Jak upravit výšku na otočné židli Donati

Otočné židle Donati jsou skvělé pro ty, kteří potřebují sedět u stolu nebo pracovní stanice a chtějí nastavitelnou židli. Tyto židle lze výškově nastavit, ale jak poznáte, jak vysoko byste měli židli nastavit?

V tomto příspěvku na blogu budeme diskutovat o tom, jak upravit výšku na vaší otočné židli Donati, aby pro vás fungovala nejlépe! První věc, kterou musíte zjistit, je, jak jste vysoký a jaké nastavení se vám líbí.

Jak nastavíte otočné křeslo?

Nejprve musíte vědět, jak jste vysoký. Pokud jste kratší než pět stop a židle není v pohodlné výšce, aby vaše paže spočívaly na povrchu stolu, pak je nejlepší ji upravit tak, aby vaše paže dosáhly co nejníže, aniž by způsobovaly bolest v ramenou nebo krk. Pokud to není problém, můžete židli výš nastavit o tolik, kolik potřebujete, abyste se cítili pohodlně.

Jaký je rozsah výšek na otočné židli Donati?

Otočná kancelářská židle plné velikosti má obvykle čtyři možnosti výšky: 18 palců od podlahy k úrovni sedadla (nejnižší nastavení) a asi 24 palců v nejvyšším bodě. Područky na kancelářské židli jsou nastavitelné nahoru a dolů přibližně o jeden palec, což zvyšuje pohodlí při psaní nebo používání myši.

Tato možnost také umožňuje uživatelům s různými fyzickými potřebami přizpůsobit si svůj pracovní prostor, což je ergonomičtější a uživatelsky přívětivější. Pokud například někdo pracuje na počítači celý den, může si vybrat stůl, který je nižší, aby byl s monitorem blíže úrovni očí.

Jak nastavíte židli se třemi páčkami?

První páka je výška a posune sedadlo nahoru nebo dolů v krocích po jednom palce.

Druhá úroveň neupravuje, jak vysoko sedíte, ale jak daleko dozadu se zadek dostanete ze židle, když je nakloněn. Třetí páka nastavuje, jak nízko (nebo jak blízko) k zemi se vaše nohy pohybují, když sedí na kancelářské židli.

Jak poznám, jaké nastavení je na otočné židli Donati?

Výšku sedadla lze nastavit otáčením kovové patky ve spodní části každé nohy ve směru nebo proti směru hodinových ručiček pomocí šroubováku, dokud nejsou všechny čtyři nohy pevně utaženy k povrchu podlahy. Při nastavování podle osobních preferencí neexistuje žádný správný nebo špatný způsob tohoto nastavení, protože výšku židle lze změnit podle toho, jak daleko pohybujete nohama.

Druhá úroveň neupravuje, jak vysoko sedíte, ale jak daleko dozadu se zadek dostanete ze židle, když je nakloněn. Třetí páka nastavuje, jak nízko (nebo jak blízko) k zemi vaše nohy jdou, když sedí na kancelářské židli. Obě páky jsou nastavitelné plochým šroubovákem nebo mincí; než přejdete na nastavení výšky sedadla, ujistěte se, že jsou oba knoflíky utažené.

Nastavením tohoto knoflíku se sníží a zvedne jedna strana rozvoru tak, aby byla ve stejné vzdálenosti od povrchu podlahy jako opačná strana rozvoru – Toto nastavení ovládá, kolik pohybu je mezi jednotlivými nohami během používání, což ovlivňuje stabilitu těžkých uživatelů, kteří mají tendenci tlačit se zpět nohama

Když najdete perfektní výšku, utáhněte knoflíky na obou stranách rozvoru, než přejdete na nastavení výšky sedadla.

Nastavením tohoto knoflíku se sníží a zvedne, jak vysoko nahoru nebo jak blízko se váš zadek zvedne ze židle, když je nakloněn. Třetí páka nastavuje, jak nízko (nebo jak blízko) k zemi vaše nohy jdou, když sedí na kancelářské židli. Obě páky jsou nastavitelné plochým šroubovákem nebo mincí; než přejdete na nastavení výšky sedadla, ujistěte se, že jsou oba knoflíky utažené.

Kroky k nastavení výšky na otočné židli Donati

Upravte výšku židle tak, aby se vám na ní pohodlně pracovalo.

Ujistěte se, že pokud sedíte, vaše nohy dosáhnou na podlahu, přičemž obě klenby budou mít ploché a prsty směřují ven. Když sedíte, stehna by měla být rovnoběžná nebo vyšší než vaše boky.

Když stojíte z této polohy, ujistěte se, že můžete zablokovat všechny klouby (kolena, lokty), aniž byste v nich cítili napětí; na tyto oblasti by neměl být vyvíjen žádný tlak, když se pohybují mimo svůj přirozený rozsah pohybu. Pokud vám to připadá nepřirozené, upravte, jak vysoko nebo nízko je sedadlo nastaveno, dokud se nebude cítit lépe!

Před nastavením výšky otočné židle Donati musíme zvážit mnoho věcí.

Jak dlouhý je váš trup? To určí, jak vysoko nebo nízko by mělo být sedadlo nastaveno, abyste při sezení získali přirozenou bederní křivku; to může také pomoci vyhnout se bolesti, nepohodlí a namáhání zad

Jak jsou vaše boky vyrovnány s ohledem na základnu židle? Pokud jsou příliš daleko vpředu, nemusí se vám sedět ve vzpřímené poloze tak pohodlně, protože na přední straně kyčelního kloubu by bylo třeba zvýšit váhu.

Totéž platí, pokud jsou příliš blízko okraje, takže se před úpravou ujistěte, že jsou tyto věci vzaty v úvahu! Úpravou nastavení výšky nebo nízké polohy sedadla se také změní tlak vyvíjený na klouby, jako jsou kolena, kotníky a boky.