Jak umístit koberec pod sekční pohovku: 2 způsoby

Pokud si nejste jisti, jak umístit koberec pod sedací soupravu, stačí si pamatovat dvě polohy. V tomto článku budeme diskutovat o vycentrovaném a asymetrickém umístění koberce pod sekcí. Oba nabízejí styl a výběr mezi nimi bude záviset na sekci, místnosti a stávající výzdobě.

Nemáte náhodou také malý prostor? Přečtěte si tuto příručku, jak uspořádat řez v malé místnosti. Může být užitečné, než budeme pokračovat s těmito tipy a triky pro určování polohy.

Jak položíte koberec pod sekční pohovku?

< ltg Klasický způsob umístění koberce pod sedací soupravu je uprostřed. To znamená mít koberec ve výsledném úhlu nebo křivce na průřezu ve tvaru písmene L. V závislosti na své velikosti se může dostat pod přední nohy pohovky nebo přímo před ně a zakrýt pouze pod konferenčním stolkem. Dalším způsobem, jak použít koberec ke sjednocení celého obývacího pokoje, je zajistit, aby byl skutečně vystředěn v prostoru. Měl by mít kolem sebe stejný prostor, ať už je pod rozkládacím stolem nebo mezi dvěma hlavními částmi sekce. Ale co když je sekční gauč malý? Stále můžete koberec vycentrovat tak, aby dosáhl na přední nohy. Pokud chcete koberec umístit pod konferenční stolek, ujistěte se, že konce koberce odpovídají koncovým částem.

Asymetrické

Najít koberec, který se rozkládá pod sekční pohovkou, může být náročné, protože je obrovský. Výsledek bude často symetrický, nebo jen jeden konec koberce může dosáhnout dále, než je řez. Aby prostor vypadal úplnější a souvislejší, dokončete pohovku nebo roh koberce jinou položkou.

Může to být něco tak vysokého jako pokojový květináč nebo jakýkoli menší kus nábytku. Můžete dokonce experimentovat s polohou koberce, aby mohl mít stranu, která půjde pod sekci. Poté dokončete prostor na druhém konci vysokými vázami nebo hodte pohovku, která se bude rozprostírat na podlaze.

Pokud koberec vypadá nevyváženě, můžete místo středu umístit také gaučový stůl na okraj. Uvědomte si, že tento způsob úpravy koberce nemá za cíl změnit asymetrický povrch na něco symetrického. Poskytujete pouze rovnováhu, aby prostor nevypadal příliš prázdný na jedné straně a na druhé náhodně rozcuchaný.

Jak umístit koberec s rohovou pohovkou

Styling rohové pohovky s kobercem se nejlépe provádí ve stejném poměru. To znamená mít menší koberec, aby se vešel do středu pohovky, takže mezi nimi zůstane jen malá mezera. Poté umístěte stůl mezi tento koberec, aby všechny jeho nohy byly nad ním.

Jaká velikost koberce spadá pod sekční pohovku?

Velikost koberce, který by měl jít pod sekční gauč, závisí na místnosti a samotném nábytku. To znamená, že koberec 8 x 10 stop, koberec 9 x 12 stop a koberec 10 x 14 budou znamenat vynikající velikosti koberců pro průřezy, protože mají tendenci se pohybovat od 85 do 136 palců široký. Pokud si nejste jisti rozměry svých sekcí, je načase si přečíst tyto tipy na měření sekční pohovky pomocí klínu.

Jakmile budete mít několik možností, zvažte další faktor, který vám pomůže najít ideální velikost. Pravidlo, které si musíte pamatovat, je, že by měl být koberec při umístění do místnosti vážen dvěma položkami. Pokud si představíte konečné rozložení, mělo by to dosáhnout alespoň na nohy pohovky a konferenční stolek nebo konferenční stolek a další předmět, jako je květináč.

Má být kobereček delší než gauč?

Plošný koberec by měl pokrývat oblast od samotného názvu, a proto by měl být delší než pohovka. I když je samotný koberec docela malý, snažte se získat něco ještě delšího než gauč nebo alespoň stejnou délku. Interiérové ​​dekoratéři doporučují, aby oblastní koberec vždy zasahoval pod klíčové kusy nábytku v místnosti, aby zasahoval i k předním nohám gauče a další velké věci.

Jak daleko by měla koberec spadnout pod gauč?

V ideálním případě by měl být koberec pod všemi nohami gauče a měl by se stále rozprostírat pod ostatními přízvučnými židlemi nebo stoly. Koberec bude mít typicky prostor šest palců mezi gaučem a jiným kusem nábytku. Pokud ale nechcete do malé místnosti nacpat nadměrný koberec, můžete mít pohovku u zdi a koberec pod předními nohami.

Závěr

Dokončete místnost stylizací sekčního gauče pomocí koberce. Chcete -li zrekapitulovat tuto příručku o tom, jak umístit koberec pod sekční pohovku, můžete jej umístit pod úhel nábytku nebo do asymetrické polohy, aby byl vyvážen jiným velkým kusem nábytku. Také chcete, aby byl koberec dostatečně velký, aby dosáhl alespoň dvou kusů, nebo aby nad ním byly všechny sekční nohy.

Celkově jsou tyto pokyny vyzkoušeny a odzkoušeny v průmyslu interiérových dekorací. Na konci dne však můžete obývací pokoj vždy vyzdobit podle svého. Napište nám do komentářů, jak váš pokoj dopadne!