Jak vyčistit židli na fazole: 3 snadné kroky

Vzhledem k tomu, jak židle na sedací vaky nabízejí mnoho pohodlí, je přirozené chtít vědět, jak židli na sedací vak vyčistit. Můžete je vyčistit bodovým čištěním nebo praním krytu.

Tento článek se dozví o různých způsobech čištění potahu sedacího vaku v závislosti na jeho typu, metodách péče o sedací vak a jak odstranit ze židle sedací vak moči a štiplavý zápach. Tento článek jsme přibalili spoustou informací, takže čtěte dál a učte se od nás!

Kroky při čištění židle na sedací vak

Krok č. 1. Vyprázdněte všechny fazole v kontejneru

Než začnete čistit židli na sedací vak, rozepněte kryt sedacího vaku a vložte všechny „fazole“ nebo pelety do kontejneru.

Krok č. 2. Umyjte kryt

Dále můžete nyní prát potah sedacího vaku. Existují různé způsoby, jak je vyčistit. To jsme naznačili níže.

Jak čistíte různé potahy na sedací vak?

  • Vinyl

Při manipulaci s vinylovými potahy musíte být velmi opatrní, protože je nemůžete prát ručně ani v pračce. Můžete je však vydrhnout.

Připravte si mýdlový roztok z mýdla a teplé vody. Poté do něj namočte kartáč s měkkými štětinami a drhněte jím materiál. Po vyčištění teplou mýdlovou vodou lehce omyjte vinylový kryt teplou vodou.

Poté jej osušte čistým hadříkem a nechte na místě s dobrým větráním. Vyhněte se sušení na přímém slunci.

  • Bavlna

U bavlněných potahů je můžete dát do pračky a vyprat tam. Tyto kryty však nemůžete sušit v sušičce, protože v krytu sedacího vaku vyvrtávaly malé otvory.

  • Suede

Na potahy na semišové sedací vaky musíte použít semišovou gumu a froté a látku lehce vykartáčovat. Dělejte to pravidelně, asi jednou týdně nebo každé dva týdny. Aby materiál získal dodatečnou ochranu, nastříkejte na něj ochranný sprej.

  • Samet

Sametové obaly na sedací vaky se poměrně snadno čistí. Vytvořte mýdlový roztok z teplé vody a jemného mýdla. Poté navlhčete hadřík a proveďte bodové čištění sametového krytu.

  • Koža

U potahů na kožené sedací vaky je musíte pouze pravidelně oprašovat. Můžete také použít čistič kůže nebo kondicionér na kůži!

  • <~Plush

Plyšové sedací vaky jsou mezi dětskými oblíbenci, takže se pravděpodobně znečišťují než jiné typy židlí do sedacích vaků. K čištění můžete použít vlhký hadřík nebo vysavač, abyste se zbavili nečistot.

Krok č. 3. Vysušte kryty sedacího pytle

Po omytí potahů sedacích vaků je vysušte na vzduchu. V žádném případě je nesušte v sušičce.

Snadné způsoby, jak se starat o židli do sedacího pytle

Vzhledem k tomu, jak pečlivě čistíme židle od sedacích pytlů, může být dobré zabránit tomu, aby nesbírala další nečistoty nebo poškození. Zde jsou způsoby, jak zabránit dalšímu znečištění/poškození židlí na sedací vak.

Dávejte si pozor na ostré předměty

Fazole nelze roztrhnout, protože obsahují pelety. Pokud zatáhnou, bude náročné udržet si tvar.

Udržujte prach mimo

Hromadění prachu je pro majitele sedacích vaků důvodem k obavám, protože může jít o alergen. Může také přispět k vůni sedacího křesla.

Nežehlit

Vzhledem k tomu, jak je většina potahů choulostivá, může jejich žehlení poškodit materiál.

Jak čistíte moč ze sedacího pytle?

Krok č. 1. Korálky a absorpce

Nejprve musíte zjistit, jaké výplně má vaše sedací židle. To je vědět, kolik moči absorbovalo.

Krok č. 2. Blot

Oblast jemně osušte papírovým ručníkem. To má absorbovat přebytečnou moč.

Krok č. 3. Enzymatický čistič

Použitím enzymatického čističe byste se zbavili zápachu moči na molekulární úrovni. Pokud nemáte enzymatický čistič, můžete použít ocet. Před aplikací jej nařeďte.

Nakonec se můžete rozhodnout vysát sedací vak a odstranit přebytečnou tekutinu.

Jak se zbavíte zápachu sedacího pytle?

Kromě praní potahů mohou být fazole vystaveny zápachu, pokud zůstanou samy. V této situaci se můžete rozhodnout pro:

  • Vložte náplně do koše a několik dní je větrejte.
  • Náplně posypeme jedlou sodou a promícháme nebo protřepeme
  • Umístěte je do sáčků materiálů pohlcujících zápach (např. kávová sedlina) a smíchejte je v koši.

Výplně křesel sedacího pytle nemůžete prát, i když strašně voní. Výše uvedené tipy však můžete použít k odstranění štiplavého zápachu z křesel fazole.

Závěr

Po přečtení tohoto článku zaručeně víte, jak vyčistit sedací soupravu. Také se od vás očekává, že budete vědět, jak se starat o židle do sedacích vaků a jak se zbavit moči a jiných štiplavých pachů na vašem vzácném sedacím vaku. Doufáme, že jste se toho hodně naučili a brzy budete moci své znalosti uplatnit!