Jak ušít polštáře pro proutěnou sedačku

Jak ušít polštáře pro proutěnou sedačku

Potřebujete nějaké nové proutěné potahy polštářů, ale nemůžete najít to, co hledáte, za rozumnou cenu? DIY povlaky na polštáře jsou fantastické, protože představují zlomek nákladů na jejich nákup. Jak však ušít polštáře pro proutěnou sedačku?

I když jsou vaše proutěné sedací polštáře v uspokojivém stavu, jejich přikrytí vám umožní změnit barvu a vzor při zvláštních událostech nebo jednoduše z rozmaru.

Co je to místo k sezení?

Pohovka je jedním ze dvou druhů dvoumístných židlí. Jeden druh, známý jako „britský dvoumístný“, je prakticky ekvivalentem „dvoumístné pohovky“. Obvykle jej vybavují dvěma čalouněnými sedadly.

Dalším typem je tête-à-tête, lavička na dvoření, lavice na líbání, židle drbů nebo konverzační lavice. Nakonec jakýkoli typ dvoumístného nábytku, ve kterém jsou dvě sedadla ve tvaru S.

Umožňuje dvěma lidem konverzovat a přitom se dívat jeden na druhého a být na dosah ruky, přičemž si mezi nimi obvykle zachovává skromnou bariéru.

To mělo vyhovět širším šatům, které byly v té době populární, a ty začaly být prodávány a prodávány jako „milostné sedačky“ na počátku 19. století.

Proutěná sedačka

Tradiční proutěná lehátka se snadnou údržbou jsou ideální pro verandy, paluby, terasy a další otevřená prostranství, protože poskytují skutečný komfort a dlouhodobou odolnost. Jeho jednoduché linie a klasická elegance vás osloví.

Snadno udržovatelné proutí poskytuje atraktivní a vysoce kvalitní výběr za dostupnou cenu. Nejvýznamnější je, že proutěný nábytek s nízkou údržbou je ručně tkaný z pryskyřice za každého počasí na robustních ocelových rámech s práškovým nástřikem pro dlouhou životnost a malou údržbu. Uložte jej mimo sezónu, abyste prodloužili jeho životnost.

Jste připraveni navléknout svou cívku a pracovat s nábytkovým kouzlem? Zde je návod, jak ušít polštáře pro proutěnou sedačku, ať už pro vaši verandu, zadní palubu nebo uvnitř vašeho domu.

Krok 1:

Potřebujete látku dle vlastního výběru, zip, výplň do polštáře nebo pěnu, šicí stroj a šicí materiál. Nejprve jsem změřil šířku a hloubku sedátka, abych určil velikost polštářů.

Krok 2:

Dále vyberte výšku polštáře podle velikosti polštářové pěny nebo výplně. Nakonec změňte měřítko šířky a hloubky o 1 palec, abyste při určování rozměrů tkanin pro polštářové panely počítali s přidáním švu 1/2 ′ ′.

Tyto rozměry platí pro horní a spodní část polštáře.

Krok 3:

Sečtěte původní rozměry (čísla před přídavkem palců pro přídavek na švy) všech čtyř stran velkého panelu dohromady, abyste získali délku bočního panelu. Poté k této obrovské postavě přidejte 1 palec, abyste získali příspěvek na šev 1/2 palce.

Výška vašeho bočního panelu je stejná jako výška výplně polštáře plus 1 palec pro příspěvek na šev 1/2 ′ ′.

Proveďte tato měření a nařízněte horní a spodní panely a boční panel, aby se vešly.

Krok 4:

Nůžkami na látku zaokrouhlíte rohy látky na dvou dalších nadměrných panelech. Sklopte panel na polovinu (pravé strany k sobě) a sešijte 1/2 ′ ′ od okraje, abyste spojili konce dlouhého pásu bočních panelů a vytvořili jednu podstatnou souvislou smyčku po obvodu polštáře.

Zarovnejte okraje látkové smyčky bočního panelu s okrajem horního panelu (pravé strany k sobě) a přišroubujte lem na místo. Na každý roh přidejte malé zářezy ve tvaru písmene „V“, které vám usnadní šití rohů.

Šijte kolem okrajů s přídavkem švu 1/2 ′ ′ na vašem stroji. Poté přišpendlete spodní panel k bočnímu panelu, abyste připnuli horní panel, a ořízněte zářezy ve všech rozích.

Krok 5:

Před šitím kolem spodního panelu přidejte na jednom konci zip, který vám umožní vložit výplň polštáře. Umístěte zip lícem dolů na pravou stranu látky na jeden z konců spodního panelu. Zapněte zip na místě tak, aby byl 1/2 palce od okraje.

Šijte pravou stranu zipu na místě s patkou zipu na vašem stroji.

Krok 6:

Opakujte postup připínání a šití na opačné straně zipu. Dokončí instalaci funkčního zipu. Nyní můžete sešít kolem spodního panelu (počínaje na konci zipu a zastavovat, když dosáhnete jeho začátku).

Dávejte pozor, abyste nechali několik centimetrů zipu otevřených, než vše obšijete, abyste se mohli později vrátit zpět! Potom obraťte polštář pravou stranou ven a jste připraveni jej vyplnit!

Krok 7:

Nakonec otvorem na zip vložte výplň polštáře do potahu polštáře.

Jakmile dosáhnete tohoto procesu výroby polštářů, budete moci nejen osvěžit proutěnou sedačku, ale také budete moci tyto techniky použít k vytváření polštářů pro celou řadu dalších možností sezení.

Závěr

To je obal! Doufáme, že jsme odpověděli na vaši otázku, jak šit polštáře pro proutěné sedátko.

Můžete použít polštáře k dokončení sedačky, gauče nebo jiného kusu nábytku. Mohou spojit barevné schéma, nabídnout nádherné textury nebo poskytnout nádherný barevný záblesk k oživení oblasti.

Pokud si je koupíte na ulici, nikdy nenajdete ideální látku, která by odpovídala vašemu aktuálnímu barevnému schématu – vytvořte si vlastní a budete schopni z vhodného materiálu vyrobit polštáře.