Jak vyrobit náhradní polštáře pro dřevěný kolébkový sedák

Protože během tohoto období sociální izolace trávíme více času doma, některé úkoly, které jsme chtěli dokončit, mohou přeskočit na začátek seznamu priorit. Například DĚLAT vyrobit náhradní polštáře pro dřevěný kolébkový sedák?

Máte nějaké opotřebované polštáře, které nutně potřebují upgrade? Nové potahy na polštáře představují levný způsob, jak osvěžit pokoj a dodat barevnost a teplo pohodlnému dřevěnému kolébku na sezení.

Co je to místo k sezení?

Loveseats jsou malé dvoumístné pohovky, které původně vytvořily jako větší verzi křesla. Sedací soupravy, známé také jako dvojité židle, jsou často spárovány s většími pohovkami v obývacím pokoji nebo v rodinném pokoji.

Přesto jejich moderní aplikace zahrnují posezení v malých prostorách, neformální prostory na pracovišti a útulná místa ke čtení v knihovnách nebo kavárnách.

Dřevěný kolébkový sezení

Dřevěná houpací sedačka dodává rustikální nádech přední verandě kabiny, domu, terasy nebo zahrady. Toto sedadlo má tradiční dřevěnou strukturu dřeva se středním tónem a poskytne vám místo, kde můžete trávit hodiny venku.

Výhody houpacího nábytku

Houpání je uklidňující, protože uvolňuje endorfiny v mozku, což zlepšuje náladu a snižuje stres. Dřevěný rocker pojídající lásku poskytuje stabilní a známé prostředí, které může vyvolávat myšlenky na nostalgii a klid. Díky svým senzorickým vlastnostem může dokonce pomoci snížit příznaky posttraumatické stresové poruchy a deprese.

Houpání zvyšuje krevní oběh a pomáhá zachovat svalový tonus a pružné klouby, zejména u seniorů, kteří málo cvičí. „Houpací křeslo“ také pomáhá při léčbě nespavosti tím, že uklidňuje lidi, aby spali svým uklidňujícím pohybem tam a zpět.

Polštáře pro venkovní nábytek jsou jednou z těch domácích prací. Potřebujete jen trochu odhodlání a budete v pořádku. Jak tedy vyrobit náhradní polštáře pro dřevěný kolébkový sedák?

Potřebné materiály:

Budete potřebovat novou hustou pěnu a látku dostatečně velkou na to, aby pokryla příslušný polštář: fixu, nůžky a šicí materiály.

Výměna pěny

Vyměňte starou tloušťku pěny za novou konzistenci. Starý polštář byl poté použit jako šablona pro řezání náhradního kusu pěny.

Co byste měli dělat

 • Přeložte látku na polovinu tak, aby pravá strana směřovala k vám. Umožňuje vám řezat horní i spodní část krytu současně.
 • Umístěte pěnu nahoru a obkreslete tvar. Umístili to tak, aby rovnoběžně zadním sedadlem s látkovým záhybem a přibližně 2 palce daleko. Po uříznutí se 2 „roztáhne na 4“ a zadní část polštáře.
 • Pokud je váš polštář čtvercový nebo obdélníkový, můžete udělat totéž, ale v záhybu by byla pouze jedna strana.

  Pokud máte tkaninu se směrovým designem, zvažte, jak bude design na polštáři zarovnán. Chcete například, aby pruhy vedly napříč, dolů nebo diagonálně?

 • Odřízněte zhruba 1 cm za nakreslený vzor – při šití bude 1 cm navíc přídavek na šev.
 • Odřízněte kousek, který je o 2 cm širší než hloubka vaší pěny a je dostatečně dlouhý, aby běžel po straně. Aby byla dostatečně dlouhá, spojte dva proužky.
 • Prodlužte délku tkanin. Dlouhý pás bude sloužit jako povlak na zeď.
 • Pokud máte dvě odlišné formy, můžete změřit přesnou délku pásu, oříznout ho a spojit do smyčky. Poté stáhněte pravou stranou stužku k jedné z forem a přišijte ji na místo.

  Poté, když jsou pravé strany u sebe, začněte připínat jeden konec pásu na stranu zadní stěny. Dále připněte pásku kolem formuláře na druhou stranu, ale ne na druhou „zadní stěnu“. Šijte to na místě. Pokud se rozhodnete, můžete nyní ze svého proužku odstřihnout jakékoli další položky nebo počkat, až bude polštář uvnitř potahu.

 • Chcete-li pásek připevnit k druhému polštáři, místo připnutí a sešití kolem tvaru ponechte otvor pro otáčení a pak vložte polštář do potahu. Ponechejte jednu celou stranu povlaku polštáře volnou a těsně přiléhající, aby se polštář dostal dovnitř, takže zůstane velká mezera.
 • Pruh opět připněte na druhou formu pravou stranou látky. Na zadní nebo boční straně polštáře nechte mezeru na polštáři. Sešijte připnuté švy.
 • Ořízněte příspěvek na švy. To znamená, že každých několik centimetrů kolem přehozu polštářku před převrácením nařežete drobné přeřezy na přebytečnou tkaninu švu. Pro vysoce zakřivený polštář, jako je tento, je důležité, aby švy při otočení seděly. Rovné švy jsou méně důležité, ale i tak nezapomeňte oříznout rohy. Neřežte prošití, jinak skončíte s dírou!
 • Prolistujte látkový potah. Vložte povlak na polštář do pěny. Vypadá to jednoduše, ale bude to trochu ošidné, pokud to bude dobré a těsné. Stačí ho pomalu odstranit, abyste neutrhli žádné stehy. Nebojte se, pokud ano. Jakmile je polštář na svém místě, jednoduše jej znovu ručně přišijte.
 • Připevněte otvor k sobě, jemně zastrčte šev dovnitř, jak jdete, a poté ručně sešijte mezeru
 • Závěr

  Tento článek odpovídá na naši otázku, jak vyrobit náhradní polštáře pro dřevěný kolébkový sedák. Nové polštáře a povlaky na polštáře mohou vdechnout nový život starému dřevěnému kolébkovému sedáku.

  Ať už měníte polštáře z estetických důvodů nebo proto, že chcete pohodlnější prostředí, výměna starých polštářů je levnou metodou k udržení příjemné atmosféry.