Jak rychle dostat červené víno z pohovky ve 3 krocích

Je snadné pochopit, jak dostat červené víno ze sedačky, protože to jsou jen tři kroky. V tomto článku se podíváme na to, jak můžete pomocí peroxidu vodíku a mýdla na nádobí obnovit gauč, na který jste rozlili víno. A jako bonus jsme zařadili další domácí prostředky, včetně jedlé sody, bílého vína a soli.

Není víno jedinou tvrdou červenou skvrnou na vašem gauči? Možná jste se pořezali a omylem jste dostali krev na čalounění. Poté doporučujeme zkontrolovat tuto příručku, jak také odstranit skvrny od krve ze sedačky.

Jak dostat červené víno z pohovky doma

Krok 1. Odstraňte přebytečnou skvrnu od vína

 • Pokud je skvrna nedávná, setřete co nejvíce vína hadříkem
 • Netlačte silně a nedrhněte rozlití, protože by mohlo dojít k dalšímu rozšíření zabarvení
 • Rozsypte únik zvenčí dovnitř, ale není to nutné, pokud víno již zaschlo
 • V ideálním případě chcete rozlití červeného vína vyčistit tak rychle, jak k němu došlo, protože se může dostat do vláken, což ztěžuje odstraňování
 • Dávejte pozor, abyste potřísněný gauč nevystavili žádnému zdroji tepla, ať už jde o fén nebo horkou vodu, protože víno může barvit čalounění rychleji

Krok 2. Odstraňte skvrnu od vína suchým práškem

 • Skvrnu zalijte jedlou sodou, abyste ji zvedli z čalounění a usnadnili odstranění
 • Jako alternativu jedlé sody můžete také použít sůl, mastek nebo jiné suché prášky bezpečné pro čalounění, protože tyto látky pomáhají odvádět vlhkost ven z vláken materiálu
 • Nechte suchý prášek na skvrně hodinu nebo dvě sedět
 • Z povrchu setřete prášek a ze sedačky očistěte zbývající zbarvení

Krok 3. Vyčistěte skvrny od vína

 • Pigmenty z hroznů způsobují, že odstranění červeného vína je v porovnání s jinými změnami barvy obtížnější, takže budete potřebovat kyslíkový čistič
 • Peroxid vodíku a tekutinu na nádobí promíchejte v poměru 3: 1 a naneste na skvrnu
 • Nechte čistič půl hodiny odpařit zbytky vína a smýt čistič
 • Můžete pokračovat v praní a čištění čalounění pohovky jako obvykle nebo jej opláchnout teplou vodou
 • Nechte pohovku uschnout a máte hotovo
 • Všimněte si toho, že bez ohledu na to, jaký čisticí roztok použijete, musíte jej vždy po minutě nebo dvou otestovat na malém místě sedačky.
 • Nejlepší by bylo přečíst si čisticí kód čalounění a použít doporučený produkt a procvičit pohovku

Jak získám červené víno z látky?

Pokud vaše pohovka používá bílý potah vyrobený z bavlny nebo syntetických vláken, nejrychlejší způsob, jak na něm odstranit skvrnu od červeného vína, je pomocí bělidla . Nejprve sundejte potah a namočte jej do bělidla podle pokynů produktu. Až budete hotovi, omyjte návlek v horké vodě a už by v něm neměly být zbytky červeného vína.

Mezi další oblíbené domácí prostředky na čištění červeného vína z textilií patří také mléko a horká voda. Namočte postiženou oblast mlékem , aby se víno vstřebalo, nebo zaschlou skvrnu rozlomte horkou vodou . Dávejte si však pozor na používání těchto čisticích prostředků na pohovce, protože mohou být nekompatibilní s materiálem a dále ničit čalounění.

Může jedlá soda odstranit skvrny od červeného vína?

Existuje mnoho použití jedlé sody k čištění, ale může také pomoci odstranit odolné skvrny jako červené víno. Olejové skvrny z gauče můžete dokonce vyčistit absorbováním tuku jedlou sodou. A soda bikarbóna funguje kvůli její chemické struktuře, která umožňuje absorpci kapalin, jako je červené víno.

Kromě toho, že na skvrnu od červeného vína pokropíte samotnou jedlou sodu , můžete ji použít s octem . Výsledné šumění, když jsou oba smíchány, pomáhá odstranit skvrnu uvnitř látky. Můžete také začít s peroxidem vodíku nad postiženou oblastí, následovaný jedlou sodou.

Odstraňuje bílé víno skvrny od červeného vína?

Navzdory rozšířené zvěsti, že bílé víno účinně odstraní červené bílé skvrny, je lepší se ho vyvarovat. Riskujete, že skvrnu dále zničíte, než ji přímo ošetříte sodou, peroxidem vodíku a mýdlem na nádobí. Po ošetření bílým vínem můžete zaznamenat snížení intenzity skvrny od červeného vína, ale to jen znamená, že ji stejně budete muset umýt.

Jak z pohovky dostat skvrnu od bílého vína

Skvrny od bílého vína mohou na čalounění stále zanechávat žluté zabarvení. Můžete s ním zacházet stejně jako s odstraňováním zbytků červeného vína, ale pokud můžete odstranit tkaninu pohovky, opláchněte zadní část skvrny studenou vodou a použijte prací prostředek na odstranění skvrn. Skvrny od vína jsou považovány za oxidovatelné skvrny, takže budete potřebovat bělicí prostředek.

Závěr

Nebojte se, pokud jste na pohovku vylili víno. Jak je uvedeno v této příručce, jak dostat červené víno ze sedačky, potřebujete pouze jedlou sodu, peroxid vodíku a tekutinu na mytí nádobí. Suchý prášek nadzvedne víno v čalounění a roztok peroxidu vodíku si poradí s oxidovatelnou skvrnou.

A to je vše! Doufáme, že vám tento článek pomohl, a dejte nám vědět, pokud máte nějaké dotazy.