Jak vyčistit semišové křeslo: Průvodce pro majitele domů

Suede lehátka se snadno čistí, ale měli byste také vědět, jak se o ně starat. Tento článek vás provede tím, jak důkladně a správně vyčistit semišové křeslo, aby po celá léta vypadalo co nejlépe!

Kroky Jak vyčistit semišové křeslo

Krok 1. Nejprve byste měli křeslo vysát, abyste odstranili veškeré volné nečistoty a nečistoty, než jej otřete. Tím zajistíte, že na kusu nábytku nezůstanou žádné malé částečky prachu nebo chlupů domácích zvířat, které by mohly při kontaktu s pokožkou nebo oblečením dráždit.

Krok 2. Dále pomocí kartáčku na odstraňování vláken odstraňte veškerý uvolněný prach a vlákna. Díky tomu bude váš nábytek příjemný na dotek.

Krok 3. Dále otřete povrch lehátka vlhkým hadrem nebo hadrem s univerzálním čisticím prostředkem. Měli byste začít tím, že vytřete jednu oblast po druhé, a poté pokračujte, abyste nezmeškali žádná místa. Je důležité nepoužívat žádné drsné chemikálie a ujistit se, že pohovku nenasytíte.

Krok 4. Až budete hotovi, vezměte suchý hadr nebo hadřík univerzálním čisticím prostředkem a znovu otřete povrch lehátka, abyste se zbavili veškerých zbytků, které zůstaly po vašem vlhkém hadru nebo hadříku.

Nakonec použijte sprej na ochranu semiše, aby sedačka vypadala svěží a nová.

Co je ochranný sprej Suede Recliner Protector?

Ochranný sprej na semiš je posledním krokem v procesu čištění, který zajistí, že váš nábytek zůstane chráněn před skvrnami a nečistotami. Ochrana také pomůže zachovat pocit měkkosti pro nadcházející roky.

Jedna z nejlepších věcí na ochranném spreji semiše je, že je k dispozici v různých barvách. To znamená, že můžete najít barvu, která bude odpovídat vašemu nábytku, nebo ji snadno ozdobit jasnými odstíny.

Nejoblíbenější volbou pro tento typ materiálu jsou tmavé, výrazné barvy jako černá a námořnická, ale jsou k dispozici také světlejší varianty, jako je hnědá a hnědá.

Ochranný sprej na semiš si můžete zakoupit v jakémkoli obchodě s nábytkem, který má sekci domácích dekorací, nebo si jej můžete objednat online za dostupnou cenu.

Co je Suede Recliner?

Semišové křeslo je typ nábytku, který se běžně nachází v obývacích pokojích. Obvykle má opěradlo a opěrku hlavy, loketní opěrky a čalouněný sedák, který může být potažen látkou nebo kůží. Semiš je nejběžnějším materiálem používaným k pokrytí tohoto druhu židle, protože odolává opotřebení lépe než jiné materiály.

Kroky k čištění semišového křesla

Vysajte povrch židle, abyste odstranili nečistoty a prachové částice uvízlé v tkanině (vždy použijte nástavec na čalounění). Pokud jsou na tkanině nějaké odolné skvrny, použijte nastavení kartáče vysavače a až po kartáčování přepněte zpět na sání.

Smíchejte roztok mýdla na nádobí a teplé vody, poté hadříkem nebo houbičkou otřete celou židli. Při čištění hadr opláchněte čerstvou mýdlovou vodou a poté jej znovu otřete do sucha. Pokud čistíte pouze jednu malou oblast najednou (jako čalouněné područky), použijte papírové ručníky.

Namočte obarvená místa do hadru roztokem mýdla a vody. Některé skvrny mohou vyžadovat více drhnutí, ale až budete hotovi, setřete z látky veškeré zbývající zbytky pracího prostředku (usnadníte tak vyschnutí po vyprání). Před dalším použitím vysušte na vzduchu, dokud se veškerá vlhkost nerozpustí.

Jak chránit semišové křeslo před skvrnami

Použijte vysoce kvalitní semišový chránič, aby skvrny nebyly trvalé. Jedná se o dostupnou investici, která se dlouhodobě vyplatí a zajistí, že se s tímto problémem nebudete muset znovu potýkat po celá léta!

Naneste jednu nebo dvě kapky svého oblíbeného ochranného prostředku na vatový tampon a poté jej vmasírujte do látky.

Chránič zaschne přibližně za 20 minut a poté můžete nábytek používat podle potřeby (nezapomeňte, aby se na něj nic nevysypalo).

Pokud je váš semiš již potřísněný, vyčistěte všechny zbytky jemným mýdlovým roztokem před použitím ochranného prostředku – to zajistí, že skvrna nebude znovu aktivována ostrými předměty, jako jsou nehty.

Pokud je skvrna hluboká, pro efektivnější výsledky bude možná nutné použít profesionální úklidovou službu.

Jak mohu osvěžit svůj semišový gauč?

Obnovit svůj semišový gauč je snadné! Nejlepší způsob, jak ji osvěžit a udržet ji jako novou, je použít chránič.

Je to kluzká, čirá tekutina, která potahuje látku, takže můžete používat nábytek podle potřeby, aniž byste materiál poškodili nebo drhli všechny jeho přírodní oleje.

Doporučuji aplikovat chránič N Home čistým suchým hadříkem nebo štětcem.

Rychlý způsob nanášení nátěru je nastříkat jej a poté setřít přebytečnou tekutinu. DFN Home nabízí sortiment specializovaných chráničů pro konkrétní položky, jako jsou semišové sedací soupravy, boty, polštáře atd., Jakož i univerzální čističe N Home pro celou řadu dalších tkanin.

Chránič nejen ochrání tkaninu, ale také sníží tření, takže povrch vašeho gauče zůstane hladký a pružný, a to i po mnoha letech používání.