Jak přemalovat kovovou otočnou židli

Otočná kovová židle je skvělý způsob, jak přidat vaší domácí kanceláři atmosféru. Kolikrát jste viděli jednu z těchto židlí v kancelářském prostředí? Jsou téměř vždy černé nebo stříbrné, ale proč to nezměnit a nezelenit ten svůj! Tento blogový příspěvek vás provede kroky k opětovnému natření kovové otočné židle.

Jaká je nejlepší řemeslná barva na kov?

Nejlepší řemeslná barva na kov je kovová barva ve spreji. Dodá židli extra pop! Pokud ho nechcete koupit online, měl by jej mít po ruce váš místní železářství. Obvykle mají cenu asi 15 dolarů za plechovku a vydrží až dva kabáty.

Kroky při přemalbě kovové otočné židle

Krok 1. Připravte svou kovovou otočnou židli na barvu buď odstraněním chemickým odstraňovačem nebo broušením, abyste odstranili starou povrchovou úpravu.

Krok 2. Před natíráním očistěte povrch kovové otočné židle a nechte ji zaschnout.

Krok 3. Malování pryč! Jak tato barva zní? Pokud se rozhodnete pro zelenou, přimíchejte trochu bílé pro světlejší zelenou. Co třeba nějaká žlutá na kovové části vaší židle, jako jsou šrouby a nýty?

Krok 4. Pokud nechcete tomuto projektu věnovat příliš mnoho času, namalujte jednu stranu nebo její část různými barvami. Tím získáte ombre efekt!

Krok 5. Mezi vrstvami barvy nechte dostatečně dlouho schnout a kovovou otočnou židli před lakováním utěsněte kvalitním základním nátěrem.

Krok 6. Pro větší odolnost naneste dvě vrstvy krycích laků.

Jaký typ štětce používáte pro metalízu?

Pěnový kartáč je ideální pro metalické barvy. Na své si přijde i kovový kartáč s měkkými štětinami! Jak poznáte, že je čas přidat vrchní nátěr?

Pokud vaše židle vypadá lesklá a nová přímo z plechovky nebo pokud každý tah zanechá ostré hrany bez rozmazání, můžete jít.

Jak vytvoříte lesklou metalickou barvu?

Svým metalickým lakováním můžete přinést trochu více lesku tím, že na něj nanesete čirý akrylový lak.

Jak poznáte, že je kovová otočná židle suchá?

Po 24 hodinách schnutí bude barva zcela zaschlá. Nechte mezi vrstvami dostatečnou dobu schnutí a před lakováním použijte k utěsnění kvalitní základní nátěr; to pomůže barvě přilnout k vaší kovové židli.

Nejlepší způsob, jak zjistit, zda je čas na další vrstvu čirého laku, je jemně pohladit povrch prstem a zjistit, kolik lesku se na vaší pokožce leskne.

Jak mám vyčistit svou otočnou židli z lakovaného kovu po dokončení?

Malované kovové židle byste nikdy neměli ponořit do vody. Metalický nátěr lze vyčistit použitím neabrazivních produktů, jako je mýdlová voda a měkké hadříky, nebo čisticích prostředků na přírodní bázi pro dřevěný nábytek.

Až budete s čištěním otočné židle hotovi, nechte místo zaschnout.

Jak bych měl udržovat svoji otočnou židli z lakovaného kovu?

Svou lakovou práci můžete zachovat čerstvou aplikací tenké vrstvy čirého laku každých několik měsíců nebo alespoň jednou ročně, pokud nábytek používáte často.

Jak často potřebuji lakovat metalický lak, závisí na tom, jak dlouho nábytek sedí na přímém slunci. Oblasti, které jsou vystaveny slunci, jako veranda nebo paluba, budou potřebovat častější péči než ty kusy nábytku, které vidí pouze nepřímé světlo.

Potřebuji před malováním natřít kov?

Pokud používáte latexovou barvu, můžete svou kovovou otočnou židli natřít základním nátěrem na bázi oleje.

Pokud chcete použít akrylovou nebo vodní bázi barvy, pak není nutné kovovou otočnou židli před malováním natírat.

Měl bych před stříkáním natřít kov?

Kovovou otočnou židli můžete vybrousit, pokud chcete malovat hladký povrch, ale není to nutné.

Jak nanášíte metalickou barvu na kov?

  • Naneste základní vrstvu metalické barvy.
  • Chcete-li dosáhnout větší kryvosti, můžete použít druhý nátěr, ale není to nutné, pokud chcete celoplošný lesklý povrch.

Jak utěsním svou kovovou židli po malování?

Postříkejte kovovou otočnou židli čirým akrylovým lakem nebo čirým lesklým nátěrem na vodní bázi.

Jakými barvami mohu přemalovat svou kovovou židli?

Můžete také vyzkoušet stříbrnou metalickou barvu pro zajímavější a modernější vzhled vaší otočné židle. Mezi další možnosti patří zlatá, bronzová nebo černá matná povrchová úprava. Osobně by Lola doporučila stříbrnou metalickou barvu pro zajímavější a modernější vzhled vaší otočné židle.

Jak připravujete kov před stříkáním?

  • Natřete kovovou otočnou židli základním nátěrem na bázi oleje, pokud používáte latexovou barvu.
  • Pro větší odolnost naneste dvě vrstvy vrchních laků.

Jaký druh barvy používáte na kovové židle?

Vyberte si barvu, která je speciálně vytvořena pro kov. Zde jsou některé značky, které je třeba dávat pozor na Rustoleum Hammered, Krylon Mirror Finish a Sherwin Williams Pro Classic Metal Paint.

Malá plechovka ploché černé barvy ve spreji bude stačit.

Pokud má židle podezření na rez, zkuste použít kovový základní nátěr.