Jak tlustá by měla být noha sedačky?

Pohovka s nohama je mnohem stabilnější než sedačka nebo polštář bez nohou. Zatímco ta druhá se během používání bude mírně hýbat, sedačky s nohama jsou více „zakořeněné“ a zůstanou fixovány v jakékoli oblasti, do které byly vloženy. Ale jak silná by měla být noha lásky?

Pohovky byly oporou nábytku v celé historii v globálním měřítku, nicméně některé civilizace je používaly až v minulém století. V jiných inkarnacích byly milostné sedačky jednoduše položeny na podlahu, aby poskytovaly polstrované pohodlí proti drsným povrchům.

Sedadla lásky však byla nakonec zkonstruována s nohami, které jim umožňovaly zvedání výše než je podlaha.

sedací soupravy s nohami umožňují uživatelům méně se sklánět, takže sezení je méně únavné, zejména u osob s problémy s nohama, kyčlí nebo zády nebo u starších osob.

Co je to Loveseat?

Pohovka je jedním ze dvou druhů dvoumístných židlí. Jeden druh, známý jako „britský dvoumístný“, je prakticky ekvivalentem „dvoumístné pohovky“. Obvykle je vybaven dvěma čalouněnými sedadly.

Dalším typem, známým také jako tête-à-tête, námluvní lavice, líbací lavice, drbna nebo konverzační lavice, je jakýkoli typ dvoumístného nábytku, ve kterém jsou dvě sedadla uspořádána do tvaru S, což umožňuje dvěma lidem hovořit, zatímco

Na rozdíl od prostorově úsporného sezení bude mnoho jedinců ve svých domovech využívat milostné sedačky, které jim dodají atmosféru a pocit bohatství. Sedací soupravy jsou často nabízeny jako součást obývacích pokojů, které obsahují další komponenty, například pohovky.

Jsou ideální pro přitulení se svým miláčkem nebo čtení knihy.

Často přehodnocujeme celkové rozměry sedací soupravy a přehlížíme jeden důležitý detail: nohy. V tomto tématu se tedy podíváme na to, jak tlustá by měla být noha v lásce?

Nohy sedačky mohou mít různou velikost. Tloušťka standardní sedačky je od 2,5 do 3 palců. To závisí na druhu nohy sedačky, kterou jste nainstalovali na sedačku lásky nebo jakýkoli jiný kus nábytku.

Jak vysoké by měly být nohy láskyplné sedačky?

Vaše stehna by měla být podepřena sedačkou. Když sedíte, kolena by měla být ohnutá pod úhlem 90 stupňů a chodidla by měla být plochá na podlaze.

Normální vzdálenost mezi nohami uživatele a předním okrajem sedadla pro osobu průměrné výšky je 21 palců až 22 palců.

Mohu zvednout nohy na sedačky?

Pokud máte nekolísané nohy v sedadle, jsou stoupačky nábytku nejjednodušší a nejméně nákladnou alternativou. Obvykle se pohybují ve výšce od 2 do 5 palců a používají se ke zvětšení stolů, pohovek, sedadel a postelí.

Typy nohou sedadel

Šipka

Šipková patka má kruhovou nohu, která se zužuje směrem k základně a je od nohy kusu nábytku oddělena otočenou částí.

Blokovat nohu

Bloková noha je rovná, nezdobená noha, která se obzvlášť dobře hodí k současným milostným sedadlům. Moderní blokové nohy jsou mělčí a silnější než konvenční, vyšší blokové nohy.

Nožní držák

Nahoru zakřivená pokosová noha. Kabrioletová konzola (s kabriolovým „kolenem“) a konzola ogee (s horizontálním přidáním křivky „S“) jsou dvě varianty.

Bun Foot

Zploštělá sférická noha, která byla módní v 17. století. Nohu drdolu lze vidět na venkovském nábytku, kde její jednoduchost kontrastuje s klasickými, květinovými tkaninami a přeplněnými tvary.

Leg Cabriole

Noha s kolenem zakřiveným směrem ven a chodidlem zakřiveným dovnitř, což má za následek dvojitě zakřivenou nohu ve tvaru „S“.

Foot with Claw and Ball

Klasický design chodidel sahající až do 17. století, který ukazuje ptačí dráp držící míč. Byl oblíbený u nábytku ve stylu Chippendale a stále se používá pro klasický design.

Foot Club

Tento design, někdy známý jako pad pad, má atraktivní směrem ven otočený zaoblený konec, který připomíná golfovou hůl. Často se používá ve spojení s kabrioletovou nohou.

Foot Paw

Klasická nábytková noha ve tvaru zvířecí tlapky. Noha tlapky je propracovaná a královská a lze ji vidět na staroegyptském nábytku i neoklasických reinvencích.

Základ platformy

Platforma je podstavec, který drží sedadlo lásky. Obvykle jsou ponechány nedokončené nebo pokryté preferovaným přízvukem a zapuštěny z přední části pohovky pro odlišnost.

Noha šavle

Původní řecká židle klismos využívala měkce zakřivenou, roztaženou kuželovou nohu, která byla vzkříšena v neoklasicistním období. Starožitná noha je často využívána pro zadní sedačky.

Noha roztažená

Kruhová noha, která je více než 90 stupňů skloněná směrem ven od základny sedací soupravy a je obecně poněkud zapuštěná zepředu. Moderní nábytek v polovině století je oblíbeným stylem.

Hranatá noha, blízká příbuzná konvenční Marlboroughské noze, je kratší, bez ozdob a rovná na obou stranách – o něco užší, vyšší varianta blokové nohy.

Bloková patka se zúženými prsty

Zúžená bloková noha, stejně jako hranatá noha, je rovná noha, která je ve spodní části užší než nahoře. Díky své krásné jednoduchosti je oblíbený pro současné pohovky.

Noha otočená

Ozdobné prsteny soustružené nohy se vyrábějí rychlým otáčením dřevěné hmoždinky na soustruhu a tvarováním pomocí dřevěných nástrojů. Méně zvlnění je více současných, ale mnoho zvlnění je tradičních.

Závěr

Pojďme nyní vyhodnotit otázku, jak tlustá by měla být noha sedačky. Velikost nohou sedačky se může lišit v závislosti na druhu. Od hranatých nohou až po šavle, každá má různé velikosti, které doplní jejich styl.