Jak utáhnout otočný šroub ve spodní části sedadla židle

Jedním z nejběžnějších způsobů, jak zjistit, jak je židle stará, jak často byla používána a jak velkým opotřebením prošla, je zkoumání otočného šroubu pod sedadlem. V průběhu času se tyto šrouby mohou uvolnit nebo dokonce úplně vyjít.

Pokud se to stane vaší židli, musíte ji z bezpečnostních důvodů co nejdříve vyměnit! V tomto příspěvku vám ukážeme, jak snadné je tento otravný šroub utáhnout pomocí několika jednoduchých kroků.

Kroky k utažení otočného šroubu

Krok 1. Umístěte židli na rovný a rovný povrch. Zajistěte, aby byl stabilní a nepohyboval se, když na něm pracujete!

Krok 2. Odstraňte všechny uvolněné/zlomené části, které by mohly překážet výměně zlomeného nebo chybějícího montážního držáku (například šroubů).

Krok 3. Povolte šroub na spodní straně sedadla otáčením proti směru hodinových ručiček pomocí křížového šroubováku.

Krok 4. Dotáhněte jej otáčením ve směru hodinových ručiček, abyste jej bezpečně vložili a utáhli. Pokud máte imbusový klíč, použijte jej místo toho pro větší páku! V případě potřeby můžete také zkusit použít kleště nebo svěráky pro extra sílu úchopu.

Krok 5. Čas od času znovu zkontrolujte, jak je šroub dotažený, protože se časem mohou opět uvolnit v důsledku opotřebení.

K čemu slouží knoflík pod mojí židlí?

Pravděpodobně máte na mysli knoflík, kterým otáčíte rukou, umístěný pod židlí. Tímto způsobem můžete nastavit, jak daleko nebo zavřít sedadlo křesla klouže z jedné strany na druhou, stejně jako rychlost jeho pohybu.

Pokud při otáčení této rukojeti dochází k chvění a pohybu, odpojte/odšroubujte všechny volné části na obou stranách (například šrouby). Také kolečka mohou vyžadovat dotažení!

Je možné, že pokud se někdo pokouší zatáhnout za židli uchopením za tento knoflík, pravděpodobně zlomil část, která jej spojuje. Tyto kusy budete chtít vyměnit dříve než cokoli jiného.

Co mám dělat, když je můj otočný šroub příliš volný?

Dotáhněte šroub otáčením.

Co mám dělat, když je můj otočný šroub příliš těsný?

Povolte šroub otáčením proti směru hodinových ručiček a povolte jej, dokud vám to nebude příjemné.

Poznámka:

Pokud při otáčení této rukojeti dochází k chvění a pohybu, odpojte/odšroubujte všechny volné části na obou stranách (například šrouby). Také kolečka mohou vyžadovat dotažení!

Jak upravíte vyvíjející se židli?

Nastavení otočné židle je poměrně snadné. Můžete to provést dvěma způsoby:

  • Povolte matici na obou stranách područek, aby bylo otáčení snazší
  • Nebo povolte jednu stranu a druhou utáhněte, abyste měli větší stabilitu při otáčení židle.

Poznámka

Pokud při nastavování těchto šroubů jsou dostatečně volné, takže na ně nezůstává žádný tlak, budou muset dotáhnout některé nové šrouby.

Možná se díváte na potřebu vyměnit ty rezavé staré díly! Možná to nezabere mnoho času ani starostí, ale ušetří vám to problémy na silnici; i když to vypadá, že se teď nic nestalo.

Jaký je nejlepší způsob, jak sedět celý den u stolu?

Váš stůl by měl být ve vhodné výšce, abyste mohli pohodlně pracovat. Pokud tato nastavení nefungují dostatečně dobře, možná budete muset upravit výšku židle nebo polohu sezení.

Nejlepší způsob, jak sedět, je obvykle to, jak se většina lidí cítí pohodlně; tady neexistuje dokonalá odpověď! Klíčové je, že jste uvolněni a zdatní, takže můžete zůstat v této poloze tak dlouho, jak je potřeba, aniž byste se cítili nepříjemně.

Čas od času můžete chtít podnožku podle toho, jak dlouho jste na jednom místě seděli.

Pomůže to s cirkulací a udrží krev proudící vašimi chodidly, což by jim mohlo později usnadnit, když měli více cvičení, než by jinak měli celý den! “

Pokud na něčem spočíváte, ujistěte se, že je to čisté! Pokud sledujete televizi nebo čtete knihu a chcete si na nějakou dobu podložit nohy – takto se obvykle používají židle s opěrkami nohou.

Můžete také zjistit, že pokud není výška sedadla správná, může to být také nepříjemné! Křeslo by se obecně mělo nacházet ve vzdálenosti 17 až 19 palců od podlahy, ale všichni nemáme stejnou konstrukci, takže bude možná nutné provést určité úpravy.

Pokud stále cítíte bolest v zádech, když sedíte, vyzkoušejte tyto další tipy:

Pohybujte se co nejvíce během práce, kdy si normálně sednete; dělejte si pravidelné přestávky, které pomohou udržet vaše svaly aktivní a krev jimi snadněji protékat; a ujistěte se, že sedíte na židli s dobrou oporou, takovou, která vám pomůže udržet páteř ve správné poloze.

Jaká je nejlepší židle pro celodenní sezení?

Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou je třeba při výběru židle myslet, je to, jak dobře vám podepře záda a jak se v ní budete cítit dobře.

Nejlepší židle pro celodenní sezení jsou ty, které umožňují dobrou bederní oporu, mají loketní opěrky, které jdou dostatečně vysoko, aby se vám nezaryly do podpaží, a nabízejí výškově nastavitelné sedadlo snadno dosažitelnou pákou nebo knoflík na obou stranách (nebo na obou).

Nastavitelné výšky mohou být velmi užitečné, protože nejsme všichni stejně velcí! Čím nižší je výška židle, tím větší tlak bude na vaše stehna, což může vést k jejich bolesti a také k problémům s oběhem.