Jak postavit otočnou židli o 180 stupňů: pokročilý projekt

K vybudování otočné židle je mnoho kroků. Tento návod krok za krokem vás provede výrobou otočné židle o 180 stupňů, bez ohledu na to, jak zruční jste v oboru zpracování dřeva. Je to snadné a zvládne to každý!

Kroky při stavbě otočné židle o 180 stupňů

Krok první: Vezměte dva kusy dřeva a nakrájejte je na velikost. Délka by měla být mezi 18 „a 20“.

Krok dva: Vyřízněte obdélník z každého kusu dřeva, který se pohodlně vejde do druhého a na jedné straně zbude asi palec.

Krok třetí: Naneste lepidlo kolem obou okrajů, kde budete dávat desky dohromady.

Nyní si vezměte svorky nebo nějaký druh závaží (osobně jsem použil svou vrtačku), abyste udrželi tlak dolů, zatímco věci přes noc nebo alespoň čtyři hodiny schnou. Můžete také použít upínací stůl, jako jsem to udělal při vytváření videa ze židle.

Krok čtvrtý: U sedadla vyřízněte dva kusy dřeva o rozměrech 20 x 18 palců.

Krok pátý: Naneste lepidlo kolem jednoho okraje, kde budete dávat desky dohromady a sevřete závažím jako dříve. Nechte schnout přes noc nebo alespoň čtyři hodiny. Poté vyvrtejte obě desky na obou stranách místa, kde jsou lepené, a vložte hmoždinky zezadu do odpovídajících otvorů (nebo použijte šrouby, pokud je to jednodušší).

Šrouby by měly být kratší než délka desky, aby při pevném zašroubování nikdo nemohl trčet zezadu, což by při používání židle mohlo způsobit třísky.

Dobrým nápadem by bylo předvrtat otvor pro každý šroub, který by měl být ve středu desky.

Zašroubujte oba šrouby na jednu stranu a poté proveďte i na druhou desku.

Krok šestý: Pokračujte! Vezměte si podsedák s vatelínem (což je to, jak dělám svůj polštář) a položte jej na spodní polovinu rámu židle. Odřízněte dva kusy, které se vejdou do rozměrů malého ramene 18 „x 11“.

Umístěte tyto desky tam, kde je můžete připevnit, buď vyvrtáním průchozích otvorů, nebo pomocí hřebíků, aby byly pevně spojeny na každém konci – to jsem udělal, protože nejsou dostatečně dlouhé tyče zezadu jako při připevňování sedadel k židlím, ale místo toho vytvářejí úhel tvar, který jde přes horní část sedadla.

Poté do každé desky vložte dva šrouby a proveďte to také na druhé straně.

Krok sedmý: Podívejte se na svou práci! Úspěšně jste rozebrali jednu otočnou židli a vytvořili pro ni další rám – jste téměř připraveni začít všechny tyto kousky znovu dávat dohromady.

Jak se starat o otočnou židli o 180 stupňů

Krok 1. Dávejte pozor, abyste nepoškrábali dřevo rukama ani ničím jiným abrazivním.

Krok 2. Rozlité tekutiny (včetně vody) setřete ihned ze židle, protože by mohly způsobit skvrny, pokud by byly ponechány bez dozoru.

Krok 3. Vyvarujte se umístění stoliček pod stoly, zatímco hosté sedí na židlích s funkcí otáčení o 180 stupňů, aby náhodný náraz do stolu nezpůsobil poškození nohou osob na sousedních sedadlech.

Krok 4. Nepokládejte na židli žádné těžké předměty.

Krok 5. Nevystavujte židle přímému slunečnímu světlu po delší dobu, což může časem způsobit vyblednutí a změnu barvy.

Krok 6. Nenechávejte delší dobu ve vlhkém prostředí, protože i to může časem způsobit poškození (např. Deformace).

Jak čistit otočnou židli o 180 stupňů

Očistěte židli jemným mýdlem a vodou pomocí měkkého hadříku nebo houby na sedadle i opěradle židle; nepoužívejte agresivní chemikálie, jako jsou čisticí spreje obsahující bělidla nebo silná rozpouštědla, jako jsou výrobky na bázi acetonu.

Po setření povrchů opláchněte studenou čistou vodou z mokrého kbelíku na mop nebo stříkací láhve. Před opětovným uvedením do provozu nechte povrch úplně vyschnout na vzduchu. “

Po důkladném zaschnutí vlhkých oblastí v případě potřeby naneste leštidlo na nábytek – vyvarujte se přílišného nanášení, protože by mohlo dojít ke znečištění čalounění.

Jak vysávat otočné křeslo 180

Naučit se čistit otočnou židli je důležitá dovednost, kterou lze uplatnit bez ohledu na to, jaký typ sedacího nábytku máte doma nebo v práci. Čtěte dále a dozvíte se více o výhodách, nástrojích a technikách, které se vyskytují při učení vysávání židle otočné o 180.

Krok první: Začněte vyjmutím otočné židle ze své polohy a otočte ji, abyste se dostali k veškerému prachu, nečistotám a nečistotám, které můžete vysávat.

Krok dva: Sejměte podsedák posunutím jedné ruky pod každou jeho stranu a přitom mírně zvedejte v úhlu směrem od těla. Před vysáváním zespoda nejprve vyprázdněte všechny volné předměty nebo zjevné drobky. Pro lepší výsledky to také vysajte.

Krok třetí: Nyní se podívejte, jak hluboko do rámu můžete s hadicí vysavače dosáhnout – ujistěte se, že nezajdete příliš daleko dovnitř, kde by mohly být šrouby nebo hřebíky! Zapněte kartáčový nástavec vysavače (je -li k dispozici) a opatrně se pohybujte uvnitř zadní i přední části rámu.

Krok čtvrtý: Umístěte sedák dolů do původní polohy, poté vezměte hadici vysavače a opatrně vyčistěte obě její strany (stranu, která bude při opětovné montáži směřovat ven). Toto důkladně vysajte, protože se tam mohlo nahromadit hodně prachu.

Krok pět: Nyní pokračujte a překlopte židli, abyste mohli všechny čtyři šrouby udělat znovu, protože vyžadují více pozornosti než dříve.

Otočte jej zpět pravou stranou nahoru, vložte nové podložky nebo kryty do příslušných slotů a pevně je zašroubujte imbusovým klíčem, dokud nebudou zajištěny, ale nejsou příliš těsné pro plný pohyb; nyní připevněte dva návleky na oba konce každé loketní opěrky.