Jak vyměnit obratlík na klesající kancelářské židli

Existuje mnoho důvodů, proč budete muset vyměnit otočný čep na potápějící se kancelářské židli. Pokud je vaše židle příliš nízká, bude pro vaše zaměstnance obtížné vstát ze stolu a znovu se vrátit dolů.

To může vést k chronické bolesti nebo nepohodlí v dolní části zad, když se celý den snaží sedět u stolu. V tomto příspěvku ukážeme, jak snadné je vyměnit otočný čep na kancelářské židli, která klesá, takže můžete svým zaměstnancům vytvořit pohodlnější pracovní prostředí!

Kroky při výměně obratlíku na klesající kancelářské židli

Krok 1. Demontujte šrouby ve spodní části židle. Pomocí klíče je uvolněte a úplně vyjměte.

Krok 2. V případě potřeby sejměte sedadlo z kancelářské židle pomocí šroubováku nebo kleští. Budete potřebovat přístup tam, kde uvidíte, jak se připevňuje pomocí šroubů, abyste mohli po výměně obratlíku nasadit nové.

Krok 3. Položte novou židli na stůl nebo jiný rovný povrch, odstraňte z ní veškerý obal a ochranný plast, abyste viděli, jak vše sestavit. Některé židle mají více šroubů, které je třeba utáhnout, když jsou sestaveny tak, aby přesně seděly. Tak budete vědět, kolik kusů existuje, které bude třeba znovu připevnit šrouby.

Krok 4. Zašroubujte prvních pár částí židle, počínaje odspodu a odtud postupujte nahoru. Ujistěte se, že jste každý šroub bezpečně utáhli, aby byl při montáži zajištěn.

Krok 5. Odstraňte veškerý přebytečný plast nebo obalový materiál, který zbyl na židli, a umístěte je do koše.

Krok 6. Očistěte od rukou a židle veškeré nečistoty nebo zbytky ručníkem, což pomůže udržet vše čisté za pochodu.

Krok 7. Znovu připevněte všechny kusy, které nebyly přišroubovány bezpečně, když jste je poprvé sestavili pomocí šroubů, aby byly opět úhledné a pevné.

Proč se moje otočná židle stále potápí?

Nejčastější příčinou potopení otočné židle je to, že šrouby, které ji drží pohromadě, nejsou dostatečně utažené nebo je třeba je dotáhnout. Mohlo by se také stát, že se kovový nosný rám pod sedadlem zkroutil kvůli nadměrnému používání a potřebuje nějaký čas na to, aby si znovu udržel svůj tvar.

Jak opravíte hydraulickou kancelářskou židli?

Někdy se mohou hydraulické kancelářské židle zaseknout buď kvůli hmotnosti někoho, kdo v nich sedí, nebo kvůli tomu, že se na ně něco vysypalo. Když k tomu dojde, existuje několik jednoduchých kroků, které vám upevnění židle usnadní:

Krok 1. Podívejte se, jak se páka připevňuje k základně, a v případě potřeby pomocí imbusového klíče (nebo jiného vhodného nástroje) odpojte všechny kusy

Zkontrolujte, kolik tekutiny je ještě uvnitř, otevřením plnicího uzávěru, který by měl být umístěn poblíž místa, kde jste se dříve odpojili od imbusového klíče.

Krok 2. Pokud již nezbývá žádná kapalina, připojte novou kapalinu, dokud její hladina nedosáhne asi tři palce pod horní část zásobníku. Dávejte pozor, abyste nepřeplnili! To by mohlo způsobit nadměrný tlak při stlačení nožní páky dolů, aby se otočila.

Pokud je v nádržce stále tekutina, odpojte se od místa, kde jste předtím odpojili, a pomocí imbusového klíče (nebo jiného vhodného nástroje) připevněte zpět k sobě

Krok 3. V případě potřeby přidejte novou tekutinu, dokud její hladina nedosáhne asi tři palce pod horní část zásobníku

Proč je moje herní židle kolísavá?

Chvěje se vaše herní židle? Je příliš vysoký na to, abyste udrželi dobré držení těla, nebo má zadní polštář pocit, že se potápí do sedadla, když si na něj sednete? Bez obav! Je čas vypnout starý a opotřebovaný kancelářský obratlík. Zde je několik tipů, jak změnit obratlík na kancelářské židli:

Krok první: Před odstraněním jakýchkoli šroubů vypněte počítač a odpojte všechny jeho kabely ze zásuvek. Možná budete chtít poblíž někoho jiného, ​​kdo má znalosti o fungování počítačů, pokud neví, jak tento proces funguje.

Vyšroubujte dva nebo tři šrouby poblíž místa, kde se loketní opěrka setkává se zbytkem rámu židle; tyto budou držet otočný čep na místě.

Krok dva: opatrně zvedněte otočenou starou opotřebovanou kancelářskou židli a odložte ji; nezapomeňte si nejprve nasadit pracovní rukavice, pokud je již nenosíte.

Pokud je k vašemu novému náhradnímu dílu přiložen návod, jak jej správně nainstalovat, postupujte podle následujících kroků. V opačném případě pokračujte podle níže uvedených základních pokynů, než umístíte nový zpět na jeho domovské místo!

Krok tři: vezměte imbusový klíč (nebo jakýkoli jiný typ šroubováku vhodný pro tento úkol), který je kompatibilní s velikostí hlavy používané k držení veškerého hardwaru pohromadě – obvykle se pro tuto práci nejlépe hodí křížové nebo drážkové hlavy – a utáhněte šrouby otáčením ve směru hodinových ručiček, dokud je již nelze utáhnout.

Utáhněte šrouby otáčením ve směru hodinových ručiček, dokud je již nelze utáhnout

Krok čtyři: jakmile je nový otočný čep na svém místě, zasuňte a zašroubujte šroub, který odpovídá velikosti hlavy všech ostatních dříve používaných hardwarů (obvykle Phillips nebo slotové hlavy), aby pevně držely pohromadě s jakýmkoli počtem otáček, které potřebujete k dosažení tohoto cíle. .

Tento proces bude nějakou dobu trvat, ale pokud budete dávat pozor, abyste nic jiného neodstranili – vše by poté mělo fungovat správně!

Otočte šrouby ve směru hodinových ručiček, dokud nejsou dostatečně utažené, aby se při opětovném zapnutí nic nevytahovalo; v případě potřeby příště odlomte díly pro snadnější instalaci.