Jak přidat otočné kolo k nosiči lehátka

Jak přidat otočné kolo k nosiči lehátek? Takhle. Otočné kolečko umožní osobě na invalidním vozíku otočit se doleva nebo doprava, aniž by muselo hýbat celým tělem.

Proces přidávání tohoto typu kola není tak složitý, ale vyžaduje určitý čas a úsilí. Pokud vás zajímá, jak přidat otočné kolečko, čtěte dál!

Kroky k přidání otočného kola k nosiči lehátka

Krok první: Před přidáním otočného kolečka se doporučuje vyjmout kolo z elektrické židle. Tímto způsobem bude pro vás vždy snazší vrtat nebo šroubovat do správných míst během tohoto procesu.

Krok dva: Další věc, kterou chcete udělat, je odstranit skutečné kolečko ze spodní části místa, kde bývalo sedadlo. K tomuto úkolu budete možná potřebovat klíč nebo šroubovák, podle toho, jak byl původně sestaven.

Krok třetí: Je čas vyvrtat otvory v rámu nosiče lehátka, abyste do nich mohli přidávat šrouby. Otvor by měl být vyvrtán na okraji rámu. Chcete vyvrtat jednu díru na každou stranu, v závislosti na tom, jak široký je váš nosič lehátka a kolik otočných kol přidáváte celkem.

Krok čtyři: Přidejte dva šrouby pro jedno otočné kolo nebo čtyři šrouby, pokud máte tři nebo více.

Krok pátý: Rám musíte otočit a do každého otvoru, který jste právě vyvrtali, nasadit šroub.

Krok šest: Nainstalujte otočné kolo na jednu stranu, poté pomocí imbusového klíče nebo něčeho jiného, ​​co se vejde do otvoru, jej utáhněte.

Krok sedmý: Tento postup opakujte pro všechna další kola, která jste přidali.

Volitelné: K udržení na místě můžete použít podložku a matici. U středových kol budou v tuto chvíli také přidána.

Osmý krok: Před utažením všech šroubů nasaďte nosič elektrického křesla zpět na požadované místo. Doufejme, že pokud vše proběhne správně, nemělo by docházet k žádnému kolísání.

Krok devět: Přidejte svou elektrickou židli do rámu a uvidíte, jak funguje! Pokud chcete, můžete si udělat testovací jízdu.

Hliníkové držáky na invalidní vozík

Sada dvou hliníkových nosičů invalidních vozíků s montážními držáky se připevňuje pouze na jedné straně a jsou bezpečně přišroubovány k nárazníku vašeho automobilu nebo nákladního vozu.

Byly navrženy pro přepravu nejtěžších nákladů, protože byly testovány až na 600 liber. Tento robustní design znamená, že na invalidní vozík jakékoli velikosti můžete rychle vstoupit a vystoupit, aniž byste jej poškodili opakovaným používáním! (obrázek v příloze)

Sada obsahuje veškerý potřebný hardware, takže k instalaci nebude potřeba žádné nářadí – stačí je přišroubovat přímo na přední nárazník vašeho vozidla pomocí stávajících otvorů a poté utáhnout matice pomocí imbusového klíče (L). Kola nejsou součástí dodávky, ale lze je snadno přidat zakoupením kol samostatně.

Nárazník nesený invalidní vozík

Nárazník namontovaný nosič invalidního vozíku je typem elektrického křesla a obvykle je připevněn k zadnímu nárazníku nebo kufru automobilu. Lze jej použít s jakýmkoli typem vozidla, ale funguje nejlépe u vozidel, která již mají určitou formu ochrany kolem zadního nárazníku. Konstrukce poskytuje rychlý a pohodlný přístup do kufru a místa pro vaše elektrické křeslo.

Nárazník namontovaný na invalidním vozíku je obvykle vyroben z trvanlivých, nerezavějících materiálů, jako je hliník nebo nerezová ocel.

Instalace držáku mobilního skútru

Je-li k dispozici správné nářadí a know-how, je možné do vašeho vozidla nainstalovat nosič mobilních skútrů sami. Pokud ne, požádejte o pomoc s instalací automechanika nebo někoho, kdo to udělal dříve. Budete potřebovat základní ruční nářadí, jako jsou šroubováky, kladiva, kleště a klíče – vše, co by se vám při práci pod kapotou auta mohlo hodit.

Bezpečnost především! Elektrická křesla mohou být těžká, proto se ujistěte, že používáte podložky pod kola nebo jiná preventivní opatření k zajištění bezpečnosti při instalaci nosiče skútrů na držáky montážních bodů nárazníku (obvykle se nacházejí pod každou přední pneumatikou). Nejběžnější typ držáku montážního bodu se nazývá „hlaveň“ nebo „stonek“.

Pokud má elektrická židle dvě zadní kola, bude k instalaci vyžadovat další hardware. Pokud máte jakékoli pochybnosti o tom, jak tento postup provést, obraťte se o pomoc na automechanika.

Před instalací držáku skútru na držáky montážních bodů nárazníku vozidla (obvykle se nacházejí pod každou přední pneumatikou) se ujistěte, že je váš vůz zařazen a zaparkován na rovném povrchu, poté zvedněte jednu stranu vozidla o něco výše než druhou, aby tam je mezi nimi rozdíl nejméně tři palce – dostatek prostoru potřebného pro volný prostor při instalaci sady otočných kol.

Instalace by měla trvat přibližně 15 minut na každou stranu s pěti šrouby potřebnými na držák pod každou přední pneumatiku. Po dokončení požadované vůle utáhněte šrouby klíčem.

Na zadní straně rámu vašeho invalidního vozíku by měly být dva otvory, které se shodují až se čtyřmi odpovídajícími otvory pro šrouby na každé straně držáků upevňovacích bodů nárazníku vozidla.

Pokud nejsou ještě přišroubovány k těmto držákům a stále v balení, bude nutné je upravit tak, aby oba směřovaly nahoru – takto se připevňují pro instalaci pouze na jednu stranu, jak je uvedeno níže:

Poté je pomocí imbusového klíče (L) zašroubujte na místo otáčením proti směru hodinových ručiček, dokud nebude přiléhat, ale nebude příliš těsné. Sada otočných kol je nyní bezpečně přišroubována k nárazníku vašeho automobilu nebo nákladního vozu a připravena k přepravě vaší elektrické židle! Můžete také nainstalovat více než jednu sadu držáků nosičů pneumatik pro přepravu více než jedné židle.