Jak vyrobit skluzavku na křeslo v 5 jednoduchých krocích

Při výrobě návleků potřebujete látku, šicí materiály a pět kroků, jak vyrobit protiskluzovou podložku pro polohovací křeslo. Materiály si můžete koupit v obchodě ve vašem okolí a naštěstí náš postup zachytíte v tomto článku.

Slipcovers pro polohovací židle je docela nepohodlná práce, zvláště pro začátečníky, ale zde vám poskytneme nejjednodušší způsoby, jak si vyrobit vlastní sklopnou židli.

Pro trochu seznámení jsou polohovací židle židle vybavené pohyblivými částmi, opěradlem, které lze naklonit dozadu, a stupačkou, která se vysouvá. Židle polohovací jsou navrženy pro čisté pohodlí a úlevu. Každý si může pomocí pohyblivých mechanismů nastavit perfektní úhel na sezení.

Kroky pro klouzačku na židli pro polohovací židli

Mohou existovat kroky pro kutily pro začátečníky i pro odborníky. Ty, které vám zde dáme, lze použít bez ohledu na to, jaký jste řemeslník.

Krok č. 1. Připravte si materiály

To platí vždy pro každé dílo. Přípravy snižují potíže s neustálým hledáním potřebných materiálů, takže je nejlepší připravit si vše potřebné předem.

V tomto postupu nejdůležitější věci, které potřebujete, jsou: upusťte látku nebo tkaninu podle svého výběru, šijte materiály, jako jsou špendlíky a jehly, měřicí materiály, a samozřejmě vaši vlastní polohovací židli. Dbejte na to, abyste to udělali na volném místě, protože vám může spadnout pár kolíků a způsobit poškození. Práce v čisté oblasti také snižuje stres při práci.

Krok č. 2. Měřit

Nyní, když jste připravili vše, co byste mohli potřebovat, je čas změřit požadované oblasti pro vaše figurky. Chcete -li to provést způsobem, který sníží potíže s rozebráním návleku během pracího dne, zkuste vytvořit oddělené části opěradla židle, loketní opěrky, sedáku a opěrky nohou.

Možná budete mít hodně co ušít později, ale je to mnohem jednodušší, než ušít jeden velký kus na svůj slipcover. Sledujte obrys své židle co nejblíže, abyste zajistili pevné uchycení později, a přidejte malý kousek příspěvku, abyste se mohli později propracovat.

Krok č. 3. Střih

Nyní máte pro svá dílka příslušná měření, odřízněte látku, kterou budete při postupu používat. Při stříhání kusů buďte opatrní při používání nůžek.

Po řezání položte látku na celou židli. Podívejte se, zda kusy vhodně zapadají do obrysů židlí.

Krok č. 4. Připnout

Zde přichází část umístění vašich kolíků. Umístěte své kousky naruby, protože je po šití převrátíte.

Spojte kusy dohromady podle obrysu židle tak napnuté, jak je to jen možné, aby bylo zajištěno, že skvěle padnou. Tyto kolíky budou vaším průvodcem při pozdějším šití kusů dohromady.

Krok č. 5. Šít a ořezávat

Přichází poslední část a vaše úsilí bude nakonec zaplaceno. Šijte kousky podle kolíků, které jste umístili, zkuste ušít malé dráhy špendlíků a zkontrolujte, zda sedí na židli. To vám umožní přizpůsobit se chybám a nesouosostem v tomto procesu.

Podle toho ušijte každý díl a vhodně použijte potřebné lemování a lemy. Jakmile budete se šitím hotovi, odstřihněte přebytečné látky, přehoďte přebalovací podložku a položte ji na křeslo. Gratulujeme, nyní se vám podařilo vyrobit si vlastní sklopnou židli s polohovatelnou židlí!

Kolik materiálu zabírá slipcover pro lehátka?

Materiály při výrobě návleků závisí hlavně na židli samotné. Existují různé velikosti, takže je nejlepší změřit rozměry židle, abyste znali oblast materiálů, které potřebujete.

Jak ponechat kryt lehátka na místě

Udržování krytu lehátka na místě je celkem jednoduché. Na svůj slipcover můžete přidat zipy nebo knoflíky, aby zůstaly na svém místě. Pomáhá také zajištění těsného uchycení potahů a pečlivé používání židle.

Můžete si koupit potah na sklopná sedadla?

Ano můžeš. Na trhu na vás čeká mnoho slipcoverů, tedy pokud se cítíte trochu líní a vyhýbáte se únavnému pracovnímu procesu.

Mnoho podniků fušuje do vytváření potahů sedadel a vydělává na tom. Ale proč tedy nezkusit jej vytvořit?

Nejen, že něčeho dosáhnete, ale také můžete ušetřit trochu peněz pro sebe. Před zakoupením křesla se však ujistěte, že jste změřili jeho rozměr, abyste se vyhnuli plýtvání penězi.

Závěr

Nyní víte, jak vyrobit protiskluzovou podložku pro polohovací křeslo, nyní máte volnou ruku při vytváření různých designů pro své návleky. Ať je to tak báječné, jak chcete, nebo jednodušší klasický vzhled – je to na vás. S trochou času a praxe vytvoříte fantastické návleky, které by ty komerční mohly zahanbit.