v kondominiích a flaHever, ints.

Závěr

Toto jsou dvě techniky, jak vytvořit vestavěné sedadlo v lásce; můžete buď postavit od nuly, nebo recyklovat starý nábytek pomocí jednoduchých materiálů a nástrojů, které najdete po celém domě. Když si můžete nový nábytek vyrobit sami, nemusíte utrácet peníze navíc.