Jak splétat křeslo s lanem: rychlý a snadný návod

Chystáte se vyhodit starou židli z tabule? Proč se nepodívat na tento článek o tom, jak splétat sedačku židle pomocí lana?

Recyklace je fantastická metoda, jak snížit množství odpadu a zároveň dát starému nábytku nový život. Také je velmi jednoduché vytvořit! Postupujte podle našeho návodu a vyrobte si jedinečnou lanovou židli pro váš domov nebo firmu.

Tkaní sedadla

Tkané sedadlo je jednoduché, přizpůsobitelné a nákladově efektivní řešení pro vytváření profesionálně vypadajících židlí. Vše, co potřebujete, je pevný čtvercový základ a nějaká forma nitě podobné příze, lana, provázku, stuhy atd.

Popadněte své náležitosti

 • Pro tkaní nového křesla jsou přijatelné možnosti těžké motouzy, nylonové lano, konopí a bavlněné lano.
 • Pro rozmarnější sedačku na židli můžete dokonce použít plastovou řemeslnou šňůru. Typ tkaní závisí na designu sedačky, ale tkané lano lze použít k modernizaci kulatých i hranatých židlí.
 • Potřebné materiály

  • Ploché tkané raketoplány a 1/8 „silné tkané raketoplány (různé délky)
  • Dřevěná distanční vložka, 1 palce široká a stejně dlouhá jako židle
  • Dřevěná podložka, 1/2 palce široká a stejně dlouhá jako židle
  • Dřevěná podložka, která má stejnou délku jako židle (měřítko funguje dobře)
  • Háčky na háčkování (pro upřesnění)
  • 2 kilové lanové tětivy, rozdělené na dvě téměř stejné poloviny (zhruba 200 stop)

  Tkaní první strany

  Krok č. 1. Vytvořte svůj první uzel

  Chcete -li zahájit první část lanového sedadla, připevněte hřebíčkový závěs k jednomu z pólů sedačky židle. Nezáleží na tom, kterou stranu použijete; důležité je dostat to úplně do rohu.

  Krok č. 2. Připojte dřevěnou vložku

  Dále umístěte dřevěnou vložku kolmo na váš uzel přes sedadlo. To udrží ve vazbě určitou vůli a následně usnadní tkaní opačným způsobem.

  Krok č. 3. Omotejte lano několika směry

  Nyní jste připraveni začít tkát. Omotejte lano po celé šířce židle, přejeďte ho přes dřevěnou vložku, kolem opačné tyče sedadla a zpět pod sedadlo, dokud nedosáhne počátečního místa.

  Jedná se o jednu ze spletených smyček lanových sedaček. Ujistěte se, že to netaháte příliš pevně. Mělo by být dostatečně napnuté, aby si udrželo tvar a zároveň vám umožnilo jemně jej zvednout konečky prstů.

  Vytvořte celkem pět smyček. Vytvořte smyčku kolem sedlové tyče pomocí lana (na obou stranách designu) a přitáhněte všech pět smyček k sobě a ujistěte se, že se neprotínají.

  Krok č. 4. Opakování

  Opakujte předchozí kroky, dokud není lanové sedadlo zcela zakryté. Velikost vaší židle určí počet požadovaných sekcí „pěti smyček“. Po dosažení konce přestřihněte lano, ponechte ocas 5-6 cm a zastrčte volné prameny háčkem.

  Tkaní na opačné straně

  Krok č. 1 Umístěte dřevěné rozpěrky na místo

  Než přejdete k další části vazby, budete muset udělat nějakou počáteční práci.

  Umístěte dřevěnou vložku pod druhou skupinu pěti smyček a poté pod každou po sobě následující skupinu pěti smyček, dokud se nedostanete na opačnou stranu.

  Poté převraťte lanovou židli a vložte druhou dřevěnou vložku, tentokrát ji protáhněte pod ostatními skupinami „pěti smyček“.

  Krok č. 2. Zabalte a přivažte lano

  Nyní můžete začít tkát opačně. Popadněte druhou délku lana a pomocí dalšího hřebíčkového závěsu (kolmo na první tkaní) jej přivažte k tyči sedačky.

  Zasuňte lano pod zvedací smyčky a omotejte jej po celé šířce židle s raketoplánem, vraťte se na začátek a vytvořte smyčku.

  Je důležité dodržovat stejnou rutinu jako dříve. Vytvořte pět smyček a poté lano jednotlivě omotejte kolem každé tyče sedadla, abyste část dokončili.

  Krok č. 3. Dokončovací úpravy

  Opakujte tuto techniku ​​- cestování po sedadle a generování příslušného šachovnicového vzoru – dokud nebude celý povrch pokrytý, aby se dokončilo tkané sedadlo židle.

  Tkaní několika posledních smyček s raketoplánem může být náročné. V důsledku toho se doporučuje v tuto chvíli vyzvednout háček. Pomalu vytahujte dřevěné rozpěrky a dávejte pozor, aby se nezasekly ve vazbě.

  Pomocí nůžek odstřihněte volné konce a zastrčte poslední prameny. Poté pomalu vytáhněte poslední řádky.

  Rychlý tip

  Udržujte osnovu co nejvolnější. Pamatujte, že budete navlékat další pár řetězců, které poskytnou dostatek materiálu na „utažení“ struny.

  Závěr

  Drahá dřevěná židle nemusí být zničena kvůli rozbitému nebo fádnímu křeslu. Aby váš nábytek získal nový vzhled, můžete z opleteného lana vytvořit základní, ale atraktivní sedadlo. Mějte na paměti, že být kreativní a inovativní je pozitivní věc.

  Odvedl jsi skvělou práci! Naučili jste se, jak splétat židli s lanem!