Jak splétat křeslo s nylonovým lanem: Snadný dvoudílný průvodce

Hledáte způsoby, jak zachránit staré židle? Pojďte se naučit, jak spřádat sedadlo židle s nylonovým lanem.

Upcyklujte svůj unavený nábytek a dejte mu nový život! Musíte jen dodržovat několik pokynů a voila, vaše staré židle budou mít ten nový a svěží vzhled!

Využívání našich starých kusů nábytku nám nejen ušetří nějaké peníze, ale také posílí naši kreativitu. Tento malý projekt je něco, co vás určitě bude bavit.

Co budete potřebovat

Vzhledem k tomu, že se chystáte vyrobit sedadlo na lanovou židli, musíte si samozřejmě naskladnit spoustu nylonových lan. V průměru to trvá nejméně dvě délky, každá o délce 60 metrů.

Kromě svazku lana si musíte připravit následující:

  • Plochý tkací člun různých délek
  • Dřevěné podložky (1 a ½ palce) stejné délky jako židle
  • Háček nebo tkací jehlu

Proces tkaní křesla pomocí nylonového lana

Tkaní lanové sedačky může být nějak náročné. Proces vytahování, zauzlování a smyčky nebude tak snadný, jako když budete tkát pomocí nitě nebo příze. Tento krok za krokem vás však provede celou cestou.

Část 1. Tkaní první strany

Krok č. 1. Chcete -li nastartovat tkaní první části, přivažte hřebíčkový závěs k jednomu z pólů židle. Nezáleží na tom, kde to děláte, jen se ujistěte, že posunete uzel nahoru do rohu.

Krok č. 2. Dále položte dřevěnou vložku kolmo na uzel, který jste vytvořili přes sedadlo. Tím se zachová kroutí místnost pro snadnější tkaní na opačné straně.

Krok č. 3. Nyní začněte tkát. Omotejte nylonové lano kolem židle počínaje od tyče k druhé a protáhněte dřevěnou vložkou. Toto je smyčka vašeho lanového sedadla.

Důležité je nevytáhnout smyčku příliš pevně. Napětí by mělo být dostatečné k udržení tvaru a k mírnému zvednutí prsty.

Nyní vytvořte další čtyři smyčky, aby jich bylo celkem pět. Pokračujte v balení lan z jednoho pólu na druhý a ujistěte se, že každé je rovnoběžné s druhým.

Krok č. 4. Chcete -li sekci dokončit, opakujte postup ovíjení, dokud nebude pokryta celá šířka židle. V každé sekci můžete udělat pět nebo více smyček v závislosti na velikosti vaší židle.

Po dosažení konce přestřihněte lano a ponechte ocas 5-6 cm. Poté zastrčte volné prameny háčkem.

Část 2. Práce na opačné straně

Krok č. 1. Chcete -li začít tkát na opačné straně, musíte nejprve umístit rozpěrky dřeva. Popadněte dřevěnou vložku a vložte ji pod druhou část pěti smyček, poté do třetí a tak dále, dokud nedosáhnete druhého konce.

Poté dejte lanovou židli do obrácené polohy a vložte další dřevěnou podložku. Tentokrát to udělejte pod ostatními sekcemi pěti smyček.

Krok č. 2. Nyní začněme tkát na opačné straně. Stejně jako to, co jste dělali od začátku, uvázejte hřebíčkový uzel na tyč kolmo na úplně první tyč, na které jste pracovali.

Opět zasuňte druhou délku nylonového lana pod zvednuté smyčky. Omotejte jej po celé šířce židle a vytvořte smyčku. Je důležité dodržovat stejný vzorec, takže se ujistěte, že uděláte pět smyček na sekci, dokud nebude pokryto celé sedadlo.

Krok č. 3. V posledním kroku stačí zopakovat stejnou techniku. Pohybujte se po sedadle a vytvořte požadovaný šachovnicový vzor na celém sedadle.

Práce na posledních několika smyčkách pomocí raketoplánu může být trochu náročná, takže je ideální čas chytit háček. Zastrčte finální prameny, ustřihněte uvolněné a přebytečné prameny a opatrně vytáhněte distanční vložky – buďte opravdu opatrní, protože by mohli uvíznout ve vazbě.

Chcete -li zjistit, zda jste úspěšně utkali lanové sedadlo, zkontrolujte, zda je dostatečně pevné, aby se na něj dalo sedět.

Jak vyčistit sedadlo lanové židle

Věc s lanovými sedadly je, že je nemůžete umýt. Přesto je můžete stále čistit pouze pomocí mýdlových vloček a horké vody.

Stačí nalít vroucí vodu do misky mýdlových vloček a šlehat, dokud se všechny vločky nerozpustí. Nechte trochu vychladnout a pomocí hadříku jemně otřete lanové sedadlo. Použijte dostatečné množství směsi, dbejte na to, aby sedadlo nebylo příliš mokré.

Závěr

Stará a rozbitá křesla neznamená odpad. Vždy je můžete zachránit tím, že vytvoříte nové sedadlo židle čistě z lana. Vždy je dobré procvičovat kreativitu vedle praktičnosti.

Výborně! Udělali jste skvělou práci, když jste se naučili spřádat sedadlo židle s nylonovým lanem. Jděte a zachraňte své nebo jiné ceněné židle!