Jak opravit skřípavé křesla ve 3 snadných krocích

Vědět, jak opravit skřípavé pružiny židlí, změní hru pro ty, kteří mají často problémy se skřípěním židle. Jakkoli skřípavé židle zní dráždivě, jejich nastavení je snadné, protože potřebují mazání.

Proto jsme uvedli kroky, které potřebujete k opravě skřípavých pružin židlí, a jak je správně namazat, spolu s dalšími detaily, které vám mohou dlouhodobě pomoci!

Kroky k upevnění skřípavých křesel

Pro tento projekt opravy potřebujete pouze mazivo.

Krok č. 1. Zkontrolujte židli

Nejprve identifikujte část, která vydává skřípavý zvuk židle. Můžete to zkontrolovat tím, že se posadíte na židli nebo si někdo jiný sedne, zatímco budete hledat, odkud hluk pochází.

Krok č. 2. Přístup do oblasti pramene

Poté, co jste identifikovali část křesla, která vydává skřípavý zvuk, nebo konkrétně pružinu židle, kterou je třeba opravit, otočte židli vzhůru nohama, abyste měli lepší přístup ke komponentě, která potřebuje mazání.

Krok č. 3. Namažte a udržujte

Po přístupu k části židle, která potřebuje promazání, naneste na tuto oblast mazací sprej. Ujistěte se, že stříkáte na pohyblivé části a šrouby. A konečně, aby se zabránilo skřípání, musíte každý měsíc namazat pružiny židle.

Jak namažete pružiny křesla v křesle?

Krok č. 1. Vyhledejte vadné pružiny

Vložte pod lehátko kapesníky a přesuňte ho tak, aby bylo odhaleno jeho dno. Poté vyhledejte vadné pružiny nebo kovové části, o které se pružiny židle případně otírají.

Krok č. 2. Namažte

Na pružiny a kovové části, které se o sebe tře, použijte čirý minerální olej. Vyvarujte se stříkání na nýty židle a přebytečné mazivo odstraňte čistým hadříkem.

Krok č. 3. Sušte

Nechte lubrikant zaschnout patnáct až dvacet minut. Poté vraťte židli do normální polohy.

Poté se posaďte na židli a zkontrolujte, zda stále skřípavé zvuky. Pokud existují, nastříkejte podle potřeby na pružiny židle více maziva.

Nejlepší maziva pro křiklavé židle

Nejprve musíte zvážit materiál maziva, abyste našli ten nejlepší pro vás. Pokud je vaše židle vyrobena ze dřeva, nemůžete používat oleje na bázi silikonu.

V případě dřevěných židlí je včelí vosk vaší ideální volbou. Kromě dřevěných židlí jsou maziva na bázi silikonu vhodná pro plastové, kovové a gumové židle.

Dále zvažte, zda je vaše židle vnitřní nebo venkovní židle. Důvodem je, že vnitřní židle potřebují lubrikant s nízkým zápachem. Na druhou stranu venkovní židle vyžadují vodotěsné mazivo, které odolá také rzi a korozi.

Pokud máte zrezivělou pískací židli, pak byste potřebovali penetrační olej. Je to proto, že pronikající olej prosakuje do malých trhlin a promazává a uvolňuje rezavé části vaší židle.

Jedním z nejpopulárnějších maziv na trhu v současné době je WD-40 Special Lubricant. To je lepší než vzorec WD-40, protože je vodotěsný a lze jej použít na plast, gumu a vinyl.

Pokud chcete mazivo bez zápachu, pak pro vás může být ideální víceúčelové mazivo od 3-IN-ONE. Tenhle je navržen se stlačovací lahví, což usnadňuje aplikaci přesného množství maziva přesně tam, kde chcete. Tento však není vodotěsný, takže není vhodný pro venkovní nábytek.

Pro dřevěné židle je Wood Polish pro vás dokonalým mazivem. Není na bázi oleje, takže by vaši dřevěnou židli nepromočilo a nepoškodilo.

Místo toho je vyroben z brazilského karnaubského vosku, včelího vosku, pomerančového oleje a minerálního oleje. Kromě svých mazacích schopností může být také použit k úpravě jakéhokoli povrchu dřeva.

A konečně, Kano’s Penetrating Oil není levný, ale je velmi účinný, když pískací situace pochází od šroubů, šroubů, matic, rezavých šroubů nebo jiných zaseknutých kovových součástí. Může být vysoce účinný na kov, ale nesmí být aplikován na plast, dřevo, vinyl nebo gumu.

Můžete použít olivový olej k opravě skřípavé židle?

Ano. Pokud potřebujete snadnou a rychlou alternativu k lubrikantu, můžete k opravě skřípající židle použít olivový olej. Musíte namočit olivový olej na papírový ručník a otřít jej pískající částí.

Předměty pro domácnost, které můžete použít k opravě skřípavé židle

Kromě olivového oleje můžete použít také kuchyňský sprejový olej. To je podobné olivovému oleji, takže to není šokující alternativa.

Na pisklavé klouby však můžete použít i vazelínu nebo minerální olej. Můžete je mít jako přídavek do mazacího oleje, zvláště pokud mazací olej nebo sprej problém s vrzáním nevyřešil. Poté, co na oblast nanesete minerální olej nebo vazelínu, zahřejte je fénem, ​​abyste dosáhli pramenů a omezili jejich skřípání.

Jiné než ty, které jsou uvedeny výše, můžete také použít roztavený svíčkový vosk, pokud je vaše židle vyrobena ze dřeva. Chcete -li vosku pomoci usadit se na židli, sedněte si na židli a houpejte se na ní.

Závěr

V tomto článku jsme se dozvěděli, jak opravit skřípavé pružiny židlí a jejich řešení, kterým je mazání. V případě, že narazíte na podobný problém, doufáme, že vám pomůže tento článek o opravě skřípavých pružin židlí.