Jak upravit otočné polohovací křeslo podstavce

Pokud hledáte pohodlné polohovací křeslo, pak je pro vás otočné polohovací křeslo ideální. Nejlepší na těchto židlích je, jak jsou nastavitelné, aby dokonale vyhovovaly vašim potřebám a tělu. Můžete je nastavit tak, aby seděli vzpřímeně nebo se zaklonili, jak je potřeba.

Někdy se však může zdát, že je něco v nepořádku s tím, jak se vaše židle pohybuje nebo jak na ní vůbec provádět úpravy. Tento blogový příspěvek vám poskytne informace o tom, jak upravit otočné polohovací křeslo tak, aby dokonale vyhovovalo vašim potřebám!

Kroky při seřizování sklopné sklopné židle

Krok 1. Chcete -li nastavit, jak daleko se židle nakloní, musíte nejprve posunout sedadlo úplně dopředu, aby se dotýkalo základny.

Krok dva: Pak byste se měli opřít o přední část židle a vytáhnout ji za paže, jako byste z ní chtěli vstát. To způsobí napětí v laně, které drží vaše sedadlo na místě, což vám umožní jej v daném okamžiku posunout dále směrem nebo z místa, kde ho chcete.

Krok třetí: Pokud potřebujete sedadlo zvednout, uvolněte napětí na laně nakloněním dolů.

Jak vyměnit otočnou základnu polohovacího křesla

Otočné polohovací křeslo s podstavcem má základnu, která je připevněna k podlaze. Tato základna umožňuje stabilitu a pohyb v libovolném směru, na rozdíl od židlí s kolečky. Časem se tento kus nábytku může opotřebovat nebo poškodit, což vyžaduje opravu.

Následující kroky ukáží, jak vyměnit starou základnu, abyste si mohli užít o mnoho let delší používání svého lehátka:

Kroky při výměně otočné základny křesla

Krok 1. Najděte na spodní straně polohovací židle oblast, kde ji drží dva šrouby (obvykle na obou koncích). Na tyto šrouby budete potřebovat plochý šroubovák

Krok 2. Odstraňte oba šrouby otáčením proti směru hodinových ručiček, ale dávejte pozor, abyste jim neoddělili hlavy, pokud se odlomí, než je úplně vyšroubujete

Krok 3. Oddělte dva kusy sklopné židle, abyste před vyjmutím viděli, jak byla předtím sestavena

Krok 4. Vyjměte starou základnu a dávejte pozor, abyste při tom nezničili žádné části nebo šrouby.

Krok 5. Nezapomeňte sledovat, jak se každý šroub vrátí zpět na místo na vaší nové náhradní základně (prozatím budete potřebovat jen jeden) a dejte je dohromady jako sadu. Ty použijete později po sestavení všech ostatních hardwarových komponent.

Krok 6. Dalším krokem je propojení všech čtyř kolíků s odpovídajícími otvory v obou bočních panelech jemným, ale pevným zatlačením dolů, dokud nezapadnou na místo.

Toto spojení napomáhá stabilitě při používání tohoto kusu nábytku a činí vše bezpečnějším při pohybu z jedné polohy do druhé

Nyní je na čase zajistit vše na místě zasunutím čtyř šroubů zpět do příslušných otvorů v horní části nové základny. K tomuto procesu budete potřebovat šroubovák, takže se ujistěte, že ho máte poblíž a že vám nechybí žádné kousky nebo součásti

Až bude vše hotovo, provlékněte šrouby oběma bočními panely a poté je zajistěte podložkami a maticemi (celkem čtyři – dva na šroub) z prostoru k sezení. Každou matici utahujte tak, aby byla zarovnána s odpovídajícím kovovým povrchem, přičemž pomocí klíče zajistěte stabilitu

Opět si dávejte pozor, abyste při tom nic nezničili, protože to jsou základní kroky potřebné k dokončení správné montáže podstavce otočné křesla

Dokončete tento proces zajištěním šroubů k příslušným sloupkům a utáhněte vše tak pevně, jak můžete. Křeslo by nyní mělo být dostatečně robustní pro požadované použití.

Jak nainstalovat základnu podstavce na sedadle lodi

Toto je adekvátní možnost sezení, pokud člověk nemá místo pro lavičky a chce maximalizovat prostor na palubě lodi se čtyřmi samostatnými židlemi. Mějte na paměti, že tento návod lze použít na jakýkoli typ židle nebo nábytku, který vyžaduje instalaci podstavce.

Materiály

Dva (nebo více) kusů překližky rozřezaných na 27 x 15 palců, 24 palců x 15 palců, 17 palců x 12 palců; Jeden list pěnové izolace ¼ palce řezaný na stejnou velikost jako první dvě desky; Čtyři šrouby dlouhé alespoň ½ palce, podložky, matice a gumové nárazníky; Kombinovaná sada Hammer/Nail Gun; Vrták s bitem Phillips a zahloubením; Jigsaw nebo copingová pila.

Nástroje: Úroveň, tužka

Pokyny:

Krok první – Vyřízněte první dva kusy překližky pro každou základnu podstavce od 27 palců x 15 palců do 18 palců x 12 palců (pro celkové rozměry řezu 22 palců). Na jednom konci odřízněte ¼ palce, čímž vytvoříte hranu, jak je vidět na Obrázek A. Horní díl bude mít rozměry 17 palců x 15 palců, zatímco spodní část bude mít rozměry 24 x 14 palců.

Krok dva – Naneste pěnovou izolaci na obě strany všech tří desek na jejich ploché hrany, které nejsou zašroubovány na místo. Použijte vhodné upevňovací prvky, jako jsou hřebíky nebo sponky, aby se během instalace nehýbaly.

Krok třetí – Vyvrtejte otvory pro šrouby, abyste upevnili všechny tři desky k sobě. Ujistěte se, že vyvrtáte otvor v každém rohu obou kusů, které budou přišroubovány na místo, a jeden na středním okraji zepředu dozadu.

Krok čtvrtý – Sestavte šrouby do dřeva pomocí vyvrtaných otvorů a vytvořte vzor X.

Krok pět – Pouze na spodní desku připevněte na jeden konec kus 3/4 překližky tak, aby svíral se základnou podstavce pravý úhel. Toto rozšíření zatím nepřipevňujte na horní dvě desky, kde spočívají na podlaze nebo rámu!

Důvodem je to, že tato rozšíření musí také spočívat naplocho proti potahovým látkám, které připevníte na horní dvě desky.

Krok šest – Zašroubujte vruty do dřeva vyvrtaným otvorem v prodloužení. Tato prodloužení by měla být dostatečně přišroubována k čalounické tkanině, aby neklouzala, ale stále se trochu kroutila, abyste získali představu o tom, kolik pohybu je požadováno pro pohodlí vašeho lehátka.