Jak vybírat polštáře na sedadlo

Polštáře jsou obecně konečným prvkem designu vašeho obývacího pokoje nebo ložnice. Jsou to zábavný a jednoduchý způsob, jak přidat osobnost prostoru, který jste si vybrali a vyzdobili. V tomto článku se tedy budeme zabývat tím, jak vybírat polštáře pro loveseat.

Polštáře jsou skvělým způsobem, jak spojit vše ve vaší oblasti, například téma a paletu barev. S neomezenými možnostmi polštářů je těžké vědět, jak vybrat ten ideální pro váš domov.

Další věcí o polštářích je, že dodávají vašemu nábytku texturu nebo charisma. Řekněme například obyčejnou milostnou sedačku v barevném krému. Jedním ze způsobů, jak tomuto nábytku dodat rozměr a barvu, je přidání polštářů.

Existuje několik věcí, které je třeba vzít v úvahu při výběru polštářů pro sedací soupravu a celkové estetice místnosti.

< lt. barva <<,

Při výběru polštářů je barva obvykle tím nejjasnějším faktorem. Měli byste si vybrat polštář, který má jinou barvu než tkanina povrchu, na který ho položíte. Pokud nehledáte monochromatickou estetiku, polštář by měl mít jinou barvu než sedadlo lásky, na kterém je.

Existuje mnoho různobarevných polštářů. Obecně platí, že pokud máte jednobarevnou sedačku, můžete klidně experimentovat s vícebarevnými a vzorovanými polštáři.

Pokud máte vzorovanou sedačku, měli byste se držet jednobarevných polštářů a vyhýbat se vzorovaným polštářům. Díky tomu bude vaše oblast působit nepřehledně.

Tvar

K dispozici jsou polštáře v různých tvarech. Následující jsou nejoblíbenější možnosti:

 • Čtvercový polštář je nejpřizpůsobivější možností s největším počtem možností pokrytí.
 • Bederní polštáře mají obdélníkový tvar. Jsou vynikající pro bederní oporu.
 • Kulaté polštáře jsou nádhernou alternativou, díky které bude vaše milostná sedačka působit méně hranatě a žensky.
 • Polštáře na házení jsou často umístěny na obou koncích sedačky v blízkosti područek.
 • Velikost

  Nadměrné polštáře jsou stále oblíbenější a mohou vašemu sedátku nebo posteli přinést spoustu pohodlí. Jaká velikost polštáře je pro vás nejlepší? Zde je několik pokynů pro dimenzování polštářů pro sedací soupravy, když vezmeme v úvahu, že typická sedací souprava měří méně než 72 palců na šířku.

 • Nejlepší velikost čtvercového polštáře – 17 palců až 20 palců
 • Nejlepší velikosti bederních polštářů – 10 palců až 13 palců na výšku, 17 palců až 19 palců na šířku
 • Polštáře na vyhození, jak vidíte, by měly být úměrné nábytku, na který je dáváte. Čím menší je kus nábytku, tím menší je polštář.

  Vrstvení

  Na pohovkách a menších pohovkách funguje dobře jedna až dvě vrstvy polštářů.

  Pokud jde o jednovrstvou variantu, budou na vašem milostném sedadle dobře fungovat dva 20palcové čtvercové polštáře. Díky tomu bude mít čistý vzhled. U dvouvrstvé alternativy umístěte do první vrstvy dva 20palcové nebo 18palcové čtvercové polštáře. Poté na druhou vrstvu přidejte dva 18palcové čtvercové polštáře nebo jeden bederní polštář.

  Textura a textilie

  Vyzkoušejte nové látky, materiály a textury. Chcete -li přidat prostoru rozměr, experimentujte s polštářem se strukturovaným vzorem. Textura a tkanina jsou při navrhování monochromatického prostoru nesmírně důležité.

  Změna látky v jednobarevné oblasti může znamenat rozdíl. Zde jsou nejoblíbenější látky používané na polštáře:

 • Bavlna-má dlouhou životnost, snadno se čistí a je neformální, takže je skvělou volbou pro domácnosti s malými dětmi nebo psy.
 • Samet – Samet okamžitě propůjčí místnosti teplo. Použijte jej k vytvoření příjemné atmosféry ve vašem domě v zimě.
 • Kožešina nebo umělá kožešina – Kožešinové akcenty, zejména mongolská vlna nebo ovčí kůže, jsou v posledních letech oblíbené díky měkkému, bohatému dotyku, který nabízejí gaučům a křeslům. Uvědomte si však, že kožešinové polštáře se obvykle často čistí pouze za sucha.
 • Len-Polštáře z lnu, podobně jako bavlna, vyžadují jen malou údržbu, protože vlákno má trvanlivé textilie, jako je bavlna nebo polyester. Lehkou, svěží letní atmosféru můžete vytvořit pomocí prádla.
 • Vlna-vlna propůjčuje zasněženou alpskou atmosféru prostoru, ať už pleteného kabelem nebo jehlou. Funguje nejlépe v zimních měsících nebo pro horské úniky.
 • Ozdobné prvky

  Mnoho polštářů bude obsahovat další ozdobné ozdoby, jako jsou třásně, ozdobné prvky nebo knoflíky. Vybírejte opatrně polštář se spoustou dekorací. Mohou rychle odvést vaši oblast od zamýšleného hlavního bodu prostoru, který je přemožen, nebo odvést pozornost.

  Polštáře s ozdobami jako střapce a pom poms fungují nejlépe v boho dekoru, ale ne vždy. Musíte myslet na estetiku celé své místnosti, abyste ji mohli sladit se svým milostným sedadlem.

  Údržba

  Druh polštáře, který si koupíte, ovlivní, jak o něj pečujete. Péče o polštáře s odnímatelnými potahy je nejjednodušší, protože můžete prát podle potřeby.

  Polštáře s našitými potahy vyžadují bodové ošetření. To může u některých textilií způsobit změnu barvy. Některé materiály, jako je hedvábí, kůže, falešná kožešina nebo semiš, mohou před použitím vyžadovat předběžnou úpravu.

  Nejhezčí na polštářích je, že jsou snadno vyměnitelné za dostupnou cenu. Takže si jděte hned za tím, co chcete – nezůstanete u toho, pokud si to později rozmyslíte.

  Závěr

  Toto je shrnutí naší diskuse o tom, jak vybrat polštáře pro loveseat. Přesto je na vás, jak se svým sedátkem lásky experimentujete. Berte tyto faktory jako vodítko při třídění osobního prostoru.