Jak opravit zlomenou nohu židle v 6 snadných krocích

Chodili jste po svém domě a ptali se všech, jak opravit zlomenou nohu židle? No hádejte co? Narazili jste na správném místě!

Nohy židle jsou často potrestány. Nejen, že podporují váhu uživatele, ale přenášení židle přes nerovné podlahy může být také zatěžující.

Nohy jsou často nejslabšími a nejméně podporovanými částmi vaší židle a naštěstí máte průvodce pro poškozené nohy židle. Dokud jsou tam všechny kousky, můžete je stále obnovit. Nyní se podívejte na náš podrobný průvodce pro opravu zlomené nohy židle.

Oprava zlomené nohy židle

Potřebné materiály:

  • Cvičení
  • Pružinové svorky
  • 1/2 palcový pádlový bit
  • Lepidlo na dřevo
  • hobby pila
  • 1/2 palcové hmoždinky
  • Kapesní nůž
  • Malířská páska

Krok č. 1. Nastavte svou pracovní stanici

Položte židli na rovnou nebo pevnou pracovní plochu. Otočte nohu před sebe, aby byla přístupnější.

Prohlédněte poškození. Zkontrolujte závity nebo šrouby, které spojují část se židlí; ty jsou náchylné k svlékání z těla nábytku. Sbírejte a rekonstruujte všechny úlomky zlomené nohy, abyste se ujistili, že do sebe zapadají.

Krok č. 2. Slepte kusy dohromady

Na poškozenou oblast naneste lepidlo. Použijte lepidlo na dřevo jako PVA nebo skryjte lepidlo, abyste vytvořili silnější spojení než původní dřevěná vlákna.

Položte kusy těsně k sobě a upevněte je dohromady pružinovými nebo C svorkami, nebo pomocí krycí pásky zajistěte nohu na místě a zabraňte jejímu pohybu. Přebytečné lepidlo odstraňte otřením vlhkým hadříkem.

Krok č. 3. Přidejte malířskou pásku

Nejlepší by bylo zabalit malířskou pásku kolem horní části poškozené oblasti. Do malířské pásky nakreslete vodítkem tužku nebo fixu vrták.

Ujistěte se, že oblast, kterou budete vrtat, je zcela pokryta páskou. Dřevo by se nemělo tříštit, pokud do něj pomalu narazíte, jinak byste museli začít znovu.

Krok č. 4. Přidejte více lepidla

Po ořezání hmoždinky naneste na konec hmoždinky lepidlo. Vyvrtejte čistě zlomené nohy pomocí hmoždinky a znovu je připevněte. Na obou kusech udělejte značku uprostřed porce.

Do každé součásti vyvrtejte 14palcový otvor o hloubce 1 palec. Odřízněte 14palcovou hmoždinku do jedné 34palcové délky.

Naneste lepidlo na dřevo na skvrny v obou částech roztříštěných nohou i na rozbitý povrch kolem nich. Poté pomocí hobby pily opatrně odřízněte přebytek.

Krok č. 5. Stabilizujte židli

Pokud židle potřebuje trochu větší oporu, připevněte další kolík. Poté do předního držáku rámu této židle vyvrtejte druhý kus konstrukce.

Vyvrtejte malířskou páskou díru o průměru 3 palce. Chcete -li dostat všechny piliny z otvoru, překlopte židli.

Vložte hmoždinku do otvoru v noze kusu nábytku, která je stále připevněna. Umístěte zlomenou část nohy na nohu se středem na hmoždinku a zarovnejte zlomené konce.

Před upnutím nohy na místo pomocí tyčové svorky počkejte jeden den, než lepidlo ztuhne. Poté přebytečnou hmoždinku odřízněte pomocí hobby pily.

Krok č. 6. Malovat

V posledním kroku odstraňte malířskou pásku omotanou kolem nohy židle. Na dotek jej přebruste a natřete kolíčky, aby se spojily. Před použitím nechte barvu zaschnout.

Jak opravit prasklou nohu?

Nohy židlí, zejména ty z dubu, jsou náchylné k štěpení podél linií zrn. K tomu dochází, když se vzory zrn střetnou v místě napětí na noze nebo když je část zneužita. Obvykle vytváří ostré rozdělení, které se může, ale nemusí zcela oddělit.

I když se trhlina rozprostírá v polovině židle, je k ničemu. Pokus o opravu poškození šrouby nebo hřebíky to ještě zhorší. Pro dlouhodobou opravu použijte lepidlo.

Lze opravit zlomenou nohu židle?

Na dřevěných židlích, které se často používají, se mohou vyvinout uvolněné nohy, příčky a vřetena. Přesto jsou tyto problémy často vratné. Uvolněné příčky nebo vřetena a uvolněné nohy bez ztužení lze příležitostně opravit vytlačením lepidla do kloubů.

Opraví šrouby zlomenou nohu židle?

Někteří lidé to zhoršují tím, že se pokoušejí upevnit nohu zašroubováním několika šroubů do nábytku. Štípáním dřeva vzniká ještě více komplikací.

Závěr

Přetahování židle místo jejího zvedání může hodně zatěžovat její nohy. Dobře udržovaná židle může nabídnout řadu funkcí, které zajistí, že se jí dostane té nejlepší možné péče.

Až se příště budete věnovat opravě židle, nebudete se muset ptát lidí, jak opravit zlomenou nohu židle! S pomocí tohoto článku můžete vše zvládnout sami – za předpokladu, že pro tuto práci máte správné nástroje.