Jak utáhnout otočnou židli: 5 jednoduchých kroků

Uvolněná otočná židle je problém, se kterým se musí potýkat mnoho lidí. Může způsobit bolest zad a krku, stejně jako nepohodlí v oblasti boků a dolní části zad.

Dobrou zprávou je, že utažení volné otočné židle není obtížné, jen musíte vědět, jak na to! V tomto blogovém příspěvku si projdeme pět jednoduchých kroků, jak utáhnout otočné křeslo, abyste už neměli problémy.

Kroky při utahování otočné židle

Krok 1. Nejprve vezměte šrouby, které drží na otočném sedadle, ke svému stolu a odšroubujte je.

Krok 2. Potom k němu postavte židli, abyste ji mohli používat jako stupňovitou stoličku, zatímco budete pracovat pod základnou židle, protože vám to usnadní utahování všech těchto šroubů.

Krok 3. Dále najděte, kde jsou otvory ve vaší základní desce (kovový kus pod židlí) a zašroubujte do nich šrouby nebo hřebíky do dřeva pod podlahou – kolik závisí na tom, jak byly předtím volné.

Pokud nejsou žádné otvory, položte jeden z těchto kusů na obě strany každého otvoru pro šrouby hlavami nahoru. Zjistěte, jak dlouho musí být, pomocí dvou z nich vedle sebe.

Krok 4. Pokud nemáte žádné šrouby nebo hřebíky, pak použijte gumičku a přivažte ji kolem otvoru, dokud nebude dostatečně těsný, aby se přestal viklat.

Krok 5. Dále přejděte na to, jak volné je vaše čalounění – pokud existují nitě, které ukazují, pak najděte, kde jsou vloženy do rámu židle (obvykle se nacházejí na čtyřech bodech každé nohy) a utáhněte tyto šrouby imbusovým klíčem tolik, kolik je potřeba pro potah sedačky, aby se znovu naučil.

Krok 6. Nakonec vraťte zpět všechny vytažené kousky v opačném pořadí, abyste skončili na tom, jak všechno bylo, když jsme začínali.

Jak stabilizujete otočnou židli?

První věcí, kterou musíte udělat, je zjistit, jak moc se to kymácí – pokud si nejste jisti, jak zkusit sedět na židli a pomalu se otáčet.

Pokud vidíte značné množství pohybu, pak je pravděpodobně problém s uvolněním čalounění nebo šroubů.

Dále přejděte na to, jak pevné jsou šrouby, které drží potah sedadla na svém místě – ty najdete na každé straně spodní části nohy (obvykle čtyři). Ty by měly být utaženy, dokud se nepřestanou pohybovat, protože to poskytne větší stabilitu jak vaší otočné židli, tak i vám, když na ní budete.

Dále utáhněte všechny ostatní nábytkové kování/šrouby, aby vše odpovídalo tomu, jak bylo původně bezpečné, než byly provedeny jakékoli úpravy.

Nakonec se zamyslete nad tím, jak sedíte na židli – pokud jsou vaše boky příliš vysoko, může to být důvod, proč se pohybuje.

Sedadlo by mělo dosahovat těsně pod kyčelní kost, takže se ujistěte, že se takto usazujete, když sedíte, a podívejte se, jak velký rozdíl to v úplném zastavení pohybu znamená.

Až budete hotovi, posaďte se a užijte si extra úroveň stability a také pohodlí!

Jak opravíte uvolněnou otočnou židli?

První věcí je odšroubovat všechny šrouby na jedné straně nohou židle pomocí šroubováku, obvykle zabaleného v plastu ve spodní části krabice židle.

Nyní můžete nohu židle (židlí) otevřít tak, že ji odšroubujete a přesunete všechny jednotlivé části, které ji drží pohromadě, takže ležely naplocho na sobě v řadě, přičemž všechny otvory pro šrouby směřovaly nahoru.

Vyměňte jednu stranu šroubů do jejich určeného otvoru ve spodní části nohy židle (obvykle předem označeno x). Potom vezměte malý kousek dřeva nebo plastu, aby je držel na svém místě, zatímco bude třeba pracovat zespodu.

Nyní překlopte sedadlo židle vzhůru nohama na nohy, které byly znovu sestaveny, a poté umístěte, jak vysoko chcete, aby sedělo, a poté znovu připevněte tuto novou sekci zpět na zadní konec pomocí šroubů.

Nyní sklopte sedadlo/opěradlo židle nahoru a utáhněte všechny šrouby. V případě potřeby naneste novou vrstvu barvy. Utěsněte jej venkovním tmelem, abyste zabránili praskání nebo štěpení při nízkých teplotách.

Lze opravit otočné židle?

Ano, otočné židle lze opravit. K provedení práce budete potřebovat několik nástrojů a dílů, například lepidlo, tmelový nůž nebo malou sadu šroubováků.

Otočné židle se obvykle dodávají se dvěma sadami ramen se šrouby, které je drží na místě, čehož jste si mohli všimnout během instalace, když jsme je poprvé utáhli po sestavení židle zpět k sobě. Opěradla jsou spojena otočným bodem na každé straně, který je také držen na místě šrouby pod horním rámem. “

Jak upravíte starou otočnou židli?

Pokud máte starou otočnou židli, kterou je třeba upravit, je důležité vědět, jak daleko se židle může pohybovat v každém směru.

V závislosti na tom, kolik ramen je přišroubováno na místo kvůli stabilitě, odšroubujte jedno rameno najednou a změřte, kolik místa je od sedadla židle k místu, kde se setkává se spodním rámem – to by mělo být asi 12 palců, pokud vaše měření ne Neshodují se, pak doporučujeme přidat další sadu šroubů těsně pod tyto body. „