Jak opravit ratanové nohy sedačky

Pohovka, která byla poprvé představena v 16. století, je sedačka navržená tak, aby pohodlně pojala pouze dvě osoby. Sedací soupravy mohou být vyrobeny z ratanu. Pokud máte doma jeden, který potřebuje opravu, budeme se zabývat otázkou, jak opravit ratanové nohy v sedačce.

Ratan je lehká réva, která roste na jihovýchodě. Je extrémně flexibilní a odolný a rychle roste. Sbírají se vlákna tohoto bratrance z palmy a jejich kůže se odlupují a používají k tkaní a spojování spojů.

Jádro se používá k výrobě nábytku a vaří se v páře a krájí se na různé tvary. Ratan poskytuje řadu možností pro výrobu nábytku, včetně barev.

Díky široké škále přirozeně dostupných barev můžete vytvářet sady různých barev nebo jednu sadu více barev a experimentovat se vzory za pochodu. Ratanové sedací soupravy vypadají skvěle v soláriích, verandách a obývacích pokojích.

Ratan je extrémně odolný, módní a má dlouhou životnost, což je znakem vysoce kvalitního nábytku. Textura klasického tkaného ratanu v lásce je okamžitě rozpoznatelná, vysoce propracovaná a zůstane v módě po mnoho dalších let.

Design, který plynule kombinuje venkovský šik a moderní minimalismus, dodává každé zahradě nebo venkovnímu prostoru nádech elegance.

Zlomené nohy můžete opravit na sedadle z přírodního ratanu, ale s největší pravděpodobností se nebudou přesně shodovat. Najděte kus dřeva se stejným průměrem jako zlomený kus. Rukojeti koštěte mají někdy téměř stejnou velikost nebo se pokuste najít nevyžádaný kus nábytku se stejnými nohami.

Jak opravit ratanové nohy v sedadle ?

Opravte ratanový sedák na zlomenou nohu rychle a levně.

 • Do středu zlomené nohy vyvrtejte 1 ”hlubokou díru a středem nového kusu dřeva otvor o průměru 5/8”.
 • Udělejte nový kus nohy o něco delší, než si myslíte, že budete potřebovat.
 • Do každého z vyvrtaných otvorů vložte 2 „kus hmoždinky o průměru 5/8“ a nový kus nohy zatlačte na druhý konec hmoždinky.
 • Udržujte tlak na nový spoj závažím na židli, dokud lepidlo neztvrdne.
 • Postupně seřízněte novou nohu, dokud nebude židle rovná.
 • Aby odpovídaly zbytku křesla, potřete nebo namalujte novou nohu.
 • Pokud noha praskla, můžete pomocí této metody jednoduše vložit nový kus.

  Jak zastavím štěpení mého ratanového nábytku?

  Aplikace vařeného lněného oleje. Obnovujícím účinkem na ratanu je vroucí lněný olej. Suchý, štípaný nebo popraskaný ratan je prospěšnou opravou. Nábytek nejprve očistěte a nechte uschnout, abyste mohli použít lněný olej. Na ratan naneste předběžný nátěr štětcem.

  Je ratanový nábytek v dešti v pořádku?

  Moderní, syntetický nábytek v ratanové zahradě se skládá z odolného plastu, který není vystaven slunci, dešti ani vysokým teplotám. Je odolný proti UV záření, je odolný proti korozi a voděodolný, což z něj činí nábytek pro vaše zahrady s minimální údržbou.

  Jak hluboce čistíte ratanový nábytek?

  1/4 šálku tekutého sádrového mýdla a dvě tabulky teplé vody jsou skvělou univerzální možností čištění venkovního proutěného pece. Umyjte proutí houbičkou nebo měkkým hadříkem a potom pěnu opláchněte zahradní pánví.

  Do roztoku pro odstranění plísní a plísně přidejte šálek bílého octa.

  Jak opravit kus ratanového nábytku?

  Je také možné renovovat ratanový nábytek. Jako obvykle začněte praním a sušením uměleckých děl. Použijte „tekutou brusku“, protože obecně nemůžete ratan ratanovat. Použijte dva tenké oděvy a nechte je znovu zaschnout mezi vrstvami, pokud použijete stejnou barevnou úpravu jako dříve.

  Mohu ponechat svůj nábytek z přírodního ratanu v zimě venku?

  Přírodní nábytek z ratanu není vhodný ani pro vnější použití v létě nebo v zimě. Jedná se výhradně o vybavení interiéru, nicméně v sychravém dni jej můžete používat venku a stát na pevném povrchu.

  Nohy by se mohly zvětšit a rozdělit v důsledku přirozené úrovně vlhkosti na trávě, pokud zůstanou na trávě. V noci by měl být nábytek v hale.

  Když chcete nábytek do zahradní místnosti, musíte považovat úrovně vlhkosti rostlin za nadbytečnou vlhkost, která může vést k deformaci a tvorbě přírodních materiálů.

  Závěr

  Ratan známe pro jeho pevnost a odolnost, ale kvalita syntetické verze se bude lišit v závislosti na použitých materiálech a kde jste jej zakoupili. Levnější milostné sedačky ze syntetického ratanu budou slabší než milostné sedačky z kvalitnějšího ratanu.

  Ratanová sedačka má spoustu výhod. Jedná se o ekologický nábytek, který nepřispívá ke globálnímu odlesňování. Je to dlouhodobé a módní pro váš venkovní prostor. Vlastně i starší kousky jsou stále v módě. Ratanovou sedačku si můžete koupit s vědomím, že ji děti vašich dětí budou moci používat ve svých domovech.

  Ratanové sedátko má několik nevýhod. Většina nábytku má při používání určité nevýhody. Budete se o něj muset řádně starat a udržovat jej mimo drsné prostředí. Postupujte podle následujících způsobů, jak opravit ratanové nohy v sedadle.