Jak rozebrat polohovací křeslo? 3 kroky DIY!

Pokud máte křeslo Lane, tento článek je pro vás. Ukážeme si, jak rozebrat polohovací křeslo a jaké nástroje jsou potřeba. Tento proces není příliš obtížný, ale bude vyžadovat určitý čas a trpělivost.

Měli byste také dostat do rukou křížový šroubovák s prodloužením a malými kleštěmi, které pomohou uvolnit pružiny, které by mohly být slepeny v mechanismu sedadla nebo opěradla. Dobře, můžeme začít!

Kroky při vyjímání opěrného lana

Krok 1. Nejprve byste si měli přečíst příručku, která byla dodána s vaší židlí. Pokud ho nemá, není problém, protože je možné najít PDF online, které nás může během tohoto procesu vést. Jako alternativu si ukážeme, jak u některých modelů, a poskytneme tipy pro případ, že se na tyto vaše nevztahují tyto pokyny.

Doporučuji přesunout křeslo na dobře osvětlené místo, abyste při rozebírání viděli, co děláte lépe.

Dalším krokem by bylo odstranit všechny polštářové podložky ze sedadla nebo opěradla, než budete pokračovat vpřed; K tomuto úkolu budete možná potřebovat nůžky, pokud jsou na svém místě příliš těsné kvůli šití (i když na zadní straně židle jsou obvykle nějaké, které můžete použít).

Krok 2. Dalším krokem je sejmutí loketní opěrky z jedné strany. Chcete -li to provést, ujistěte se, že je na obou stranách zajištěno na svém místě, a poté pomalu zatáhněte nahoru, dokud se nesejdou.

Během tohoto procesu byste měli být opatrní, protože k těmto částem mohou být stále připojena některá tlačítka nebo jiné součásti (pokračujte v čtení níže, kde získáte další informace o tom, jak s nimi zacházet), ale také tak, abyste nepoškodili žádnou tkaninu pod nimi – doporučuji použít ručníky pokud možno.

Krok 3. Dále budeme postupovat odstraněním spojovacích prvků, jako jsou šrouby, šrouby nebo osnovy/pružiny, které drží pohromadě různé části: Zkontrolujte tedy všechny okraje každého dílu a pokuste se je jemně uvolnit; Pokud se nesejdou snadno, budete muset použít nástroj jako kleště nebo něco jiného.

Pokud se vám některé části židle stále zdají pevně uchycené a obtížně odstranitelné – například šrouby Můžete zkusit použít elektrickou vrtačku s trochou tepla (nezapomeňte na ochranné brýle).

Teplo usnadní odšroubování těchto součástí, aby se uvolnily bez poškození. Jen otočte hlavu, abyste nebyli oslepeni jiskrami vycházejícími!

Když je vše odděleno z jedné strany, překlopte to a proveďte tento postup znovu pro druhou stranu. Jakmile jsou obě strany hotové, měli byste být schopni rozebrat každou část jednotlivě; A nakonec si užijte v klidu sedět! “

Kroky k odstranění zadní části křesla

Uvolněte šrouby na zadní straně lehátka. Neodejdou snadno, budete muset použít nástroj jako kleště nebo něco jiného.

Pokud se vám některé části židle stále zdají pevně uchycené a obtížně odstranitelné – například šrouby Můžete zkusit použít elektrickou vrtačku s trochou tepla (nezapomeňte na ochranné brýle).

Teplo usnadní odšroubování těchto součástí, aby se uvolnily bez poškození. Jen otočte hlavu, abyste nebyli oslepeni jiskrami vycházejícími!

Když je vše odděleno z jedné strany, překlopte to a proveďte tento postup znovu pro druhou stranu. Jakmile jsou obě strany hotové, měli byste být schopni rozebrat každou část židle odstraněním šroubů.

Sejměte područky z lehátka

Můžete také oddělit ruce od lehátka, což je skvělý nápad, pokud žijete v bytě a nechcete se při stěhování trápit s prováděním každé části nábytku.

Některé kusy mohou být spojeny na jedné straně, ale na druhé vůbec ne – zatímco jiné jsou spojeny na obou stranách.

Všechny šrouby spojující tyto části byste měli sundat pomocí kleští nebo jiného nástroje, který vám nejlépe vyhovuje! Většina područek se snadno oddělí, protože jejich otvory mají často západky, které jim také pomáhají snadněji se otevřít.

Nakloňte se dozadu, ať už na kterémkoli konci, zůstávají na jeho základně spoje, aniž by jej tlačili dopředu, aby nepoškodil vaši podlahu ani jiný nábytek.

Pokud máte kožené křeslo, nezapomeňte si před rozepnutím zbytku židle sundat područky! Kůže je odolnější než tkanina, takže může odolat většímu zneužití nástroji a má menší šanci na roztržení při oddělování švů.

Odebrání Bac koženého křesla

Proces jejich odstranění bude podobný výše uvedenému: podívejte se na šrouby s kleštěmi nebo nastavitelným klíčem, pokud jsou příliš pevně uchyceny na místě.

Vytáhněte je minimální silou, dokud nebudou dostatečně volné, abyste je mohli vytáhnout – pak je odložte stranou a pokračujte v odšroubování čehokoli jiného, ​​co vyžaduje pozornost.

Kůže může při odtahování potřebovat trochu větší péče, protože by se mohla natáhnout a roztrhnout. Pokud máte potíže, sundejte přebytek, aby bylo snazší oddělit případné švy na židli, aniž byste se museli potýkat s trháním většího množství kůže.

Pokud existují pásy, které drží pružiny nebo jiné části pohromadě místo šroubů, pravděpodobně budou mít na jednom konci sponu, což je způsob, jakým je bude třeba vrátit zpět, než nastavíte cokoli jiného, ​​aby se nezamotaly!