Jak používat Snap Swivel: Kompletní výukový program

Otočný obratlík je zařízení, které spojuje dvě rybářské šňůry, takže je lze vrhat současně. Je to neuvěřitelně užitečný nástroj pro každého rybáře, ale jak jej používáte? Máš štěstí!

Tento blogový příspěvek poskytne kompletní návod, jak správně používat otočný čep a jak funguje. Budeme také hovořit o tom, jak velkou výhodu používání tohoto malého vybavení může přinést vaší rybářské hře. Začněme!

Jak používat Snap Swivel

Připojení rybářské linky: Jednou z nejčastějších chyb, kterých se při rybaření dopouštíte, jsou dvě šňůry, které nejsou propojeny. To znamená, že budete házet linii a poté, co dosáhne svého cíle, se nebude mít s čím spojit. Zde přichází na řadu obratlík.

Řetěz: Řetěz je nejdůležitější částí tohoto příslušenství. To je to, co ve skutečnosti spojí vaši linku s jinou poblíž, a podle toho budete vědět, jak se na obou koncích navinout, aby se oba spojili. Můžete mít buď dva řetězce, které jsou stejné, nebo jeden, který spojuje dva řádky dohromady.

Otočná hlava Snap: Hlava je to, co bezpečně připevňuje řetězy k vaší šňůře, a je to také místo, kde budete připevňovat háčky nebo návnady. Čím větší je hlava na konci nástavce, pak obecně budete vhodnější pro lov větších ryb.

Otočný čep: Otočný čep je kruhový kus kovu, který je připevněn k hlavě a bude se volně otáčet, aniž by se vaše šňůra zamotala s jinými blízkými háčky nebo nástrahami. Můžete si vybrat buď z inline, což je jeden obrat ve středu čáry, nebo z offsetu, který má dva otočky, které jsou vypnuté na jednu stranu.

Snap Swivel vs. Snap Rope: Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma je v tom, jak jsou připevněny na obou koncích a jak snadno lze měnit háčky nebo nástrahy. Díky rychloupínacímu obratlíku je snadné a rychlé vysunutí konce prsty, zatímco pomocí západkového lana budete na jakékoli změny potřebovat kleště.

Uchycení: Poslední částí tohoto systému je, jak se připevňují k vaší šňůře – buď kovovým kroužkem ve spodní části obratlíku, nebo tím, jak je na vaší šňůrce upnutý. Pokud připevňujete kovový kroužek, vezměte jeden kus návnady a zavěste jej pomocí smyčky na horní část obratlíku (nebo co nejblíže), než k tomu připnete svoji nástrahu.

Pokud používáte k uchycení šňůry zvlnění, budete muset použít záhyb a kleště. Buď můžete nejprve sejmout otočný čep, nebo jej nasadit na háček, než jej připevníte pomocí svorky.

Jak fungují Snap Swivels

Mnoho lidí neví, jak tyto funkce fungují – ale je to jednoduchý design, který usnadňuje navázání na návnady a návnady bez potřeby uzlů. Až budete hotovi, znovu pomocí kleští uvolněte krimpování nebo vysuňte západku z obratlíku, abyste je mohli znovu použít!

Zavazování na nástrahách: Máte spoustu možností, jak své nástrahy uvázat. Doporučujeme použít smyčkový uzel, protože je to snadné a opravdu všestranné – ale pokud je to žádoucí (můžete použít i jiné), můžete použít také uzlové nebo Palomarské uzly.

Proč byste měli používat Snap Swivels

Jsou levné, takže nezlomí břeh jako některé z těch drahých rybářských souprav. Jsou také snadno použitelné a přicházejí ve všech velikostech, takže můžete najít ten správný pro vaše potřeby

Bezpečnostní tipy pro otáčení Snap

Nikdy je nenechávejte bez dozoru – zamotají se nebo ještě hůř! Při manipulaci s háčky při používání těchto obratlíků buďte také opatrní, protože při nesprávném zacházení mohou snadno prorazit kůži.

Některá běžná použití pro Snap Swivels

Můžete je přichytit na vlasec a poté při zavázání na návnadu použít smyčkový uzel nebo skoba, můžete je také připevnit k háčkům s jedním koncem připevněným k hlavní šňůře a vytvořit návazec na oko – někteří lidé dokonce rádi používají slouží k připevnění návnad na návazce.

Některé různé typy otočných čepů

Nejběžnějšími typy jsou kuličkový a řetězový otočný, sudový a kulový obratlík – všechny mají různé funkce, ale dělají stejnou práci v malém množství!

Jeden typ, o kterém možná nevíte, se nazývá rychloupínací nebo snap-kroužkové obratlíky, jsou tvořeny kovovým kroužkem s otvorem na obou stranách. Mají závitový sloupek, který obsahuje dvě „uši“ a kroužky s kuličkovými ložisky. Uši umožňují uživateli připojit k němu jeden konec linie, zatímco druhý je zajištěn kroužkem pro větší bezpečnost.