Jak Reupholster jídelní židle: Snadný 7stupňový návod pro kutily

Pokud máte pár hodin nazbyt, musíte se naučit, jak čalounit jídelní židli. Opotřebované židle nejsou příjemné na sezení během neformálních večeří a musíte s tím něco udělat. S pomocí tohoto tutoriálu můžete převést fádně vypadající místnost do prostředí vhodnějšího pro rodinu.

Potřebné materiály

Musíte shromáždit své staré jídelní židle a připravit se na jejich omlazení. Ujistěte se, že židle, které budete čalounit, jsou opotřebované a opravdu potřebujete výměnu. V opačném případě mohou židle potřebovat pouze jednoduchou opravu.

Stejně tak připravte základní nástroje pro jakoukoli činnost pro kutily. Připravte si po ruce nástroje jako šroubovák, nůžky, svinovací metr, sešívačku a nůž. Předem je zorganizujte a určete pracovní místo, aby se předešlo potenciálním nehodám.

Navíc si připravte ½ yardu látky s designem podle vašeho výběru. Květinové vzory obvykle fungují nejlépe a doplňují dřevo. Můžete si také vybrat plnou barvu pro svěží a čistý vzhled moderního jídelního stolu.

Stejně jako tkanina musíte mít také půl yardu odpalování. To později zajistíte sešívací pistolí.

Nezapomeňte na pěnu s vysokou hustotou! Standardem pro tento projekt jsou 2 palce, ale můžete také upravit tloušťku podle svých představ pro příjemnější zážitek. Dočasným textilním perem si předem označte molitanovou desku, abyste ji mohli později snadno nařezat.

V případě potřeby si také připravte tenký kousek překližky. Rozsah, na který se díváme, je přibližně ½ „až ¾“. Chcete -li zvýšit pevnost židle, použijte překližku jako náhradu za starý kus dřeva nesoucí závaží.

Nyní jste připraveni čalounit tuto obávanou židli! Níže jsou uvedeny jednoduché kroky, které můžete pro úspěšný projekt DIY provést.

Průvodce přečalouněním jídelní židle

Krok č. 1. Odstranění podsedáku

Poškozený polštář odstraníte jeden po druhém. Začněte odšroubováním polštáře z dřevěného rámu pomocí šroubováku. Jakmile toho dosáhnete, pokračujte v odstraňování látky vytažením sponek

Nakonec můžete odstranit starou pěnu. Materiály, které již nebudete používat, můžete zahodit.

Krok č. 2. Z překližky vytvořte sedadlo

Tento krok je volitelný, ale neuškodí. Pomocí překližky vysledujte tvar staré židle a pro větší pohodlí ji rozřízněte kotoučovou pilou. Aby odpovídaly obrysu ostatních židlí, změkčte její hrany routerem nebo brusným papírem.

Krok č. 3. Vystřihněte pěnu

Pokud jste druhý krok nepřeskočili, použijte tvar sedačky k vystřihnutí pěny, nebo vystopujte staré sedadlo látkovým perem. Začněte obrysem pěny nožem na chléb, krátkými tahy a mírným tlakem.

Směr nože musí táhnout k vám. Poté položte kousek pěny na sedadlo.

Krok č. 4. Nainstalujte odpalování

Dále musíte odpalovat odpalování podle stejného tvaru a nechat přebytečně viset asi 4 „. Pěnu udržíte na místě tím, že ji navrch položíte. Pomocí sešívací pistole sešijte vatelín na pěnu a zajistěte na místo.

Krok č. 5. Nainstalujte látku

Po instalaci odpalování přichází na řadu tkanina. V závislosti na požadovaném rozložení můžete libovolně měnit úhel vzoru. Pokud jsou nějaké pruhy, umístěte látku vodorovně, abyste získali atraktivní vzhled.

Táhněte látku tak silně, jak můžete, dokud není napnutá. Pokud jde o rohy, tkanina musí těsně přiléhat, aby nedošlo k žádnému zastrčení polštáře. Pokud se nevejde, i když je složený, neváhejte oříznout přebytečné kousky.

Nakonec můžete na zadní konec sešít veškerou přebytečnou tkaninu – je v pořádku, pokud je tato strana špinavá, protože bude stejně zakryta.

Krok č. 6 Připevněte protiprachový kryt

Tento krok je také volitelný. Pokud chcete přebytečnou látku skrýt, můžete tak učinit pomocí protiprachového krytu.

Nejlepším hadříkem, který byste použili, by byl krajinný. Protože spodní část židle se nikdy nezobrazuje, můžete ji také nechat tak, jak je, pokud to chcete.

Krok č. 7. Znovu připevněte polštář k rámu

Vydržte, jste téměř hotovi! Nyní uchopte původní rám židle a přemýšlejte o tom, jak jej sestavíte. Pomocí šroubováku vraťte polštář zpět na své místo.

Jak zajistím, aby čalounění vypadalo dražší?

To, co odlišuje levné čalounění od luxusního, je tvar samotného sedadla. Ploché jídelní židle jsou obvykle levnější než jejich objemnější protějšky. Kulatý tvar židle se nazývá „koruna“ a tohoto vzhledu můžete dosáhnout přidáním většího množství bavlny do sedadla nebo vyřezáváním pěny v křivkách.

Závěr

Nyní víte, jak si sami čalounit jídelní židli. Místo toho, abyste za čalounění zaplatili šílenou částku, můžete to udělat sami. Pokud chcete pozvednout svůj kulinářský zážitek, podívejte se na tento tutoriál a začněte svůj DIY projekt brzy!