Jak přidat výšku na bambusové sedadlo

V závislosti na konstrukci může být možné zvednout výšku židle. Vyšší židle mu může pomoci splynout s jinými kusy nábytku. Dnes zjistíme, jak přidat bambusové sedací soupravě výšku.

Vyšší židle je také snazší sedět a vystupovat pro starší lidi a lidi s fyzickými omezeními. Existuje několik různých způsobů, jak zvednout stávající židli.

Pro osoby, které mají potíže se zvedáním z nízkého povrchu kvůli svalové slabosti, zranění, věku nebo handicapu. Přidáním výšky na vaše místo k sezení může být tento důležitý kus nábytku pohodlnější.

Zvednutím sedačky lásky na úroveň ostatních sedadel v místnosti. Vyšší sedačka může lépe fungovat v konverzačním seskupení. Prozkoumejte různé metody zvedání sedačky, abyste si vybrali to nejlepší, co vyhovuje vašemu vybavení, designu a rozpočtu.

Pojďme si ujasnit několik věcí, než se dostaneme k tomu, jak přidat bambusové sedací soupravě výšku.

Co je to místo k sezení?

Pohovka je malá dvoumístná pohovka určená pro dvě osoby (pár). Pohovku, známou také jako dvojitou židli, lze zakoupit samostatně nebo jako součást obývacího pokoje. Pohovka může mít různé styly a tvary, například spodní část zad s vyššími područkami.

Pohovka nemá nastavenou délku, protože může mít různé rozměry, aby se vešla do různých místností a prostor. Široký rozsah sedačky loveseat, měřený od loketní opěrky k loketní opěrce, je mezi 19 a 28 cm (48 až 72 palců).

Navzdory svému jménu nebylo místo k sezení určeno pro páry nebo milence. Původním účelem bylo poskytnout ženám více prostoru k sezení ve velkých a honosných šatech. Využití sedačky se vyvíjelo stejně jako móda.

Stal se ideálním kusem nábytku pro konverzaci dvou osob v těsné blízkosti. Sedadla byla původně konstruována ve tvaru písmene S, aby byla postavena proti sobě, ale dnešní sedací souprava je sedací souprava vedle sebe.

Co je to pohovka?

Slovo „pohovka“ je turecký přepis arabského podstatného jména „sufah“. Což se týká lavičky nebo vyvýšené plošiny k sezení nebo ležení. Pohovka je tradičně zabalena do látky a ozdobena polštáři.

Pohovky mají dobře definované paže a opěradla, což odpovídá svému původu jako kus nábytku připomínající lavici. Pohovky jsou obecně také čalouněné. I když můžete polohovat gauč, je primárně určen k sezení. V důsledku toho jsou pohovky formálnější a ideální pro obývací pokoj.

Zjistili jsme, co je to sedačka a co je pohovka. Nyní se podívejme na to, jak přidat bambusové sedací soupravě výšku.

Přidejte do mixu sadu stoupaček

Stoupačky jsou bloky, které drží nohy nábytku a mají v horní části zásuvku. Umístění gauče na stoupačky může zvýšit výšku pohovky až o pět palců.

Než půjdete nakupovat, změřte šířku gaučových nohou, abyste se ujistili, že se vejdou do stoupaček. Stoupačky se nejlépe používají s vintage nebo drahými pohovkami, které by ztratily hodnotu, kdybyste je změnili.

Nejvýznamnější nevýhodou použití stoupaček ke zvýšení výšky pohovky je, že jsou viditelné. Proto budou stoupačky skryty skluzem, který dosáhne na podlahu.

Poté, co jsou stoupačky na místě, proveďte měření protiskluzového krytu. Opět jde o to, abyste si vybrali ten, který je dostatečně dlouhý na to, aby je zakryl.

Přidat kolečka

Zvyšuje výšku přidáním koleček nebo nahrazením stávajících koleček většími. Vyvrtejte otvor ve středu dna každé nohy. Použijte vrták, který je o něco menší než stopka kolečka. K zajištění kolečka budete možná muset použít lepidlo na dřevo.

Vyberte si kolečka pro vysokou zátěž, například kuličková. Kolečka vybavená brzdou zlepšují stabilitu židle. Přidání koleček na sedadlo se však nedoporučuje, pokud má uživatel jakékoli poruchy nebo slabiny pohyblivosti.

Měli byste vyměnit podsedáky.

V závislosti na stylu sedací soupravy může být možné zvýšit sedací plochu výměnou podsedáků za vyšší. Vyměnitelné podsedáky bohužel nejsou k dispozici u všech sedaček.

Pokud ano, pěnové obchody nebo online prodejci prodávají pěnu, kterou můžete použít k výrobě sedáků. Kromě toho jsou polštáře na zakázku způsobeny určitými dodavateli pěny a polštářů.

Nohy se šrouby

Šroubovací nohy pro sedačky jsou k dispozici v různých stylech. Pokud například vyměníte 2-palcové drdoly vaší milé sedačky za 8palcové, bude o 6 palců vyšší. Železářství a některé obchody s nábytkem navíc prodávají nábytkové nohy.

Výhodou tohoto přístupu je, že drasticky neovlivňuje vzhled sedačky. Protože však ne všechny sedačky mají šroubovací nohy, nechte si někoho pomoci položit sedačku na záda a zkontrolovat nohy, než půjdete nakupovat.

Do spodní části každé nohy můžete také přidat ozdobnou kouli nebo drdol. Ty mají vašemu dílu dodat styl, ale zvednou gauč o palec nebo dva.

Závěr

Závěrem lze říci, že zvýšení výšky bambusové sedačky není nic složitého. I základní improvizace by měla stačit. Je to zábavný a snadný úkol, který každý zvládne za méně než 1 hodinu. Tím dochází k závěru, jak přidat bambusové sedací soupravě výšku.