Jak si vybrat polštáře na pohovku a pohovku

Často se chlubíme tím, jak jednoduché je dát vašemu prostoru nový život tím, že jednoduše vyměníte polštáře. Naučíme vás tedy, jak si vybrat polštáře na pohovku a sedačku.

Je pravda, že vybírání polštářů z nových tkanin a barev může zcela změnit váš domov, ale neznamená to, že je snadné prohledat stovky krásných polštářů v každém odstínu, které si můžete vybrat, abyste vybrali 4 nebo 5, které by pro vaši oblast dobře fungovaly.

K dispozici je obrovský sortiment, takže výběr polštářů je velmi obtížný! Chtěli bychom vám to tedy usnadnit. Považujte to tedy za svého průvodce výběrem nejlepších polštářů pro váš prostor.

Nejprve je třeba mít na paměti několik zásad, jak si vybrat polštáře na pohovku a sedací soupravu.

Vyberte jednobarevnou paletu. Nejvýraznějšího účinku dosáhnete, pokud budou všechny vaše polštáře stejné barvy nebo dvojice doplňkových barev.

Ať už je to na gauči, posteli nebo u okna, snažte se o symetrické uspořádání. Když na sebe navrstvíte více různých tkanin, věci se mohou velmi rychle velmi hekticky. Asymetrické uspořádání je pro nás přitažlivé, protože udržuje atmosféru pořádku a lesku.

Jeden solidní, jeden zaneprázdněný tisk a jeden základní vzor. Je to jednoduchá metoda, která vám pomůže zúžit výběr. Další způsob, jak se na to podívat, je jeden malý tisk, jeden velký tisk a jeden pevný.

Váš zaneprázdněný/velký potisk by měl být na vašich nejobříčnějších polštářích nebo na polštáři, který je vpředu a uprostřed, protože tento tisk obecně udává tón nejen vašemu uspořádání polštářů, ale i zbytku místnosti.

Polštáře by se měly zmenšit, když se přiblížíte k vnitřní straně pohovky. Více obřích polštářů by mělo být ve vnějších rozích, zatímco menší podložky by měly být uvnitř.

Ale pro pohodlí je nejlepší umístit obří 22 nebo 24 „polštáře po stranách, kde je nebudete muset přesouvat. Malý 1220 ′ ′ polštář uprostřed nebude mít pocit, jako byste sedíte na okraji pohovky, protože polštáře zabírají veškerý prostor!

Přestože jsou polštáře okrasné, mají nabídnout pohodlí vašemu čalouněnému nábytku, proto to nepřehánějte!

Toto není scénář, ve kterém byste se chtěli ocitnout, takže pokud se musíte zeptat, jestli jich máte příliš mnoho, sundejte si jednu nebo dvě!

Takže teď k velké otázce. Jak si vybrat polštáře na pohovku a sedačku?

 • Výběr polštářů pro házení živých látek
 • Pokud má váš pokoj již mnoho vzorů, jako je vzorovaný gauč, dramatické závěsy nebo živý koberec, zpomalte polštářové látky. Pokud milujete barvu, ale nechcete ji používat na hlavní položky, jako jsou pohovky nebo klubové židle, použijte obyčejné polštáře v jasných barvách.

  Pro tento projekt jsme vybrali dva doplňkové odstíny na protilehlých koncích barevného kruhu, ohnivou oranžovou a klidnou modrou. Když barvy sousedí s komplementárními barvami, vypadají mimořádně syté a živé, takže je celý efekt výrazně nápadnější. Sami vypadají dobře, ale když jsou spolu, opravdu zpívají!

 • Výběr polštářů s třemi vzory v jedné barvě
 • Při výběru polštářů v jednom odstínu použijte tři různé látky, které se navzájem doplňují. Začali jsme s velmi organickým, robustním designem a vyvážili barvu na pohovce odvážnými sametovými polštáři v rohu a kostkovanými polštáři uprostřed.

  Zásadním slovem je zde rovnováha. Barevné polštáře ve středu a v rozích pomáhají vyvážit šedou pohovku a měkčí kostkované polštáře. Na obou stranách více mužský kostkovaný design vyvažuje ženský květinový motiv uprostřed. A vzorované kousky jsou protipólem pevných prvků.

 • Výběr polštářů v teplých, neutrálních barvách
 • I když je vaše barevné schéma neutrální, budete potřebovat několik polštářů, které vaší oblasti dodají texturu a vzor. Pro toto kombo můžete použít šedobílé, taupe a čokoládové barevné schéma.

  Začali jsme nejoblíbenějším potiskem, zvířecím potiskem a poté jsme přidali mnohem větší vzor v doplňkovém odstínu. Nakonec jsme vybrali obyčejný čokoládově hnědý lněný polštář s kontrastní přírubou, abychom tyto dva návrhy spojili a fungovali jako pozadí.

 • Výběr polštářů na házení v jednoduchých, ale svěžích analogových barvách
 • Pokud dáváte přednost barvě, ale chcete sbírku polštářů, které nejsou příliš hlasité, vyberte si polštáře v odstínech sousedících s barevným kolečkem, které se nazývají analogické barvy.

  Jedná se o barvy, které mají mnoho společného, ​​přesto jsou výrazné, což má za následek klidnější a rafinovanější paletu barev

  Co přesně je účelem polštáře na hod?

  Polštáře na zahození poskytují estetický i praktický účel. Dekorativní polštáře se často používají k uvázání barevných akcentů uvnitř prostoru, obvykle kresba na odstínech od záclon, stěn nebo koberců.

  Můžete je také použít k vytvoření neformálnější atmosféry tím, že budete vypadat jako vhození na kus nábytku.

  Závěr

  Zde končí naše cesta výběrem správných polštářů pro váš nábytek. Doufáme, že jsme odpověděli na vaše dotazy, jak si vybrat polštáře na pohovku a sedací soupravu.