Jak opravit sedačku

Pohovka, známá také jako dvoře nebo mini pohovka, je kus nábytku určený pro dvě osoby. Sedací soupravy, stejně jako pohovky, mají záda, paže a čalounění. Stejně jako jakýkoli jiný nábytek se i tento nábytek láme. Takže budeme diskutovat o tom, jak opravit sedačku.

V průběhu času se milostné sedačky mohou zhoršit, což způsobí pokles polštářů. Vždy jej můžete vyměnit za nový, nebo můžete jeho opravou ušetřit. Zde je několik tipů, jak opravit sedačku.

Kontrola sedačky v lásce

Určete příčinu poškození. Důvodem mohou být opotřebované polštáře, pružiny nebo vadný rám. Pokud se zdá, že jsou polštáře v dobrém stavu, možná budete muset vyměnit pružiny nebo rám.

Udělejte pár obrázků, než začnete rozebírat sedačku, abyste měli na co odkazovat. Je -li to možné, vezměte fotografie do místní opravny nábytku, abyste zjistili, zda vám mohou pomoci při určování problému.

Prohlédněte si rám sedačky. Odstraňte všechny polštáře a překlopte sedačku, abyste viděli dno. Hledejte roztrhanou látku i rozbité nebo shnilé dřevo. Pokud si všimnete prasklého dřeva, budete ho muset vyměnit.

To bude znamenat odstranění většiny potahových tkanin, což může být časově náročné. Chcete -li zkontrolovat pružiny, možná budete muset odstranit část látky na dně, známou jako protiprachový kryt. Dávejte pozor, abyste látku neroztrhli tím, že budete příliš jemní.

Vezměte na vědomí typ pružin ve vašem sedadle. Někteří používají klikaté pružiny nebo vinuté pružiny. Zkontrolujte zlomené nebo ohnuté pružiny.

Pokud je ohnutý, možná je dokážete opravit sami. Pokud je rozbitý, možná budete muset vzít své milostné sedadlo profesionálnímu čalouníkovi.

Vyplnění polštářů

Zkontrolujte pevnost polštáře. Pokud jsou polštáře příliš měkké, možná budete muset přidat další náplň. Odstraňte vnitřky jednotlivých potahů polštářů jejich otevřením.

Zkontrolujte pěnu a vatelín. Vatelín je tkanina používaná v čalounění, aby polštáře vypadaly hladce. Obvykle je vyroben z bavlny nebo vlny, ale může to být také směs materiálů, jako je polyester.

Pokud má pěna viditelné promáčknutí, bude ji pravděpodobně nutné vyměnit. Pokud je vatelín opotřebovaný, ale pěna je stále dobrá, můžete vatelín vyměnit.

Vyměňte vatelín nebo pěnu. Zjistěte, které části vašich polštářů je třeba vyměnit. Pokud dáváte přednost, můžete své polštářky do sedačky nacpat jiným materiálem.

Není nutné používat pěnu. Místo toho můžete najít bavlnu a dokonce i staré oblečení, pokud budete vypadat dostatečně tvrdě. Než nacpete každý polštář, ujistěte se, že se vám líbí jeho pevnost. Vezměte v úvahu trvanlivost vašich materiálů. Některé materiály nemusí trvat dlouho, ale pěnové polstrování může trvat roky.

Z vatelínu vytvořte tvar a navrstvěte jej na polštářovou výplň dle vašeho výběru. Ujistěte se, že používáte „listy“ odpalování. Vyřízněte sedadlo a zabalte polštáře do několika vrstev.

Vyměňte kryt cívky za nový. Jakmile opravíte polštář, můžete je vrátit zpět do jejich krytu. Posaďte se na gauč a ujistěte se, že potahy jsou jediným problémem pohovky. Jakmile se gauč zmenší, znovu zkontrolujte rám.

Oprava rámu

Prohlédněte lamely. Pokud se poškodily dřevěné desky, které podpírají rám sedačky, vyměňte dřevo a šrouby. Proveďte měření lamel a poznamenejte si, kolik jich budete potřebovat.

V případě potřeby si vezměte laťku jako referenci, abyste zajistili, že dostanete přesně to, co potřebujete. Pro větší podporu umístěte kus překližky mezi rám a polštáře.

Nejedná se o dlouhodobé řešení, a proto může být sedátko trochu pevnější, než dáváte přednost. Konce utěsněte lepidlem na dřevo. K zajištění paprsku na místě použijte sešívací pistoli s dlouhými, silnými sponami nebo kladivem a velmi tenkými hřebíky.

Opravte zkroucené pružiny. Pokud je zkroucené nebo ohnuté, můžete je opravit tak, že pružiny ohnete zpět do tvaru ostatních cívek pomocí kleští. Pokud potřebujete vyměnit pružiny na sedačce, měli byste ji vzít do profesionální opravny nábytku.

Odstraňte veškeré rozbité dřevo. Pokud je dřevěný rám prasklý nebo shnilý, musíte sedačku rozebrat a dřevo vyměnit. Dřevo použité ke konstrukci vaší sedačky může být překližka.

Pokud tomu tak je, měli byste přemýšlet o jeho nahrazení tvrdým dřevem. Odstraňte veškerou tkaninu připojenou ke dřevu, kterou je třeba vyměnit. Dávejte pozor, abyste látku neroztrhli nebo neroztrhli. Musíte odstranit pružiny připevněné k rámu, což způsobí použití specializovaného nástroje.

Tento postup může být nebezpečný, proto postupujte opatrně. Jakmile jsou pružiny a tkanina bezpečně odstraněny, vyjměte dřevo z sedačky.

Připevněte nové dřevo k sedačce. Vyměňte rozbité desky za nové dřevo pomocí sešívačky nebo kladiva a hřebíků. Po upevnění lepidlem na dřevo nechte desku úplně vyschnout. Připojte pružinové spony k novému dřevu ještě jednou.

Vyměňte čalounění a tkaninu milostné sedačky. Poté, co vyměníte rám, můžete čalounění znovu připevnit ke dřevu. Vytáhněte látku napnutou a sešijte ji ke spodní části rámu sešívací pistolí.

Závěr

To shrnuje způsoby opravy sedačky v lásce. Pokud chcete, poraďte se před provedením těchto postupů s mechanikem, jak opravit sedačku. Některé úkoly mohou být nebezpečné, pokud nejsou použity správné nástroje.