Jak si vyrobit protiprachový kryt na sedačku

Protiprachové kryty jsou důležité zejména v prašném prostředí. Ochrání vaši milostnou sedačku před prachem, špínou a bakteriemi. Protiprachové kryty jsou poměrně drahé, takže vás naučím, jak to udělat sami! Tento článek poskytne krok za krokem, jak vytvořit protiprachový kryt na milostnou sedačku.

Krok 1

Chcete -li začít s tím, jak vytvořit protiprachový kryt na sedačku, spočítejte si, kolik materiálu budete potřebovat, a zakupte jej. Použijte 16 yardů na dvoumístný gauč (16 m), což je sedačka. Vyberte si látku, která má hodně roušek, protože se s ní bude snáze pracovat.

Krok 2

Tkaninu vyperte a osušte. Změkčuje materiál a současně zohledňuje případné smrštění. Nepřehlédněte tento zásadní krok. Protiprachový kryt by měl být snadno odstraněn a vyčištěn, ale musíte zajistit, aby se po dokončení nezmenšil.

Krok 3. Než začnete pracovat na protiprachovém krytu, vyžehlete látku, protože vrásky v hotovém výrobku mohou způsobit zvrásnění. Zajišťuje hladké a přesné uchycení.

Krok 4

Přetáhněte levný mušelínový nebo řeznický papír přes sedačku a volně jej zastrčte. V tomto falešném krytu byste měli vidět obrys sedačky. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli vyvíjíte vzor, ​​můžete si vybrat, zda chcete těsný nebo volně přilnavý protiprachový kryt.

Je to v pořádku, pokud potřebujete použít dva nebo tři různé velké kusy. V takovém případě budete možná muset použít bezpečnostní kolíky k upevnění částí sedačky.

Krok 5

Sekce vzoru označte křídou. Chcete -li zjistit, kde vzor vystřihnout, můžete použít křídu. Měli byste mít několik různých sekcí:

  • vnější zadní část sedačky lásky
  • posezení
  • boky protiprachového krytu, které začínají zvenčí a vystupují nahoru a přes vnitřní stranu područek

Krok 6

Měli byste změřit přední strany paží. Dva svislé panely na obou stranách přehlídky lásky jsou tyto. Je jednodušší vytvořit design pro každý z nich samostatně. Stojí za zmínku, že stačí vygenerovat jeden vzor, ​​který můžete použít k sestavení obou částí.

Odřízněte jeden obdélníkový kus papíru nebo mušelínu, přibližně jako přední část paže.

Připevněte jej pomocí kolíků na jedno z předních ramen.

Nakreslete křídou čáru podél přední části paže.

Krok 7

Vystřihněte části vzoru. Abyste mohli opatrně stříhat podél křídových obrysů, které jste vytvořili, musíte použít nůžky.

Krok 8

Měli byste vystřihnout části pro pokrývku sedací soupravy. Pokryjte rovný povrch značnými částmi protiprachové textilie a poté zabalte každou část vzoru. Křídou nakreslete na hadřík poměry a vystřihněte každý kus a ponechte 1 cm (2,5 cm) příspěvek na šev pro lemování.

Příspěvek na šev je malé množství látky, které zbude po nastříhání látky, abyste mohli kousky sešít k sobě.

Pokud jsou čela paží asymetrická, dejte pozor, abyste vzor obrátili, než vystopujete ten druhý.

Krok 9

Kusy prachového krytu byste měli spojit dohromady. Umístěte kousky tkanin špatnou stranou ven na sedátko. Sestavte krycí části rovnými kolíky, umístěte je přímo do křídových čar. Poskytne protiprachovému krytu jeho celkovou podobu.

Krok 10

Přišijte čela paží k dílům loketní opěrky jehlou a nití. Vyjměte tyto části z sedačky. Sešijte díly k sobě pomocí šicího stroje a křídovou čáru použijte jako „silnici“ pro stehy.

Nezapomeňte podat látku do šicího stroje špatnou stranou nahoru, aby švy na pravé straně byly hladké.

Jakmile spojíte části dohromady, odstraňte kolíky.

Krok 11

Sešijte tělo prachového krytu k sobě. Odstraňte další dvě části sedačky, dávejte pozor, abyste neztratili kolíky. Sešijte tyto dvě části k sobě šicím strojem.

Až budete hotovi, odstraňte kolíky.

Krok 12

Znovu se připojte tím, že vrátíte tělo a boky na sedadlo lásky. Sestavte kryt tak, aby těsně přiléhal a padal rovnoměrně. Boky a tělo spojte ještě jednou.

Krok 13

Šijte boční části těla jehlou a nití. Jako vodítko použijte špendlíky a křídové čáry.

Jak jdete, odstraňte kolíky ze švů.

Krok 14

Zkontrolujte přilnavost krytiny. Vyměňte kryt, nesprávnou stranou ven, na sedadle lásky. Ujistěte se, že jsou švy rovné a kryt klouže po povrchu, aniž by se zachytil.

Pomocí rozrývače švů odstraňte všechny problematické švy a opravte je, aby byly rovné.

Krok 15

Ve spodní části protiprachového krytu sledujte lem. Odstraňte pokrývku sedací soupravy a položte ji na komplexní pracovní stůl. Vystřihněte lem spodní částí oděvu křídou, asi 1/2-1 palce (1,25-2,5 cm) od okraje. Svinovací metr musí být rovný.

Krok 16

Měli byste připnout lem. Sklopte tkaninu dolů na spodní linii, špatnou stranou na špatnou stranu a připněte ji na místo.

Krok 17

Žehlete lem šatů. Tato technika usnadňuje šití a zároveň zajišťuje čistý, rovný lem.

Krok 19

Lem končí pro dokončení vzhledu. Vytvořte lem šicím strojem. Udělejte si občas přestávku, abyste znovu zkontrolovali, zda jsou stehy stejné a bezpečné.

Krok 20

Posledním krokem, jak vyrobit protiprachový kryt na sedačku, je vyzkoušet si protiprachový kryt, abyste zjistili, jak sedí. Umístěte protiprachový kryt na sedadlo lásky pravou stranou ven a opatrně jej zasuňte na místo.

Závěr

Protiprachový kryt je nezbytný pro ochranu vašich milostných sedadel. Díky těmto 20 krokům nyní víte, jak vyrobit protiprachový kryt na sedadlo lásky.