Jak vložit hydraulickou kapalinu do salonní židle v 5 snadných krocích

Vlastníte vybavení salonku a snažíte se zjistit, jak vložit do salonového křesla hydraulickou kapalinu? Dobrá zpráva, protože jsme vás všechny informovali!

Hydraulický systém ve většině salonních židlí vyžaduje hydraulickou kapalinu. Kadeřníci mohou upravit výšku židle pohybem nahoru a dolů a my jsme tu, abychom vás provedli při doplňování vaší salonní židle hydraulickou kapalinou.

Nanesení hydraulické kapaliny na židli salónu

Plnění hydraulického systému hydraulickou kapalinou je poměrně snadné. Není nutné, abyste najali profesionála, který vám pomůže. Kroky jsou následující:

Krok č. 1. Nastavte židli do nejnižší polohy

Nemůžeme přeceňovat důležitost umístění židle kosmetického salonu do nejnižší polohy. Toho dosáhnete stisknutím nožního tlačítka směrem dolů. Zatlačte, dokud holičská židle odmítne cestovat dále dolů.

Když je židle ve své nejlepší výšce, není možné odstranit plnící matici a přidat další hydraulickou kapalinu. Poté, co je židle v nejnižší poloze, byste měli odstranit matici plnění.

Krok č. 2. Odšroubujte plnící matici

Matici najdete ve spodní části hydraulické židle. K odstranění hydraulické plnící matice použijte klíč Alexa. Pokud máte potíže s nalezením plnící matice, je vhodné židli konzultovat ručně.

Krok č. 3. Naplňte židli hydraulickou kapalinou

Plnění křesla hydraulickou kapalinou lze provést pomocí rozprašovače nebo trychtýře. Platí pouze tehdy, když byla odstraněna plnící matice.

Mějte na paměti, že židle bude vyžadovat dva až tři galony tekutiny. Při doplňování hydraulického systému se ujistěte, že používáte správný druh oleje.

Doporučujeme používat hydraulický zvedací olej od renomované automobilky. Zajistí, aby byl olej vysoce kvalitní a aby hydraulická salonní židle správně fungovala.

Krok č. 4. Vyměňte plnící matici

Utáhněte hydraulickou plnící matici základním klíčem, dokud nezapadne na místo. Nejlepší je vyměnit starou plnící matici za novou, aby se zabránilo možnosti úniku kapaliny.

Zajistěte, aby byla hydraulická kapalina naplněna do určené plnicí linky. Ujistěte se, že nepřekročíte tuto hranici, protože by to ztížilo výměnu plnicí matice.

Krok č. 5. Otestujte židli

Poslední krok jde k testování, protože musíte zajistit, aby byl z hydraulického systému odstraněn veškerý další vzduch. Zvednutí a spuštění židle několikrát po naplnění hydraulické kapaliny je skvělý způsob, jak toho dosáhnout.

Okamžitě si všimnete, že pohyb nahoru a dolů na židli salonu je výrazně přímočařejší. Pokud židle nadále vydává nepříjemný hluk, postup opakujte.

Vezměte na vědomí:

Na židlích pro hydraulické holičství je instalován hydraulický systém. Nožní pumpa a hydraulická kapalina slouží k vylepšení funkcí řídicího systému. Stojí za zmínku, že plnění salonní židle hydraulickou kapalinou je přímočarý postup.

Pokud máte všechny základní nástroje, jako je klíč, trychtýř a tekutina, můžete úkol dokončit rychleji. Při práci s hydraulickým holičským křeslem nebo salonním křeslem byly výše uvedené kroky provedeny dříve a shledaly se účinnými.

Bylo by však nejlepší prostudovat si příručku židle, protože vám pomůže objevit základní součásti. Hydraulický systém je pro každou značku židlí nastaven odlišně.

Jaký jiný olej lze použít na židli do salonu?

Hydraulickou kapalinu můžete také nahradit strojním nebo lehkým motorovým olejem v rozsahu 10/20W. V kapalině pro automatické převodovky můžete použít hydraulickou kapalinu. Ačkoli byste jej měli používat pouze tehdy, pokud jste uvízli a nemáte olej doporučený výrobcem.

Jak poznám, že je hydraulické čerpadlo vadné?

Když vám začne selhávat hydraulické čerpadlo, poznáte, že je čas ho vyměnit. Zvýšená hlučnost, zvýšené teplo, nekonzistentní provoz válců, potíže nebo neschopnost vyrábět plný výkon, snížené otáčky válců nebo hydromotorů nebo selhání systému jsou příznaky obtíží čerpadla.

Závěr

Popularita těchto hydraulických židlí může být přičítána skutečnosti, že jsou vyráběny v různých salonech a holičstvích po celém světě. Kromě toho jsou tato sedadla pohodlná a stylová.

Kvůli nedostatku hydraulické kapaliny však zvedací systém po určitou dobu selhává. Problém je způsoben třením, které vytváří nepříjemný hluk při broušení.

Výsledkem je, že majitelé salonů a zaměstnanci musí vědět, jak vložit hydraulickou kapalinu do salonní židle. Pomůže vám to snížit náklady na nákup nové židle nebo najmutí profesionála. Naštěstí jsme vám při tom poskytli všechny základní znalosti!