Jak vyrobit potahy na rozkládací pohovku? Rychlé a snadné 2 kroky

Pokud se chcete dozvědět, jak vyrábět potahy na sedací soupravu, objevili jsme nejrychlejší a nejsnadnější dvoustupňovou metodu. Stačí provést příslušná měření a sestrojit kusy látky dohromady. Na tomto projektu je skvělé, že bude fungovat pro různé typy pohovek, takže získáte nejefektivnější potahy na pohovky.

Proč se ale trápit s výrobou vlastních návleků na ruce? Kromě samotných polštářů jsou pohovky také náchylné k opotřebení. Jednoduchý látkový potah může pomoci zajistit, že vydrží déle a sedačka bude vypadat stále jako nová.

Jak vyrábíte potahy na rozkládací pohovku?

Krok 1. Připravte materiál

Nejlepší na tom, jak si doma vyrábět potahy na rozkládací pohovku, je zajistit, aby vám to nejlépe sedělo. Proto je první krok měření ramen gauče pro tento projekt zásadní. U prvního kusu umístěte měřicí pásku od zadního polštáře pohovky až na konec jedné paže.

Poté změřte od sedla ke konci vnější strany paže. Jakmile budete mít čísla, přidejte ke každému z nich palec za příspěvek na švy. U druhého kusu získejte šířku a výšku ramene pohovky, což je měření od sedadla k nejvyššímu bodu ramene.

Odřízněte dva kusy látky podle diskutovaných rozměrů. Pokud vyrábíte také potah na zbytek pohovky, můžete si před koupí materiálu změřit, kolik látky je potřeba na přikrytí pohovky, abyste měli jistotu, že budete mít dost.

Krok 2. Sešijte potah ramen pohovky

Olemujte zadní okraj prvního kusu látky a poté použijte přední okraj pro uložení druhého kusu látky. Jeho horní okraj by se měl připevnit k přední hraně prvního kusu pravými stranami k sobě. Na lem a šev vždy použijte půl palce.

Dokončete lemování spodní části krytu paží. Opakujte postup u druhého krytu a jste připraveni je nainstalovat. Jediné, co musíte udělat, je nainstalovat každý chránič na ramena pohovky, ale můžete si také přečíst rady pro umístění potahu na pohovku, pokud jste si ho vyrobili samostatně.

Jak vyrobit potah loketní opěrky bez šití

Při výrobě potahů loketních opěrek je možné šití přeskočit. Tento koncept je docela podobný výrobě pohovky, kde v podstatě zavěšujete látku na kus nábytku. Na každou loketní opěrku si musíte připravit jen látkový kus a ten je dostatečně velký, aby umožňoval zasunutí štěrbin.

 • Sundejte polštáře na pohovce
 • Připevněte kus látky na rameno pohovky a zajistěte jej na místě přitlačením materiálu do prostoru mezi loketní opěrkou a opěradlem pohovky
 • Pro větší bezpečnost připněte látku do štěrbiny
 • Totéž proveďte na druhé straně obalu a strategicky připněte
 • Vraťte polštáře na pohovku a skryjte kolíky na vnitřní straně loketní opěrky
 • Použijte ozdobné pásky nebo jiné detaily, které mohou skrýt kolíky na vnější straně loketní opěrky
 • Jak zakryji opěrku rukou?

  Látkové potahy na rozkládací pohovky nejsou jediné, které můžete použít k ochraně a zvýšení funkčnosti pohovek. Můžete také použít dva kusy dřeva a řeziva k vytvoření podpory pro předměty, jako jsou poháry na paži. Představte si to jako mini stůl, který se vejde na konec loketní opěrky.

 • Položte kus dřeva na každou stranu gauče, kde chcete mít loketní opěrku
 • Změřte vzdálenost mezi těmito dvěma kusy a použijte ji k označení řeziva
 • Pokosové spoje na materiálech, aby dva svislé kusy získaly delší vodorovný řezivový kus spojením na jeho výřezy
 • Pokosové pásky nalepte a přilepte
 • Brouste povrch potahu loketní opěrky a dokončete olejem
 • Jak se nazývají potahy ramen na pohovce?

  Neexistuje žádný skutečný název potahů na rozkládací pohovku, protože někteří jim říkají prostěradlo. Také můžete slyšet o antimacassaru, který se týká materiálu, který můžete umístit přes gaučová ramena jako ochranu. Antimacassar je však něco, co můžete použít i na polštáře pohovky nebo na záda.

  Zde je příklad, jak vyrobit potahy polštářů na pohovku, abyste měli představu.

  Jak udržím kryty paží na místě?

  Návleky na ruce by vám neměly sklouznout z místa, pokud jste je vyrobili podle rozměrů svého nábytku. Pokud je to však nutné, použijte na skrytou část krytu paže elastický materiál, aby byl natažený a zajištěný. Kolíky a úchytné proužky by také měly fungovat, aniž by vypadaly příliš nápadně.

  Závěr

  Nejlepší způsob, jak chránit své gaučové paže před ušpiněním, je použití látkových potahů. Diskutovali jsme o tom, jak si doma vyrobit potahy na pohovku sešitím dvou kusů látky dohromady. Pro tento projekt však existují i ​​další varianty a pro některé může být jednodušší použít více kusů látky.

  Celkově je výroba potahů na gauči doma rychlá a přímá. Ale co když má váš kus nábytku zaoblené paže? Tajemství spočívá v přidání přibližně dvou palců k měření délky, aby se vyrovnala křivka a plánování, jak sestrojit kryt.