Jak uspořádat pohovku a pohovku pomocí koncových tabulek ve velké místnosti

Jedním z nejpříjemnějších aspektů vlastnictví domu je výzdoba vašeho domova! Může být obtížné zjistit, jak uspořádat novou pohovku, sedací soupravy a koncové stoly. Jak tedy uspořádat pohovku a sedací soupravu s koncovými stoly ve velké místnosti?

Navrhování velké místnosti může být stejně obtížné jako řešení malé oblasti, ale výzdoba velké místnosti je zábavný úkol! Koneckonců, kdo nechce další pokoj?

Větší obytné prostory představují vlastní výzvu. Větší než průměrné pokoje mohou být skvělé pro zábavu, ale nejsou tak útulné ani užitečné pro každodenní život. Možnosti uspořádání vybavení obývacího pokoje jsou prakticky neomezené.

Ideální způsob uspořádání pohovky, sedaček, koncových stolů a dalšího nábytku závisí na designu vašeho prostoru a na tom, k čemu bude použit.

Jaký je rozdíl mezi pohovkou a sedačkou?

Velikost je nejdůležitějším rozdílem mezi sedačkou a sedačkou. Pohovky jsou větší a jsou k dispozici v různých délkách, ačkoli základní sedák se třemi polštáři je jedním z nejoblíbenějších. Loveseats, na druhé straně, jsou podstatně menší a často sedí pouze dva lidé.

Co přesně je koncová tabulka?

Koncové stoly, známé také jako odkládací stolky, jsou malé stoly, které se běžně umisťují vedle židle, sedačky nebo pohovky. Slouží jako praktická platforma pro osvětlení, odpočívání nápojů a uchovávání knih.

Ačkoli jsou koncové stoly při zdobení obytného prostoru někdy přehlíženy, výběr správné velikosti je zásadní. Odkládací stolky se často používají k uchovávání nápojů a jsou výbornou pozicí pro osvětlení stolu.

Těchto přízvukových prvků je třeba si všimnout navzdory skutečnosti, že jsou často ignorovány. Koncové stoly, jako jsou koberce a koberce, nemusí být ústředním bodem vašeho obývacího pokoje, ale pomáhají spojit oblast dohromady.

V důsledku toho se tato doporučení mohou vztahovat na řadu velikostí a forem prostoru, stejně jako na skvělé místnosti!

Vytvořte kontaktní místo

Každý prostor potřebuje ohnisko, aby zaujal oko. V konvenčním obývacím pokoji je ohnivá stěna obvykle ústředním bodem, ačkoli televizní obrazovka, obrovská umělecká díla nebo zábavní centrum mohou soupeřit o pozornost. V určitých místnostech mezi sebou soupeří více komponent. Chcete -li upoutat pozornost na jediné ohnisko, použijte umístění nábytku.

Konfigurace ve tvaru L

Pohovku a sedačku můžete umístit kolem ohniska ve vašem prostoru, jako je krb, okno nebo atraktivní architektonický prvek. Budete si moci užívat to, co dělá váš prostor zajímavým, a přitom mít užitečné sezení, pokud jej uspořádáte do tvaru „L“.

Umístěte koncový stůl nebo světlo na konec sedačky, abyste vyrovnali prostor.

T

Konfigurace ve tvaru H

Pokud je prostor dostatečně velký, lze pohovku umístit kolmo na ohniskovou stěnu a vytvořit tak konfiguraci ve tvaru písmene H. Umístěte milostné sedadlo před a rovnoběžně s pohovkou.

Spojuje je konferenční stolek umístěný mezi dvěma hlavními sedadly. Mezi sedadlem a stolem ponechte prostor 18 palců.

Pokud se vám konferenční stolek mezi pohovkou a sedačkou líbí příliš malý, použijte místo toho koncové stoly. Prostor se může zdát nevyrovnaný, protože milostné sedadlo je kratší než běžná pohovka. Pokud tomu tak je, použijte jeden koncový stůl poblíž sedadla lásky.

Uspořádání rovnoběžně se stěnou

V prostoru bez jasného ohniska umístěte sedadlo lásky na kratší stěnu a pohovku na delší stěnu. Prostor mezi nimi vyplňte pomocí boční židle nebo konferenčního stolku.

Stejným způsobem, jakým návrháři doporučují vyvažovat negativní a pozitivní oblasti v místnosti, byste měli vyvážit horizontální a vertikální.

Vodorovné čáry na pohovce a sedačkách jsou výrazným kontrastem ke svislým čarám na oknech a dveřích. Vyvážení zajišťuje koncový stůl, který je alespoň poloviční než délka pohovky

Konfigurace tvaru U

Vytvořte tvar „U“ s akcentními židlemi ve větší místnosti nebo na místě, které vyžaduje další sezení. Nejen, že budete mít další místa, ale také budete moci přidat do své oblasti určitou individualitu. Nic neznamená větší prohlášení než přízvuk židle!

Nakonec uspořádejte své sedadlo a gauč tak, aby byly proti sobě v ještě větších místnostech. Umístěte pár židlí na oba konce místnosti a zbytek nábytku vycentrujte kolem konferenčního stolku nebo pohovky. S tímto uspořádáním budete mít ideální nastavení pro chat.

Nezapomeňte, že při uspořádání nábytku byste měli dát dostatek prostoru pro cesty, aby se nikdo necítil nucen proklouznout – obvykle přibližně 3 stopy.

Pokud jde o uspořádání nábytku a doplňků, je lepší se připravit předem, pokud si chcete pořídit nové kousky

Závěr

Uspořádání nábytku by mělo umožňovat pohodlí i pohodlí. Pohovka a sedací soupravy musí být pohodlně přístupné, ale neměly by bránit mobilitě nebo jiným rodinným funkcím. Usilujte o pohodlí a pohodlí.