Jak vyčistit koženou pohovku octem ve 4 krocích

Věděli jste, že je snadné se naučit čistit koženou sedací soupravu octem, protože to jsou jen čtyři kroky? Ocet nejen pomáhá deodorizovat koženou sedací soupravu, ale také dokáže při správném používání obnovit její jas a texturu. Než ale budete pokračovat, doporučujeme vám přečíst si tento obsáhlý článek týkající se octa s koženým nábytkem.

Kůže je přirozeně porézní materiál a ocet může schnout. Je tedy vůbec něco, co stojí za to cvičit při údržbě koženého gauče?

Jak správně vyčistit koženou pohovku octem

Krok 1. Vysajte kožený gauč

Začněte důkladným vysáváním kožené sedačky, abyste odstranili usazování prachu a nečistot. Tím zajistíte, že si omylem nepošpiníte čalounění, pokud prach zvlhne. Použijte nástavec na čalounění na vysavači a pracujte po jedné části pohovky.

Nezapomeňte zaměřit štěrbiny mezi polštáři, opěradlem a područkami. Kožené sedací soupravě můžete také rychle otřít po uvolnění nahromaděného prachu. Vyhněte se používání abrazivních hadříků, které by mohly poškrábat kožené čalounění.

Krok 2. Vytvořte roztok na čištění octa

V míse smíchejte stejné díly vody a bílého octa. Ujistěte se, že ocet dobře zředíte a použijete destilovanou vodu. Tím zajistíte, že neobsahuje minerály, které by mohly obarvit světlé kožené čalounění.

Nalijte roztok do rozprašovače a zamlžte měkký hadřík. Pomocí tohoto vlhkého hadříku vyzkoušejte ocet na nenápadném místě na pohovce. Před čištěním gauče počkejte minutu nebo dvě na vyblednutí nebo změnu barvy.

Krok 3. Otřete koženou sedací soupravu

Navlhčete hadřík octovým roztokem a vytlačte přebytečnou tekutinu. Nepřesyťte gauč ani nepoužívejte hadřík, dokud stále kape. Můžete utírat jednu oblast najednou v konzistentním směru, dokud důkladně nevyčistíte celou pohovku.

Nezapomeňte také dosáhnout trhlin a trhlin. Není nutné opakovaně otírat oblast, pokud neodstraníte skvrnu. A pokud se na vaší sedačce rozlily skvrny a skvrny, nezapomeňte je nejprve vyřešit před generálním čištěním, aby se zabránilo jejich dalšímu šíření.

Použijte správné ošetření skvrn pro konkrétní skvrnu, kterou máte na koženém gauči.

Krok 4. Vysušte kožený gauč

Po důkladném vyčištění koženého gauče jej otřete dalším suchým hadříkem, abyste odstranili zbytky octa. Není třeba energicky drhnout a můžete také využít této příležitosti a vyčistit koženou sedací soupravu jedlou sodou. Posypte to po celém povrchu a nechte hodinu nebo dvě působit, než prášek vysajte.

Poté použijte vhodný kondicionér na kůži podle pokynů k aplikaci produktu, abyste obnovili vlhkost a lesk gauče.

Je ocet bezpečný pro kůži?

Ocet by měl být na kůži bezpečný, pokud jej zředíte stejnými díly destilované vody. Přesto by bylo nejlepší, kdybyste si pohovku i nadále otírali hadříkem navlhčeným v octovém roztoku, abyste si poprvé vyzkoušeli čalounění. Je neobvyklé zaznamenat vyblednutí nebo zhoršení čalounění v důsledku octa, ale vždy je lepší vyzkoušet řešení na pohovce.

Dalším problémem, kterého byste se pochopitelně mohli obávat, je kyselá vůně octa na přirozeně porézní kůži. Skvělou zprávou je, že následně setření sody vlhkým hadříkem zabrání jakémukoli zbytkovému zápachu. Dále je třeba klást důraz na úpravu kožené sedačky po čištění octem, protože ocet může schnout, když se nechá uschnout na vzduchu.

Je jedlá soda bezpečná na kůži?

Když se o octu hovoří jako o domácím čisticím prostředku na kůži, pravděpodobně se také setkáte s používáním jedlé sody na kůži. Dobrou zprávou je, že tento produkt je relativně bezpečný, zejména pro osvěžení gauče před vysáváním prášku. Další čisticí procedura, kde pomáhá jedlá soda, je, když máte na koženém gauči mastné skvrny.

Pomocí prášku absorbujte přebytečné oleje, abyste usnadnili odstraňování skvrn. Pokud ale chcete vědět o bezpečnosti a účinnosti jedlé sody a vodní pasty na skvrny na kožené sedačce, vyzkoušejte ji nejprve na malém místě nebo se rozhodněte pro správný čistič kůže.

Čistí WD-40 kůži?

Někteří majitelé domů přísahají na účinnost WD-40 na čištění kůže. Zejména WD-40 by měl odstranit lepkavé nepořádky na koženém čalounění. Je však lepší použít jemné mýdlo a vodu nebo správný přípravek na čištění kůže, protože riskujete poškození povrchové úpravy nebo potahu na kožené sedačce s WD-40.

Můžete použít dětské ubrousky k čištění kožené pohovky?

Když majitelé domů chtějí dezinfikovat kožený gauč, obecně se věří v používání dezinfekčních prostředků, jako jsou ubrousky. Ale přestože ubrousky jako dětské ubrousky jsou dostatečně jemné pro dětskou pokožku, stále mohou obsahovat přísady nekompatibilní s kůží. Navíc ne všechny kožené sedací soupravy používají stejný typ kůže a pokud použijete dětské ubrousky, riskujete vysušení materiálu nebo vyblednutí povrchu.

Závěr

Ocet je cenný předmět pro domácnost, který je také známý jako účinný čistič. V této příručce, jak vyčistit koženou sedací soupravu octem, jsme zjistili, že ji můžete zředit vodou a poté s ní setřít koženou pohovku. Nezapomeňte gauč dodatečně upravit a vždy důkladně otestujte roztok octa na malém místě.