Jak proměnit sedačku v úložný prostor

Jak proměnit sedačku v úložný prostor

Potřebujete spoustu úložiště, ale nemáte rozpočet na jeho pořízení? Vypadá to beznadějně, že? Ale co když vám řeknu, můžete svůj starý nábytek proměnit v úložný prostor? Ano, čtete správně! Dnes vás naučím, jak přeměnit láskyplné sedadlo na úložiště.

Pro začátek si pojďme projít základy. Tento úvod je pro ty, kteří jsou s termínem loveseat noví.

Co je to místo k sezení?

Pohovka, někdy známá také jako dvoře nebo mini pohovka, je kus nábytku postavený pro dvě osoby. Sedací soupravy, stejně jako pohovky, mají záda, paže a čalounění. Obvyklé zadní sedadlo je asi šedesát palců, protože pojme pouze dvě osoby.

Název naznačuje, že sedačka je určena pro dvě osoby, které jsou milenky nebo se dvoří. Zpočátku sedačka poskytovala dámám místo k sezení a vyhlazení těžkých šatů a nazývali ji malou pohovkou. Bylo to v době, kdy ženy většinu času nosily šaty.

Lidé si nakonec uvědomili, že byste tyto malé pohovky mohli používat právě pro dvoření dvou lidí, a prodávali tyto malé pohovky jako sedačky. Poté také vydali varianty.

Nyní, když máme jasný obrázek o tom, co je to sedačka, pojďme si představit tento nábytek do všech možných nápadů na skladování. Měli byste chtít úložný prostor pod sedačkou? Chcete úplně změnit sedačku na úložný box? Možnosti jsou nekonečné.

Pojďme se nyní zabývat různými metodami, jak přeměnit sedačku v lásku na úložiště. Tento projekt můžete volně provádět doma pomocí jednoduchých a dostupných materiálů. Tak na co čekáš? Pojďme stavět!

Tyto metody mohou vašemu milostnému sedátku dodat nový účel.

Metoda č. 1: Kutilské skladování pod koly

Tato metoda přidává úložný prostor pod nábytek. Tato metoda se mimo jiné vztahuje na sedací soupravy, pohovky a pohovky.

Potřebné materiály a vybavení:

 • dřevěné obdélníkové prkno
 • dřevěné okraje
 • kladivo a hřebíky
 • čtyři malá kolečka
 • hardwarové lepidlo
 • barva ve spreji nebo barva (volitelně)

Postup:

Než začnete s tímto projektem, určete, kolik místa máte pod sedačkou. Zajistí, aby vaše posuvná zásuvka odpovídala kolečkům.

Zajistěte, aby byla dřevěná prkna dobře leštěná a bez třísek. Nechtěli bychom, aby byl tento postup chaotický. Jakmile je povrch hladký a čistý, můžete začít stavět zásuvku pod sedačkou.

Pomocí hřebíků a kladiva připevněte všechny čtyři dřevěné hrany k dřevěné základně. Poté umístěte své úložné zásuvky pod sedadlo lásky.

Tato metoda je přímočarý způsob, jak proměnit sedadlo lásky v možný úložný prostor.

Pokud je vaše sedadlo příliš nízké, takže pod něj nemůžete přidat úložiště, stále existuje způsob, jak to opravit. Můžete použít stoupačky nábytku. Můžete si je koupit online.

Chcete -li svému sedátku v lásce dodat nový vzhled nebo do sebe zapadnout, můžete do svých zásuvek přidat barvy. Pomocí barev ve spreji nebo jiných barev přidejte do svých zásuvek barvu. Dává to čistší vzhled. Obě věci také budou vypadat, jako by je stavěli společně.

Metoda č. 2: Přidání použitých zásuvek pod sedadlo

Pro druhou metodu, jak přeměnit sedadlo v lásku na úložiště, použijeme staré zásuvky, které máme doma.

Potřebné materiály a vybavení:

 • staré nebo použité zásuvky
 • čtyři kola
 • šrouby
 • šroubovák
 • vrtačka
 • barva ve spreji nebo barva

Postup:

Pro snadný přístup si kupte kolečkové nebo repasujte staré zásuvky přidáním koleček na dno. Pod postelemi pro děti jsou šikovné zásuvky na hračky, hry a oblečení. Naplňte je polštáři a opravte oblečení v pokoji pro hosty.

Je to přímočarý nápad, který můžete vyzkoušet doma. Nejen, že odpovědělo na naši otázku, jak přeměnit sedadlo lásky na úložiště, ale také nám pomohlo znovu použít staré komody. Tyto staré zásuvky můžete využít tak, že je umístíte pod sedačky.

Pokud nemáte zásuvky na kolečkách, je tento tip pro vás. Chcete -li do svých zásuvek přidat kolečka, stačí zakoupit čtyři kolečka pro každou zásuvku, kterou máte. Ujistěte se, že není příliš velký pro vaši zásuvku a sedačku.

Při přidávání kol vyvrtejte otvor pro šrouby. Pomocí šroubů a šroubováku to naneste na své místo k sezení.

Pokud chcete čistší a úhlednější uspořádání, namalujte si staré zásuvky. Ujistěte se, že ladí s vaší sedací soupravou nebo ji doplňuje. Nechcete působit dojmem, že jste pod nábytek přidali obyčejné zásuvky.

U tohoto nastavení chceme, aby se naši hosté cítili, jako by ho koupili jako sadu. Nenechte tedy staré komody vypadat tak odlišně od sedačky.

Jsou stoupačky nábytku bezpečné?

Nábytkářské nástavce jsou bezpečné, protože mají širší a stabilnější základnu než skutečné nohy nábytku. Vyberte si vhodný typ stoupacího nábytku podle designu rámu postele nebo rámu pohovky a podle požadované nosnosti.

Přestože jsou stoupačky nábytku obecně bezpečné, při nesprávném použití mohou způsobit nehody.

Závěr

Existuje několik způsobů, jak přeměnit sedadlo lásky na možný úložný prostor. Tyto metody jsou některé z nekonečných forem vylepšení vašeho webu.