Jak vyrobit polštáře na houpací židli: Snadný 7stupňový průvodce vlastními silami

Při výrobě polštářů na houpací židli můžete postupovat podle sedmi jednoduchých kroků. Výroba těchto polštářů není tak obtížná, jak se může zdát většině lidí. Samotné materiály se snadno shromažďují, protože jsou primárně k dispozici buď v místním obchodě s textilem, nebo v řemeslné sekci obchodních domů ve vašem okolí.

Sestavení samotného polštáře je jednoduché a snadné, že může trvat jen jedno odpoledne. Pomocí těchto jednoduchých kroků můžete vytvořit houpací křeslo.

Jak vyrobit polštáře na houpací křeslo

Máte artritidu nebo jen špatná záda? Nebo se snad uzdravujete podvrtnutím svalů? Leňošení na houpacích židlích je vhodné pro ty, kteří zažívají takové stavy zad a svalů, protože umožňují drobné přírůstkové pohyby a zároveň podporují vaši váhu.

Pokud plánujete hojdací křeslo používat často, bylo by nejlepší, aby bylo co nejpohodlnější. Pohodlí svého houpacího křesla můžete zvýšit tím, že na něj vytvoříte speciální polštáře. Zde je sedm snadno sledovatelných kroků při vytváření polštáře houpacího křesla.

Krok č. 1. Vytvoření rozvržení

Vytvořte design polštářů. Nejlepší by mohlo být začít jednoduše čtvercovými nebo obdélníkovými. Po získání většího tréninku jej můžete přepnout vytvořením mnohem komplikovanějších a složitějších návrhů a tvarů, jako jsou hvězdy nebo kruhy.

Krok č. 2. Výpočet materiálu

Změřte hloubku a šířku houpacího křesla. Vždy přidejte další palec pro šířku i délku.

Krok č. 3. Řezání materiálu

Pro materiál si můžete vybrat jakýkoli potahový materiál, se kterým se vám pohodlně pracuje. Od kůže po bavlnu – máte svobodnou vůli vybrat si, co chcete. Při řezání materiálu se ujistěte, že jsou čáry rovné a materiály mají stejnou velikost.

Krok č. 4. Šití obalů

Vyberte roh. Poté začněte šít dvojitý steh podél zvoleného okraje.

Poté přišijte strany spojující se se švem, který jste vytvořili. Tím se vytvoří jakási kapsa, která je sešitá ze tří stran a má otevřenou horní část.

Krok č. 5. Plnění polštářů

Nyní je čas přidat a stlačit polštářovou podložku! Umístěte jej do vytvořené kapsy. Zkontrolujte rohy a ujistěte se, že nejsou přeložené.

Krok č. 6. Šití konečných švů

Stejně jako ostatní tři, ušijte konečný šev. Pokud chcete, aby tato část byla lépe ovladatelná, můžete umístit dvě měřítka přes okraj vycpávky polštáře a svázat ji provázkem nebo páskou. To pomůže stlačit hrany, což umožní, aby se tyto dva okraje efektivněji přizpůsobily a byly sešity s menším úsilím.

Krok č. 7. Dokončovací úpravy

Na poslední dotek můžete svým polštářům dodat další šmrnc zahrnutím střapců. Můžete také přidat větší tloušťku polstrování. Před řezáním se však ujistěte, že je odpovídajícím způsobem upravena délka a šířka materiálu.

Jak měřit polštář houpacího křesla?

Existuje několik typů houpacích židlí, což znamená, že existují různé velikosti a míry. Při vytváření polštářů musíte nejprve změřit houpací křeslo, aby byla přesnější reference.

Změřte záda

To znamená změřit výšku opěradla židle od sedadla až po horní část opěradla. Změřte nejužší bod zad, který je obvykle mezi loketní opěrkou nebo spodní částí.

Změřte sedadlo

Musíte změřit hloubku židle, zezadu dopředu. Musíte také změřit šířku, hlavně v nejužším místě židle.

Jak můžete zabránit tomu, aby se houpací polštáře sklouzávaly?

Jeden do očí bijící problém polštářů houpací židle je tendence se hýbat a sklouzávat. Jedním z účinných způsobů, jak tomu zabránit, je přidání kravat na polštář. To lze zvládnout během několika minut!

Připravte si kravatu, která je asi 6-8 palců. Uprostřed polštáře udělejte tečku, abyste věděli, kam budete kravatu sešívat. Při šití kravat k polštáři můžete provést dvojitý steh.

Jakými dalšími způsoby si můžete houpací křeslo ještě více zpříjemnit?

Kromě přidání polštářů existují i ​​jiné prostředky nebo metody, jak učinit houpací křeslo pohodlnějším! Na houpacím křesle je něco, co by bylo útulnější a příjemnější.

Namalujte ho teplou barvou, aby byl pro oči přitažlivější. Můžete jej také namalovat, aby ladil s interiérovým designem vašeho domu.

Dalším vynikajícím způsobem je spárování se správným příslušenstvím. Můžete jej spárovat s přikrývkou, abyste se s ním mohli zabalit, když sedíte na židli.

Kromě výběru správné barvy a doplňku je také nutné najít správné místo. V zimě ho můžete umístit poblíž krbu, abyste se mohli útulně usadit. Na léto jej můžete nastavit u okna nebo na terase pro osvěžující pocit.

Závěr

Ležení na houpacím křesle může po hodinách sezení způsobit nepříjemnosti. Vždy můžete udělat polštář, aby byl pohodlnější. Jak vyrobit polštáře na houpací židli, existují jednoduché kroky, které můžete dodržet, i když jste ve světě šití úplnými nováčky!