Jak připojit televizor k otočnému stojanu

V tomto příspěvku se podíváme na to, jak připojit televizi k otočnému stojanu. Diskutujeme o tom, jak můžete najít správný typ držáku pro vaše konkrétní potřeby a kolik to bude stát, jak dlouho by to mělo trvat, kolik kabelů je zapotřebí, který kabel jde do jaké díry na zadní straně televizoru.

Kroky k připojení televize k otočnému stojanu TV

#1. Najděte správný typ držáku pro vaše konkrétní potřeby.

#2. Ujistěte se, že máte kompatibilní televizní stojan s nejméně čtyřmi otvory.

#3. Změřte, jak daleko od sebe jsou dva držáky (šířka v horní části). Pomocí šroubů a distančních podložek je oba umístěte na zeď, poté pomocí hledače svorek najděte pro ně to nejlepší místo.

#4. Použijte kabel HDMI a poté jeden jeho konec našroubujte na kterýkoli držák, nejlépe do prostředního otvoru, pokud existuje pouze jeden.

#5. Poté vezměte druhou stranu (buď z vašeho televizoru, nebo jste do něj byli zapojeni) a zapojte jej do odpovídajícího kanálu na druhém držáku.

#6. Utáhněte oba šrouby na obou stranách kabelu, abyste se ujistili, že je zajištěn, a poté najděte místo pro váš televizní stojan (pamatujte si, jak daleko jsou od sebe). Umístěte televizor na stojan, zapojte všechny potřebné kabely a užívejte si!

Co je to televizní stojan?

TV stojany slouží k tomu, aby váš televizor držel nahoře a také poskytoval prostor pro všechny kabely a kabely z vašeho zařízení.

Neexistuje žádný konkrétní typ, který by lidé používali; někteří dávají přednost připevnění na zeď, pokud je dostatek místa, zatímco jiní chtějí něco na podlahu nebo před gauč, aby to mohli snadno použít vsedě.

Televizní stojany jsou k dispozici z různých materiálů, včetně dřeva, kůže, skla a kovu – takže si můžete přizpůsobit vzhled svého televizního stojanu tak, aby odpovídal tomu, co už je kolem něj. Zjistíte také, že přicházejí s různými styly, jako jsou současné nebo tradiční, v závislosti na tom, jak je místnost již vyzdobena.

Jak opravit vadný mechanismus otáčení

Otočný mechanismus je způsob, jakým se televizní stojan může otáčet mezi orientací na šířku a na výšku. Aby správně fungoval, musí být před otáčením ve zcela svislé poloze, jinak televize spadne ze stojanů (je -li namontována). Pokud si všimnete, že vaše funkce otáčení již nefunguje dobře, existují dvě možné příčiny:

  • Otočný mechanismus může být poškozen, takže se stojan nebude správně otáčet.
  • Ve stopě, jak to otáčíte, je překážka (např. velký koberec). Vymažte to a zjistěte, zda to váš problém vyřeší!
  • Pokud ne, existuje pro oba problémy mnoho řešení. Nejprve můžete televizor otáčet pomocí dálkového ovladače. A pokud to pro vás nefunguje buď kvůli tomu, jak je třeba jej namontovat, nebo kvůli tomu, že váš otočný čep již nefunguje, vyzkoušejte tato alternativní řešení:
  • Před otočením se ujistěte, že je váš stojan ve vzpřímené poloze
  • Použijte šroubovák jako páku proti stojanu a otočte jej.
  • Umístěte do stopy toho, jak jej otáčíte, malý předmět, například starou kreditní kartu nebo podobný plochý předmět, za kterým je nějaká váha.

Jak nainstalujete držák Universal TV na stěnu?

Tento návod vám ukáže, jak nainstalovat univerzální držák TV na zeď.

Pro tuto instalaci používáme gumový nástěnný držák od společnosti Sanus Systems s naším 50 „plazmovým plochým HDTV Panasonic. Toto je jen jeden z mnoha univerzálních držáků, které skvěle fungují pro vaše domácí kino nebo ložnici a umožňují snadné přemístění televizoru z z pokoje do pokoje.

První krok: Změřte si zeď a jak vysoko byste chtěli držák na televizi

Použijte úroveň, nebo pokud nemáte po ruce, použijte provázek se dvěma malými závažími na obou koncích, abyste se ujistili, že je rovný nahoru a dolů. Jakmile zjistíte, kde bude horní část držáku, označte si měření na zdi.

Náš televizor montujeme 28 palců z podlahy a bude to 16 palců z rohu místnosti se šikmým stropem, takže musíme změřit, jak vysoko musí tento držák stoupat, aby splňoval tato měření.

Obvykle je nejlepší nemontovat nic vyššího než 40 „. Také se chcete ujistit, že za televizí je dostatek místa, pokud plánujete naklonit ji nahoru nebo dolů

Změříme, jak vysoko potřebujeme náš držák, abychom mohli toto měření označit.

Druhý krok: Nainstalujte držák držáku TV

Cvočky jsou hlavním faktorem při instalaci držáku, proto vytáhněte hledač čepů a najděte nejbližší čep. Nejlepší je namontovat držák co nejblíže tomuto místu

Instalujeme naši televizi asi 12 palců od země, takže ji budeme potřebovat namontovat na zeď, která není příliš daleko od podlahy. Doporučuji provést nějaké měření, než budete pokračovat s tím, jak vysoko nebo nízko chcete držák nainstalovat. zašroubováním na místo

Nemusíme si dělat starosti s tím, jak široký je náš televizor, protože jej lze nastavit pomocí otočného držáku.

Pokud plánujete naklonění nahoru nebo dolů, ujistěte se, že je za televizorem dostatek místa a podle potřeby proveďte jakékoli úpravy. Zapněte televizi a poté ji utáhněte. Znovu připojte všechny kabely, kabely nebo vodiče, které byly odpojeny během instalace.

Poslední věc, kterou musíte udělat, je zapojit vše zpět na místo, abyste mohli zapnout svůj nový otočný držák televize!